Amarda Toska

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ami: Pas 10 vitesh, një bashkëshorte e mirë
Ajo i ka ngjitur dalëngadalë shkallët e karrierës, siç rrallë ndodh në fakt me vajzat e bukura që ndjekin rrugën e artit. Në fillim një balerinë profesioniste, showgirl e më pas prezantuese në një nga produksionet më të suksesshme në të gjithë botën, siç ishte “Dancing with the Stars”. Amarda Toska ka tashmë një profil publik, që e dallon nga të tjerat: balerinë, showgirl, moderatore si dhe një biznes-woman në karrierë. E për të gjitha bashkë, ajo tashmë është një personazh publik. Është shigjetuar... Vazhdo

July 17, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ami: Pas 10 vitesh, një bashkëshorte e mirë
Tags: , ,

Se Ami është nusja që ‘ia mbledh’ burrit
Vazhdon jehona e dasmës së showgirl-it, Amarda Toska dhe aktorit e këngëtarit Ermal Mamaqi. Këtë radhë të dy vijnë në një imazh tjetër, shfaqen duke bere nje reklam te markes se njohur te makinave FIAT. Në fotot artistike, bie në sy roli i Amit si nusja me teka dhe lozonjare dhe bashkëshorti që ‘nuk po ia mbledh dot gruas’, por gruaja ne kete rast ia ben ‘8 me 2’ burrit. Me poshte fotot artistike nga dy personazhet televiziv Amarda Toska & Ermal Mamaqi.  Vazhdo
Martohen Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi diten e Bajramit
Pas dasmësdo të udhëtojnë drejt Karaibeve për muajin e mjaltit Pas një lidhje disa vjeçare Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi, kanë vendosur të kurorëzojnë dje dashurinë e tyre me martesë. Ceremonia tejet private është mbajtur larg vëmendjes së medias, por miq të afërt të çiftit tregojnë se ata kishin zgjedhur një dasmë tradicionale shqiptare për të festuar ditën më të lumtur të jetës së tyre. Pikërisht dje, në ditën e Bajramit, duke rrokur gjithë vëmendjen e banorëve të kryeqytetit, Ermal Mamaqi-dhëndër,... Vazhdo

September 10, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: , ,

Ami dhe Ermali martohen ne 10 shtator
Kanë menduar që të bëjnë një dasmë në fillim të vjeshtës, çifti i njohur Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi. Ata kanë marrë përsipër të organizojnë ceremoninë e dasmës së Xhemi Shehut më 3 shtator, dhe një javë pas saj do t’i mbledhin miqtë, në dasmën e tyre që do të jetë po ashtu tradicionale. Moderatorja e spektaklit të humorit « Portokalli » realizoi para disa muajsh një set të veçantë fotografish në Venecia, me qëllimin për t’i promovuar me sharmin e saj linjën e re të fustaneve të nusërisë,... Vazhdo

August 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (4)
Tags: ,