Arsllan Hajdinaga

Kryetari Hajdinaga viziton kishën ortodokse në Ulqin – Video
Kryetari i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga i shoqëruar nga  kryetari i kuvendit të komunës së Ulqinit,Luigj Shkreli,dhe një delegacion i komunes së Ulqinit i shoqëruar nga Arsllan Hajdinaga dhe Vasko Radovic , vizituan Kishën ortodokse të Shën Nikollës në këtë komunë. Delegacioni i komunës së Ulqinit u prit nga famulltari i kishës, Radoica Bozovic. Për ma shum shikoni video projektin,duke ju dëshiruar shikim të kënshëm. Lajme nga Ulqini  Vazhdo
Gëzim Hajdinaga priti sot delegacionin e Këshillit të Evropës
Mayor of Ulqin Gezim Hajdinaga & Council of Europe Ms. Claudia Luciani Kryetari i Ulqinit z.Gëzim Hajdinaga dhe bashkëpunëtorët e tij priten sot në një takim pune delegacionin tre anëtarësh të Këshillit të Evropës të kryesuar nga zonja Klaudia Luçani. Temë e këtij takimi i cili zgjati mbi 60 minuta ishte çështja e pakicave respektivisht të drejtat e tyre, administrimi lokal konformë normave ndërkombëtare, realizimi dhe transparenca e mjeteve republikane ndaj pushteteve locale, çështja e simboleve kombëtare,... Vazhdo
Qytetarëve të Ulqinit,Hajdinaga ju uron Ditën e Evropës
Kryetari i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga, me rastin e Ditës së Evropës i ka dërguar një telegram urimi të gjithë qytetarëve të Ulqinit. Në urim ndër të tjera thuhet. Ju uroj Ditën e Evropës i bindur që në një të ardhme të afërt edhe ne do të jemi pjesë e Evropës së bashkuar. Ky është synimi ynë i përbashkët. Me nderime, I juaji, Kryetari i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga Municipality of Ulcinj / Ulqin -Montenegro Arsllan Hajdinaga  Vazhdo
Sot në Ulqin qëndroi për vizitë pune Ambasadori z. Peter Platte
Sot në Ulqin qëndroi për vizitë pune Ambasadori i Republikës Federale të Gjermanisë z. Peter Platte. Në takimin që pati me Kryetarin Hajdinaga ishin të pranishëm   drejtorët e shkollave ’’Marëshali Tito’’, ’’Boshko Strugar’’ dhe  Gjimnazit ’’Vëllazërim Bashkim’’. Ambasadori Platte insistoi që gjuha gjermane t’i ofrohet nxënësve si gjuhë e huaj që nga klasa e tretë e shkollës fillore, duke veçuar përparistë që do të kishin ata, mundësinë e sigurimit të bursave dhe vazhdimin e studimeve... Vazhdo
Inaugurimi i kalldremimit të qendrës së qytetit të Ulqinit
Të nderuar qytetarë, Ruajtja dhe valorizimi i trashëgimisë kulturore dhe historike është preokupimi ynë i vazhdueshëm. Pas një pune intensive nga ana e ekspertëve me kënaqësi konstatojmë se punimet ne kalldremimin e qendrës së qytetit dhe në kronin me shkalla jane drejtë përfundimit. Inaugurimi i tyre do të bëhet me datën 30 prill të enjten ora l8.30. Me këtë rast është paraparë një program i begatë kulturo artistik, ku artistë të njohur, ansamble dhe valltarë do të angazhohen për argëtimin tuaj. Ndërkohë... Vazhdo

April 28, 2009  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Inaugurimi i kalldremimit të qendrës së qytetit të Ulqinit
Tags: , , , , ,

Hajdinaga priti delegacionin e Bashkësisë Islame të Malit të Zi të kryesuar nga Reisi Rifat Fejziq
Kryetari i Komunës së Ulqinit z. Gëzim Hajdinaga dhe bashkëpunëtorët e tij priten në një takim pune delegacionin e Bashkësisë Islame të Malit të Zi të kryesuar nga Reisi Rifat Fejziq. . Fillimisht mysafirët vlerësuan lartë ndihmesën dhe kontributin e dhënë nga ana e Kryetarit Hajdinaga në zgjidhjen e çështjeve të rëndësishme që preokupojnë Bashkësinë Islame dhe paralajmëruan që sëshpejti atij do t’i dakordohet edhe mirënjohje e veçantë. Më pas delegacioni në fjalë u ndal dhe foli për projektet që... Vazhdo
U Ulcinju ce se 14-17 organizovati,valorizacije prostora Delte rijeke Bojane
Postovani, U Ulcinju ce se 14-17 organizovati medjunaroda konferencija o mogucnostima valorizacije prostora Delte rijeke Bojane u turisticke svrhe. Ucesce je potvrdilo preko sto  ucesnika iz 16 zemalja Evrope i Afrike. Otvaranje Konferencije ce se odrzati u utorak 14/04/2009. u Domu kulture sa pocetkom u 17,00h. Osim sto vas pozivamo da prisuustvujete otvaranju konferencije , ovo je prilika da vas propagandni materijal izlozite na jednom standu/stolu u holu Doma kulture u dijelu koji je predvidjen za koktel, kako bi  gosti iz inostranstva... Vazhdo

April 13, 2009  :: news :: Comments Off on U Ulcinju ce se 14-17 organizovati,valorizacije prostora Delte rijeke Bojane
Tags: , , , , ,

Video – Sot në Ulqin qëndroi për vizitë Millo Gjukanoviq
Në Ulqin qëndroi për vizitë Kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq.Ai u takua me Kryetarin e Ulqinit z. Gëzim Hajdinaga.Në nj takim të hapur dhe miqësorë u prekën një sërë çështjesh të rëndësishme, veçmas ata që kanë të bëjnë me investimet që janë duke u realizuar dhe ata madhore që priten të realizohen në një të ardhme të shpejtë. Kryeministri Gjukanoviq theksoi angazhimin e Qeverisë në realizimin e këtyre projekteve dhe nënvizoi që Komuna e Ulqinit përherë mund të llogarisë në përkrahjen... Vazhdo