Sporti / Sport

Në Ulqin, Vllaznia për fazë përgatitore, nuk i shpëton temperaturave të ulëta
Vllaznia ka nisur paraditen e së hënës përgatitjet dimërore në Ulqin. Ndonëse edhe atje temperaturat janë shumë të ulëta dhe njëlloj si në Shkodër, kuqeblutë nuk janë penguar për të zhvilluar ashtu si duhet procesin stërvitor. Trajneri Armando Cungu dhe stafi i tij janë duke aplikuar nga dy seanca në ditë dhe po kërkojnë që futbollistët të marrin ngarkesat e duhura për të përballuar ashtu si duhet gjysmën e dytë të sezonit. Stërvitjet ndërkohë kanë filluar, por ende nuk ka të konfirmuar asnjë miqësore,... Vazhdo

January 10, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Në Ulqin, Vllaznia për fazë përgatitore, nuk i shpëton temperaturave të ulëta
Tags:

Vllaznia, brenda dy ditësh në Ulqin për stërvitje
Pavarësisht dyshimeve që shfaqi një ditë më parë trajneri Armando Cungu për nisjen e ekipit drejt Malit të Zi, që të zhvillojë atje stërvitjet dimërore, kjo gjë do të realizohet. Ka qenë vetë klubi shkodran, që e ka konfirmuar një gjë të tillë në faqen zyrtare të tij. “Klubi i futbollit “Vllaznia” informon se brenda dy ditësh ekipi do të udhëtojë drejt Malit të Zi për zhvillimin atje të një stërvitjeje 10 ditore në prag të nisjes së fazës së tretë të kampionatit. Në të njëjtën kohë,... Vazhdo

January 8, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Vllaznia, brenda dy ditësh në Ulqin për stërvitje
Tags:

Klubi i karatesë “Ulqini” fitues i 248 medaljeve në vitin 2016
Përfundon me sukses sezoni i garave për vitin 2016 për Klubin e Karatesë “Ulqini” Sukseset për KK “Ulqini”, ku numërohet dhe organizimi i Turneut XV jubilar ndërkombëtar të karatesë “Ulqini Open 2016”, vazhdojnë edhe në vitin 2016, duke vërtetuar kështu cilësinë e një pune profesionale dhe të një tradite 41-vjeçare që mban mbi supet e veta. Garuesit e këtij klubi morën pjesë në 20 gara, si në arenat vendore, kombëtare dhe në ata ndërkombëtare, në të cilat arritën të kurorëzohen më 248 medalje,... Vazhdo

December 19, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Klubi i karatesë “Ulqini” fitues i 248 medaljeve në vitin 2016
Tags:

Garuesit e Klubit të karatesë “Ulqini” kthehen nga Kampionati Ballkanik me dy medalje
EDIN KRAJA I ARTË –  ADNAN KUQI I BRONZTË  Më 09-10-11 dhjetor 2016 në Sarajevë u mbajt Kampionati Ballkanik i Karatesë për kadetë, juniorë dhe seniorë të rinj U21. Nga klubi i karatesë “Ulqini” morën pjesë katër garues për Përfaqësuesen e Malit të Zi: Edin Kraja, Adnan Kuqi, Antigona Rama dhe Diellëza Rama. Edin Kraja u shpall kampion në luftëra ekipore për seniorë të rinj U21, kurse Adnan Kuqi u kurorëzua me medalje të bronztë në luftëra ekipore për juniorë. Antigona Rama në luftëra individuale... Vazhdo

December 13, 2016  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Garuesit e Klubit të karatesë “Ulqini” kthehen nga Kampionati Ballkanik me dy medalje
Tags:

Sport: Rrahje në kampionatin malazez – Video
Në kuadër të ndeshjes hendbollistike ndërmjet dy ekipeve nga Mali i Zi, Nikshiq dhe Moraça, ka ndodhur një incident, ku janë rrahur hendbollistët e të dyja ekipeve, bën të ditur “gol.mk”, transmeton KOHA. Rrahja ka ndodhur në momentet kur mysafirët përmbysën rezultatin, kurse referi përjashtoi dy lojtar, dhe që nxehu gjakrat, pas së cilës filloi rrahja e pothuajse të gjithë hendbollistëve të të dyja ekipeve, ku nuk munguan edhe karriget të cilat u hodhën nga tribunat. Pas kësaj, i mbetet që Komisionit Disiplinor... Vazhdo

December 4, 2016  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Sport: Rrahje në kampionatin malazez – Video
Tags:

Nisi Maratona e Pavarësisë Ulqin – Shkodër – Foto – Video
Për të pestin vit me radhë sot nisi Maratona e Pavarësisë 2016. Në këtë aktivitet të bukur këtë vit marrin pjesë më shumë se 50 veta të cilët pritet që në orët e drekës të arrijnë në destinacionin e tyre në qytetin e Shkodres. Në numrin e përgjithshëm të garuesve binin në sy të rinj e të reja, të moshuar e të moshuara, nga Ulqini e nga Shkodra, nga Kosova e nga Shqipëria. Maratonistët në këtë mënyrë festuan 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit. Portali ONLINE Foto Ismet Karamanaga Facebook Këshilli... Vazhdo

November 28, 2016  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Nisi Maratona e Pavarësisë Ulqin – Shkodër – Foto – Video
Tags:

Dhjetë medalje për Klubin e Karatesë “ULQINI” në Kampionatin e Malit të Zi për Kadetë
Dhjetë medalje për Klubin e Karatesë “ULQINI” në Kampionatin e Malit të Zi për Kadetë, Juniorë dhe U21Seniorë të rinj KK “ULQINI“ VAZHDON TË JETË KRAH PËR KRAH NË MESIN E PESË KLUBEVE MË TË MIRË Në Podgoricë, më 13 nëntor 2016 u mbajt dita e parë në kata e Kampionatit të Malit të Zi në Karate për Kadetë, Juniorë dhe U21 Seniorë të Rinj, kurse dita e dytë në luftëra u mbajt në Budvë, më 19.11.2016, në të cilët mori pjesë edhe Klubi i Karatesë “Ulqini”. Si në... Vazhdo

November 22, 2016  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Dhjetë medalje për Klubin e Karatesë “ULQINI” në Kampionatin e Malit të Zi për Kadetë
Tags:

Newsport.al: “Plisat” shtrihen edhe në Ulqin, krijohet nëngrupi dhe caktohet kryetari i tij
“Plisat” e Prishtinës janë një ndër tifo-grupet shqiptare më të njohura në hapësirën gjeografike të trojeve shqipfolës, por edhe më gjerë në Ballkan. Ndërkohë që numri i këtij tifo-grupi rritet çdo ditë e më shumë dhe ka një shtrirje të gjithanshme në viset shqiptare, së fundmi është krijuar edhe nëngrupi i tifozëve ”Plisat” në Ulqin. Kështu në një njoftim nga faqja e tyre ata tregojnë se kush është kryetari i nëngrupit për Ulqin. ”Prej sot është formua nëngrupi i Plisave në Ulqin.... Vazhdo

November 17, 2016  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Newsport.al: “Plisat” shtrihen edhe në Ulqin, krijohet nëngrupi dhe caktohet kryetari i tij
Tags:

Taekwondo Ulqini kthehet me medalje të artë nga turneu në Mostar
TAEKWONDO MOSTAR OPEN 2016 Me datë 05.11.2016 në qytetin e Mostarit u mbajtë turneu internacinal në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë aktivitek sportiv morën pjesë vendet rajonale si Kroacia, Bosna, Sllovenia, Serbija, Mali i Zi etj, me 600 garues në diciplinën e ndeshjes dhe të formave. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me katër garues dhe një refer.  Të sukseshem ishin garuesit e Ulqinit. Sumeja Bisha ishte garuesja më e sukseshme e cila fiton medaljen e artë në një konkurrencë fortë.  Amra Dushku... Vazhdo

November 6, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Ulqini kthehet me medalje të artë nga turneu në Mostar
Tags:

Në Tivar vritet një i ri pas përfundimit të ndeshjes Mornar – Crvena Zvezda – Video
Në Tivar (Bar)të Mali të Zi, në mbrëmjen e sotme është vrarë një i ri 29 vjeçar, pas përfundimit të ndeshjes mes Mornar – Crvena Zvezda. Sipas mediave nga Mali i Zi viktima është Ivan Laban  dhe është vrarë në një atentat afër qendrës sportive “Topolica” në Bar, pasi kishte përfunduar ndeshja e basketbollit Sipas burimeve të mediave, i riu ishte në shoqërinë e një vajze dhe është qëlluar nga dy persona që ishin në një motoçikletë dhe mbanin në kokë helmeta. Atentatorët shtënë në te, pasi... Vazhdo

November 1, 2016  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Në Tivar vritet një i ri pas përfundimit të ndeshjes Mornar – Crvena Zvezda – Video
Tags:

Page 4 of 53« First...23456...102030...Last »