2 km larg nga Ulqini dhe 3 km larg nga Plazhi i Vogël.

Pushime ne Kompleksin hotelier Ada Buna,Pushime ne Ulqin,Mali i Zi
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com In order to experience unforgettable and enjoyable holidays, your perfect choice should be Ulcinj Riviera.Në përqafim në mes të lumit Buna dhe të detit Adriatik, 15 km larg Ulqinit, gjendet Ada, ishull parajsor i lumit, i njohur në tërë botën me kampin nudistik dhe të natyrës së paprekur. Edhe pse gjendet në brezin mediteran, në Adë është një klimë subtropike. E stolisin një ekosistem i jashtëzakonshëm dhe perëndimet e diellit që... Vazhdo
Pushime ne Ulqin,Hotel Bellevue,Riviera e Ulqinit,Mali i Zi
Hoteli “Bellevue” – Riviera e Ulqinit Hoteli “Bellevue” e ka kapacitetin prej 702 shtretërish, e është me tre depadansa: “Avalla”, “Borik” dhe “Cer”. Hoteli është n kilometrin e katërt nga qendra e qytetit të Ulqinit, mu pranë plazhit, ndërsa është i rrethuar me një park të mrekullueshëm dhe pyllin e pishave. Hoteli e ka plazhin e vet, restorantin, aperitiv barin, tarracën, diskotekën, sallën për ushtrime force, ndrsa në qarkun e hotelit janë edhe terrenet sportive: terrenet e tenisit dhe shkolla... Vazhdo
Pushime ne Rivieren e Ulqinit,Hotel Olympic – Pushime ne Ulqin
Hoteli Olympic Hoteli «Olympic» është me një kapacitet me 252 shtretër dhe me ka në përgjithësi 132 dhoma: 24 me nga një shtrat, 76 me nga dy shtretër dhe 10 dhoma me shtretër francezë. Të gjitha dhomat kanë erkondishëntë. SAT TV dhe minibare me asortiment të pasur pijesh. Hoteli gjendet në kilometrin e katërt nga qendra e Ulqinit, mu pranë plazhit, ndërsa është i rrethuar më një park shumë të bukur dhe me një pyll pishash. Hoteli e ka sallën për kongrese, një basen të mbyllur, saunën dhe sallën sportive... Vazhdo
Pushime ne Hotel Mediteran Resort Ulqin/Ulqini 2011
Hotel Mediteran ndodhet ne zemer te Ulqinit i rrethuar me pisha, vetem disa minuta ecje kembe nga plazhi i vogel. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale balkanase me atmosferen e tij te veçante. Hotel Mediteran disponon 100 dhoma, nga keto dhoma ne sherbimin tuaj jane dhoma dopio standarde, dhoma dopio superiore, dhoma familjare per tre, kater apo me shume persona. Dhomat jane te paisura me: ajer te kondicionuar, frigo bar, televizor me satelit, banje me dusch dhe wc, balkone me pamje spkektakulare nga deti dhe nga qyteti i Ulqinit. Restoranti... Vazhdo
66 % Të Shqipëtarëve nga Kosova vjet preferuan Ulqinin
Shqiptaret e Kosovës vazhdojne te preferojne Malin e Zi e sidomos Ulqinin  per pushime. Jo vetem ate veror, per plazhet e bukura, por edhe ne dimer, shume rajone te Malit te Zi ofrojne kushte konkurruese per te kaluar disa dite pushimesh. Tani, me rastin e festave, drejtues hotelesh pranojne se interesi i shqiptareve per te bere turizem ne dimer eshte rritur tej mase. Bashkepunimi me operatoret turistike shqiptare ka sjelle rezultate te kenaqshme. Duke folur per mbeshtetjen qe jep qeveria e Podgorices si dhe fushatat e gjata ne rrjetet... Vazhdo
Pushimet në Plazhin Tropicana ne Ulqin
  Kompleksi i plazhit Tropicana ndodhet ne buze te Detit Adriatik të Malit të Zi, i rrethuar nga te treja anet e tjera me nje pyll te denduar dhe te gjelber pishash. Zona ku ndodhet ky kompleks eshte e mbeshtetur ndermjet plazhave Safari dhe plazhit MSM,me nje largesi prej 3 km nga qyteti i Ulqinit, dhe larg aeroportit Tivat dhe Podgoricë 70 km. Kompleksi i plazhit Tropicana perbehet nga 5 apartamente të tipit Bungalo. Apartamentet kane nga 2 mjedise fjetjeje, salle ngrenjeje me kuzhine, banjo dhe ballkon dhe jane me se te pershtatshem... Vazhdo
Në bredgetin e Ulqinit pushojnë mbi 25 mijë pushues
Ulqin, 12 korrik – Fundjava në Ulqin solli mijëra turistë, të cilët kanë përzgjedhur këtë qytet të mirënjohur për plazhet, çmimet e volitshme dhe jetën e gjallë të natës, njofton KosovaLive. Në Organizatën turistike të Ulqinit (OUT) vlerësojnë se në saje të promovimit të ofertës turistike në vendet ballkanike, por edhe në ato evropiane, stina turistike këtu është mbi nivelin e vitit të kaluar. Sipas të dhënave statistikore, në këtë bregdet janë të regjistruar rreth 8 mijë e gjysmë turistë. “Mirëpo,... Vazhdo
Aranzhmane turistike në Ulqin,Hotele,Villa,Apartamente,Dhoma
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com Aranzhmane turistike në Ulqin,Hotele,Villa,Apartamente,Dhoma Ofertat tona turistike nga kompanija Tropikana Beach Ulqin jane te aranzhuara ne menyre te atille qe gjithkush te mund te gjej diçka interesante per vete shtepi private,hotel,villa,Apartamente apo Dhoma. Perveç akomodimit ne Hotele, ju ofrojme mundesine te prenotoni pushimin tuaj edhe ne apartamente private komplet te mobiluara. Me deshiren tuaj, ne ju krijojme oferta personale turistike... Vazhdo
Ulqini ashtë duke ju pritur, mos na harroni!
Ne sezonin e veres Ulqini duket sikur rrezellin ne çdo cep te tij. Ne kete qytet gjithçka funksionon ashtu siç duhet. Te pakten kjo ndjesi i krijohet nje vizitori te huaj qe e prek nga afer kete porte te Malit te Zi. Ne Ulqin nuk mungon uji e as dritat. Aty mund te levizesh lirisht ne çdo ore te nates, nderkohe qe lokalet jane “non stop” dhe rruget jane te gjitha te asfaltuara. Turizmi per Ulqinin eshte qellim me vete. Per banoret e ketij qyteti, ai eshte mundesia e vetme per te jetuar. Ndaj sapo sezoni i veres troket ne... Vazhdo
Pushimet në Ulqin prej 7€ deri 10€ në Plazhin e Madhë
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Vera po afron!!! Pushimet bashke me te. Ku do i kaloni pushimet e veres??? Eshte vendi qe keni zgjedhur vendi ideal per ju, apo do kerkonit dicka me shume??? Sipas mendimit tuaj cili eshte vendi ideal per ju per te kaluar pushimet??? Ajo dihet Ulqini pra, urdhroni na viziton sa ma shpesh sepse edhe ju do te jeni te knaqur. Ktu mundeni ti gjeni numrat e telefonit dhe te rezervoni banesen simbas deshires se juaj. Dhomat gjinden në plazhen më atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar... Vazhdo

Page 1 of 212