Basketball team Ulcinj

Pavle Pepgjonoviq: KB “Ulqini”me ambicie në sezonin e ri
KB “Ulqini” qe prej disa kohesh ka fituar edhe palestren e re sportive e cila i ploteson te gjitha kriteret per zhvillimin e ndeshjeve nderkombetare, gje qe na jep te drejte qe seriozisht te shpresojme dhe presim qe te jemi perfaqesuesi i trete i Malit te Zi ne Ligen Ballkanike, krahas ekipeve te “Mornar”-it dhe “Llovqen”-it. Koha javore: Z. Pepgjonoviq, KB “Ulqini” në sezonin që ka përfunduar është renditur në vendin e parë në Ligën e Parë A të Malit të Zi, më pas ka zënë vendin e katërt në... Vazhdo
News of Basketball team Ulcinj – Lov?en 64:57
PRVA LIGA KOŠARKAŠA (18. KOLO) Ulcinj – Dvorana: SC “Bratstvo jedinstvo”. Gledalaca: 900. Sudije: Šundi?, Šanjevi? (Podgorica), Ki?ovi? (Bar). Rezultat po ?etvrtinama: 12:19, 17:14, 21:9, 14:15. Ulcinj: Latkovi? 5, Tomaševi?, Tepav?evi? 21, Krstovi?, R. Ivanovi? 2, Mi?eti?, ?urkovi? 17, Rajovi? 6, A. Ivanovi?, Jovanovi? 2, Lalovi? 11, ?ukanovi?. Lov?en: Stojanovi? 7, Lali?, Kuvelji?, Miloševi? 2, Ivanovi? 4, Pelki? 4, Bori?i? 4, Kandi? 13, Lopi?i?, Pavli?evi? 3, Dubljevi? 11, Popovi? 9. U duelu koji je odlu?ivao o... Vazhdo
News of Basketball team Ulcinj 71 – Teodo 63
Ulcinj – Teodo 71:63 PRVA LIGA KOŠARKAŠA (12. KOLO) Ulcinj – Dvorana: OŠ \”Maršal Tito\”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Ruteši? (Nikši?), Joki? (Podgorica), Kalu?erovi? (Nikši?). Rezultat po ?etvrtinama: 15:18, 23:7, 15:23, 18:15. Ulcinj: Latkovi? 7, Tomaševi? 7, Tepav?evi? 11, Ž. Ivanovi? 9, R. Ivanovi?, Mi?eti?, ?urkovi? 6, Rajovi?, A. Ivanovi? 5, S. Jovanovi? 6, Lalovi? 12, ?ukanovi? 8. Teodo: Vukoti? 9, Dabanovi? 9, Džudovi?, Vuja?i? 2, Osmaji? 5, ?or?evi? 22, Jekni?, Vu?i?, Suboti? 2, Božovi?, Šamanovi?,... Vazhdo
Eurosporti, mikpritës i  Basketball team Ulqini – Video
Eurosporti, mikpritës i tri skuadrave Aktiviteti i parë më serioz në basketbollin kosovar për vitin 2010 pa dyshim do të jetë ai i kadetëve të Kolegjit Eurosport. Prej 22-24 janar, të rinjtë prishtinas do të kenë rast shumë të mirë të vlerësojnë nivelin e tyre dhe njëkohësisht të fitojnë një përvojë tepër të rëndësishme. Gjatë atyre tri ditëve, mysafirë të tyre do të jenë moshatarët nga dy klube turke dhe një nga Mali i Zi. “Kemi arritur marrëveshjen dhe tashmë e kanë konfirmuar ardhjen kadetët... Vazhdo

January 8, 2010  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Eurosporti, mikpritës i Basketball team Ulqini – Video
Tags:

News of Basketball team Ulcinj – Lov?en 86:81
LOV?EN – ULCINJ 81:86 Cetinje – Dvorana SRC „Lov?en“. Gledalaca: 300. Sudije: Šutulovi?, Popovi? (Podgorica), Ruteši? (Nikši?). Rezultat po ?etvrtinama: 16:18, 22:18, 22:19, 21:31. Lov?en: Stojanovi? 5 (2-2), Lali? 9 (2-1), Savovi? 5 (2-1), Miloševi? 7 (2-2), Ivanovi? 13 (2-1), Pelki? 4, Bori?i? 4 (2-2), Kandi? 14 (6-6), Dubljevi? 7 (2-1), Popovi? 13 (8-5). Ulcinj: Latkovi? 6, P. Jovanovi? 16 (11-9), Tepav?evi? 9 (4-3), Ž. Jovanovi? 12, Ivanovi?, ?uranovi?, ?urkovi? 6, Rajovi?, Grujo 12, S. Jovanovi? 2, Lalovi? 23... Vazhdo
Kupa e Basketbollit të Malit të Zi /Kosarkaski Kup Crne Gore/ Montenegro Basketball Cup
Kupa e Basketbollit të Malit të Zi / pjesa e tetët e finales / SUTJESKA-ULQIN E mërkurë 09 dhjetor, 2009, fillimë në ora 18:00, qendëra sportive në Nikisic Përshëndetje sportive! Kosarkaski Kup Crne Gore/ osmina-finala/ SUTJESKA-ULCINJ Srijeda 09 decembar 2009, pocetak u 18:00 casova, sportski centar u Nikisicu Sportski pozdrav! Montenegro Basketball Cup / SUTJESKA-ULCINJ Wednesday 09 December, 2009, at 18:00 hours, sports center in Nikisic Sports regards! ****************************** SUTJESKA-ULCINJ 72 : 78 U cetvrt-finalu... Vazhdo

December 8, 2009  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Kupa e Basketbollit të Malit të Zi /Kosarkaski Kup Crne Gore/ Montenegro Basketball Cup
Tags: , , , , , ,

News of Basketball team Ulcinj / Ulqin
Lajm nga KB Ulqini Gjiroja e I e LIGËS OPPROTUNITY << Ulqin- Mornar >> E diel me 18 tetor 2009, palestra e SH.F. M.TITO, fillimi në ora 18:55 PËRSHËNDETJE SPORTIVE GJITHMONË I JUAI KB ULQIN! Vijest iz KK Ulcinj-a I – Kolo Opportunity League << Ulcinj- Mornar >> nedelja 18. oktobar 2009, sala O.S.M.TITO, pocetak u 18:55h SPOSRTSKI POZDRAV UVIJEK VAS KK ULCINJ! News from BC Ulcinj/Ulqin I – round play of the Opportunity League << Ulcinj – Mornar >> Sunday, October 18th, 2009, sport hall... Vazhdo
SRECNO…GËZUAR…HAPPY…!!! Bajramski praznik
Cast nam je i zadovoljstvo da i ovim putem u ime košarkaškog kluba “ULCINJ” svim sportskim prijateljima islamske vjeroispovjesti najiskrenije i od srca poželimo sre?an Bajramski praznik… UVJEK VAS KK ULCINJ! Ështe nderi dhe kenaqesia jone qe me kete rast ne emer te klubit te basketbollit ULQIN te gjithe miqeve sportive te fese islame,sinqerisht dhe nga zemra ju urojm festen e Bajramit… GJITHMONE I JUAJI KB ULQIN! It is our honor and pleasure to use this opportunity on behalf of the basketball club ULCINJ... Vazhdo

September 20, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on SRECNO…GËZUAR…HAPPY…!!! Bajramski praznik
Tags: , , , , , ,

Lajm nga Klubi Basketbollistik? “Ulqini”
Lajm nga KB Ulqin Të Shtunden më, 19 Shtator 2009 basketbollstët e jonë përfundojne pregaditjet dhjetë ditëshe në Mojkovac dhe në të njëjtën ditë në Podgoricë do te luajn ndeshjen e gjysëm finales turniritë të Podgoricës me ekipin e Mornarit. E Shtunë 19/09/2009 në 17:30H – Palestra në Donji Kokoti. Përshëndetje Sportive !  Vazhdo

September 19, 2009  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Lajm nga Klubi Basketbollistik? “Ulqini”
Tags: , ,

Vijest iz košarkaškog kluba Ulcinj-a
Vijest iz KK Ulcinj-a Nasi kosarkasi u subotu, 19 sep. 2009 zavrsavaju desetodnevne pripreme u Mojkovcu i istog dana u Podgorici igraju plufinalnu utakmicu podgorickog turnira sa ekipom Mornara. Subota 19.09.2009 u 17:30- dvorana u Donjim kokotima. Sportski pozdrav !  Vazhdo

September 18, 2009  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Vijest iz košarkaškog kluba Ulcinj-a
Tags: , , , , , ,

Page 1 of 212