Adelina ismaili

Adelina Ismaili provokon perseri – Video
Përpos karrierës së saj së suksesshme në art, Adelina Ismaili është cilësuar edhe si një nga femrat më të bukura të showbizit shqiptar.Ja tek shohim edhe në këtë fotografi, që këngëtarja ka postuar në faqen zyrtare në Facebook, ku shfaqet shumë sensuale dhe se ksi.Ajo ka veshur një palë bikini dhe duket në formën e duhur. Ajo në postimin e kësaj foto ka një porosi për të gjithë adhuruesit e saj “JU DUA GJITHVE” Këngëtarja ka publikuar pak kohë më parë edhe këngën e saj më të re “Ku ma ke”,... Vazhdo

August 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismaili provokon perseri – Video
Tags: ,

Adelina Ismaili: Nuk erdha 9 vite në Shqipëri nga frika
Ajo thotë se nuk flet më atë kolege, emrin e të cilës nuk e identifikon. “Kam refuzuar çdo ofertë që më është bërë për 9 vite të tëra nga Shqipëria. Kam humbur shumë, por ja, u dëshmua se asnjëherë nuk është vonë”. Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Ismaili, në një intervistë për Bluetooth, ka thënë se për nëntë vite nuk ka guxuar të vinte në Shqipëri për shkak se kishte frikë. Asaj i ishte thënë se e prisnin rreziqe. “Pastaj mbeta 9 vite pa ardhur. Ishte një sabotazh i vogël i një... Vazhdo

April 22, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismaili: Nuk erdha 9 vite në Shqipëri nga frika
Tags:

Jeta e Adelina Ismajlit me te dashurin Valmir Krasniqi – Video
Per suksesin e saj ne tregun europian, Adelina Ismaili falenderoi hapur edhe menaxherin e saj, me te cilin tashme edhe eshte lidhur. Gjithe c’kam arritur ne Europe, eshte puna dhe mundi i Valit’’, ka theksuar kengetarja gjate nje interviste televizive ne Kosove. Valmir Krasniqi eshte i perzgjedhuri i pop dives Adelina Ismaili, si i fejuari me te cilin ne te ardhmen kengetarja mendon te krijoje familje. Por cila eshte jeta e tij para njohjes me kengetaren? Cfare ka punuar me heret? Pas kerkimeve qe kemi bere, mesuam se Valmiri prej... Vazhdo
Leonora Jakupi sfidon Adelina Ismajlin, të ftoj në debat publik – Video
Gjatë javës së shkuar, deklaratat e Adelina Ismailit ishin në kopertinën e çdo gazete të fundjavës. Mes fjalive të shumta të nxjerra nga goja e Adelinës, nuk u la pa u përmendur edhe çështja e Leonora Jakupit, sherri me të cilën vite më parë shkaktoi shumë zhurmë në media. “Ka qenë rrahje, jam shpallur e pafajshme. S’ka qenë ndonjë tragjedi ndërkombëtare”,- tha Adelina një javë më parë. Pyetjes së gazetarit, se cila prej të dyjave e nisi sherrin, ajo i është përgjigjur: “Tani Leonora nuk është... Vazhdo

February 5, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi sfidon Adelina Ismajlin, të ftoj në debat publik – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Adelina Ismajli: Eksplozivin në koncert ma vuri këngëtarja e lidhur me politikën – Video
Ka preferuar që të flasë hapur dhe pa asnjë ekuivok në një program televiziv në Kosovë, duke pohuar me gojën e saj disa të vërteta tronditëse. Adelina Ismajli është këngëtarja për të cilën flitet gjithmonë, edhe kur nuk sjell diçka të re në muzikë. Madje, lajmet jashtë muzikës mbi të shpesh kanë qenë edhe më atraktive. Ja çfarë deklaron ajo në këtë emision. Ti je një rugoviste e deklaruar, pse ke qenë kaq e zjarrtë në këtë aspekt? Kam mësuar shumë nga Ibrahim Rugova, por vetëm diçka nuk e mësova... Vazhdo

January 28, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli: Eksplozivin në koncert ma vuri këngëtarja e lidhur me politikën – Video
Tags: , , , , , , ,

Adelina Ismajli hap sezonin dimëror në Small World të Zvicrës
Atje ku shkojnë vetëm të pasurit, një zonë e populluar nga vila dhe hotele luksoze. Është ky vendi i quajtur Small World, vend turistik ku pushimet dimërore i kalojnë vetëm të pasurit dhe personat më të famshëm që kanë pasuri në këtë vend. Small World gjendet në malet e Zvicrës dhe është një atraksion i paparë. Për këtë vit, në një nga hotelet më të njohura atje, ‘’Bellevue’’, është hapur sezoni turistik dimëror, ku janë të ftuar shumë fytyra të njohura nga mbarë shteti zviceran, përfshirë... Vazhdo

January 15, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli hap sezonin dimëror në Small World të Zvicrës
Tags: , , , , , , ,

Adelina Ismaili ndez publikun kosovar,në Ulqin – Foto
Adelina Ismaili ka qenë e ftuar në Ulqin fundjavën qe shkoi  më 15 korrik ka mbajtur koncert në Clubin Royal në Ulqin ku nuk kanë munguar skenat spektakolare dhe sigurisht, shfaqja e këngëtares në formën më të mirë të saj. Në Clubin Royal ku mbahej koncerti kishte mbi 3800 fansa të këngëtares. Dhe nuk ishin vetëm ritmet e muzikës së saja të veçantë që ndezën publikun, por më shumë ishte edhe performanca e saj energjike. Adelina Ismaili  do të performojë live për publikun  në Ulqin me 25 korrik 2011,dhe... Vazhdo
Me 25 korrik Adelina Ismaili në Royal, mbetet këngëtarja më e kërkuar në Ulqin
Sigurisht që nuk do të mund ta besonim. Por e vërteta është pikërisht kjo, Adelina Ismaili, mbetet këngëtarja më e kërkuar dhe e pëlqyer në Ulqin, dhe këtë e kanë dëshmuar  në skenë në Royal Club Ulqin. Automatikisht kur përmendet femra shqiptare dhe revolucioni, është e pamundur që të mos dëgjojmë e lexojmë diçka për Adelinën. Kur një njeri merr guximin të ndryshojë me themel diçka që dikush më parë kishte frikë vetëm ta mendonte, atëherë edhe mundet të keqkuptohet nga dikush! Kur ke famë, ke... Vazhdo
Adelina Ismaili: Bekimi më hyjnor që më ka ndodhur në 2010
Adelina Ismaili e cilësuar si diva e muzikës shqipe, ndonëse nuk u ekspozua shumë në ekranet e mediave kosovare gjatë vitit 2010, ajo këtë mungesë e shfrytëzoi kujdesshëm në media dhe skenen evropiane, sukses ky të cilin e dëshirojnë shumë artistë shqiptarë. Ky ishte një ndër të arriturat e Adelinës gjatë vitit 2010. E se çka ka ndodhur në aspektin privat, këtë më së miri e thotë vetë Adelina. Si e cilësoni vitin që po e lëmë pas, 2010-ën, sa ka qenë i sukseshëm për ju në aspektin privat dhe atë... Vazhdo

December 31, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismaili: Bekimi më hyjnor që më ka ndodhur në 2010
Tags:

E vërteta sipas Adelinës
Është rikthyer përkohësisht në Prishtinë, por po përpiqet të bëjë jetë të qetë, larg mediave dhe syrit të publikut. Këngëtarja Adelina Ismaili, e cila prej kohësh ka vendosur të jetojë fillimisht në Zvicër e tash në Francë, në një intervistë për “Express Live” ka zbuluar disa fragmente nga jeta e saj, duke sqaruar edhe disa thashetheme të fundit për jetën e saj private. Në planin profesional, ajo tashmë ka promovuar albumit e saj të ri “Feniks” në një diskotekë në Zvicër, ku edhe e ka edituar.... Vazhdo

July 8, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on E vërteta sipas Adelinës
Tags:

Page 1 of 3123