Anjeza Shahini

Anjeza Shahini: “Paratë nga muzika në Shqipëri? Nuk mjaftojnë as për të ndërruar veshjen”
Kanë kaluar vite që kur Anjeza fitoi “Ethet” dhe u shpall ndër 10 finalistet e Eurovizionit, duke e çuar Shqipërinë në vendin e 6. Tashmë, Anjeza është “rritur”, jo vetëm në moshë. Në këtë intervistë për lexuesit e SH.F. ajo thotë që sapo ka përfunduar bashkëpunimin me një artist gjerman, Martin Kilger, i cili ka realizuar një këngë në gjermanisht për një vajzë shqiptare. Do të jetë pikërisht pjesa e vajzës shqiptare që do të këndohet shqip nga Anjeza. Ajo shoqërohet edhe nga një video dhe... Vazhdo

August 29, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Shahini: “Paratë nga muzika në Shqipëri? Nuk mjaftojnë as për të ndërruar veshjen”
Tags:

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Anjeza Shahini  nuk e tradhton PD-në
Ja më në fund e shohim të dalë për jetë nate, jashtë punës që bën si e ftuar në lokale të ndryshme, e megjithë këtë, e kemi kapur mat kësaj radhe duke mësuar edhe prirjet e saj partiake. Me dy gishtat lart, simbol i demokracisë, Anjeza preferon të pozojë në fotografi pa fshehur pëlqimin e saj për PD-në. Të paktën ne kështu e marrim, duke u nisur dhe nga statistikat që pjesa më e madhe e këngëtareve të reja, anojnë nga e djatht. Koha e Re  Vazhdo

February 17, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Shahini nuk e tradhton PD-në
Tags:

Anjeza Shahini: Nese i dashuri me kthen kurrizin, do e hidhja nga krevati
Ajo është një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare sot. Ka shkëlqyer me interpretimin e saj të fundit në Festivalin në Radio Televizion, me këngën “Në pasqyrë””, ku edhe u vlerësua me vendin e dytë. Por sot këngëtarja Anjeza Shahini do të vijë në “Bluetooth” ndryshe. Në intervistën me të nuk do të flasim për muzikën dhe impenjimet muzikore, por për një temë tejet intime, siç janë marrëdhëniet e saj me shtratin. Sa kohë kalon zakonisht në krevat? Në darkë bie vonë e nëse kam pushim... Vazhdo

April 17, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Shahini: Nese i dashuri me kthen kurrizin, do e hidhja nga krevati
Tags:

Anjeza Shahini: Në pritje të dashurisë
Intervistë më këngëtaren Anjeza Shahinin Vetëm 22 vjeç. E pa dashuruar, por dashurinë e pret t’i vijë. Dhe është koha e përshtatshme, pasi edhe vetë thotë, deri më tash është ndjerë e vogël. Pikërisht tani, rinia sapo ka filluar për të. Ndaj: mirë se të vish DASHURI. Por… prit pak… sa të mbarojë festivali. Hë për hë e gjithë vëmendja e saj është përqendruar aty. “Para pasqyrës”, është titulli i këngës me të cilën konkurron në festivalin e RTSH-së. Por është një këngë në të cilën... Vazhdo

January 9, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Shahini: Në pritje të dashurisë
Tags:

Anjeza Shahini: Nuk kam kuriozitet për Eurosong-un
Pas 4 vitesh, këngëtarja prezantohet në Festivalin e Këngës në RTSH me krijimin e kompozitorit Sokol Marsi. Hera e fundit që këngëtarja Anjeza Shahini ka marrë pjesë në Festivalin e Këngës në RTSH ka qenë në vitin 2005, me një bashkëpunim me kompozitorin Harold Hanich në këngën “Pse ndal”.Pyetjes se përse ka munguar për katër vite, ajo i përgjigjet: “I jap shumë rëndësi festivalit, publikut që më mbështet dhe para tij dua të jem e bindur për atë që sjell”.Bindjen për të qenë... Vazhdo

December 1, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Shahini: Nuk kam kuriozitet për Eurosong-un
Tags: ,

Anjeza Shahini: Dashuria e vërtetë nuk më ka ardhur akoma
Ka vendosur të qëndrojë neutrale. Më mirë me asnjë, sesa të rrezikojë dhe t’i bëjë në njëfarë mënyre publike bindjet e saj politike, duke kënduar në podiumet e fushatës për zgjedhjet e 28 Qershorit. Por jo se është totalisht kundër. Kjo është thjesht një zgjedhje personale e saj. Në këtë intervistë Anjeza Shahini tregon edhe se pse ka vendosur të mos jetë sipërfaqësore në muzikë, dhe mendimi që artistët e vërtetë tashmë janë në hije. Por dhe një reflektim mbi gjendjen sentimentale: Anjeza, shumë... Vazhdo

June 8, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Anjeza per Qetsorin : Gatimin e shohin si strategji
04/05/09 16:51 Anjeza kur shikon Qetsorin duke gatuar i thotë që i duket e lodhshme fakti i të gatuarit përditë, sidomos tani që nuk ka më Arjonin që ta ndihmojë. Qetsori i thotë:-“Kot nuk jam në nominim cdo herë!” Anjeza nuk e kupton shprehjen e tij, ndaj ai e sqaron duke i thënë që banorët e kanë kuptuar që është rezistent dhe nuk gatuan për lojë. Anjeza i thotë që ndoshta banorët e kanë marrë faktin e gatimit si strategji. Ai nuk e përjashton si mundësi, dhe shton që nuk e shikon si dicka negative.... Vazhdo

May 7, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza per Qetsorin : Gatimin e shohin si strategji
Tags: , , , , , ,

Nusja e Qetsorit : S’jam xheloze, ia njoh shijet
Liljana është 29 vjeç. Dje, pra më 1 maj, ishte datëlindja e saj. Punon kontrollore në paraburgimin e Vlorës. Të birit dy vjeç, i kanë vendosur emrin e babait të Qetësorit (që nuk jeton më), ndërsa pret një vajzë dhe është në muajin e katërt të shtatzënisë. Në paraburgimin e Vlorës, sapo pyet përmes portës prej hekuri për të, e identifikojnë menjëherë, duke përdorur emrin e Qetësorit. “Ah, kërkoni të shoqen e Qetësorit? Por, a do të fitojë ai? Pyetja kthehet nëdebat ndërmjet bluve roje, ndërsa... Vazhdo
Anjeza Shahini: Kam zgjedhur fushën që Zoti më ka dhuruar
Gjithmonë ka qenë e bindur se nuk mjafton vetëm talenti për të arritur sukses në muzikë. “Sigurisht që 70 për qind të suksesit në çfarëdolloj profesioni i përket punës. Të gjithë ata që janë lumturuar vetëm me të parën kanë pasur vështirësi ne jetëgjatësinë e tyre në skenë. Duke qenë vetë e re në profesion, uroj të kem gjithmonë këtë dëshirë, për të punuar sa më shumë”, është shprehur këngëtarja e famshme Anjeza Shahini. Paraqitjet e saj plotë siguri në skenë, ajo i ‘justifikon’... Vazhdo

November 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Shahini: Kam zgjedhur fushën që Zoti më ka dhuruar
Tags: