big brother albania

Anjeza : Mimoza duhet të rrinte
25/03/09 02:25 Anjeza i është shprehur fillimisht Liritës dhe më pas edhe Adiës se i kishte bërë përshtypje reagimi i Mimozës gjatë debatit mbi seksin. Lirita është munduar ta justifikojë Mimozën duke i thënë se ajo ishte e vogël dhe nuk i dinte ca gjëra, nuk kishte eksperiencë dhe për më tepër këto ishin tema tabu dhe Mimoza nuk kishte mësuar të fliste për to. “Atëherë, përderisa nuk di, të rrinte dhe të dëgjonte!” – ka thënë Anjeza.  Vazhdo
Anjeza: Familja është e shenjtë
23/03/09 18:43 Anjeza ndërkohë që ndihmon Qetsorin për gatimin do që të dijë më shumë për të. Ajo gjithashtu i tregon nga jeta e saj. Ajo thotë që është një person që e do punën ,pasi e mëson të komunikojë me njerëzit ,dhe të vlerësojë lekun. Paralelisht me punën ajo studion në vitin e dytë për Juridik. Qetsori e pyet nëse ka patur lidhje dhe ajo i përgjigjet që po, por që kishte përfunduar. Ajo shton:-“Jemi ndarë përfundimisht dhe nuk ka kthim mbrapa. Unë dua që një njeri të më japë aq sa i... Vazhdo
Aida dhe Adelajda : Ti ke mungesë intelekti
23/03/09 03:55 Aida i ka thënë Adelajdes se nuk po e bënte siç duhej rolin e kryefamiljarit, sepse nuk po i ndante në mënyrë të drejtë porositë dhe blerjet e tyre. Ajo i ka thënë Adelës se kjo e fundit nuk e kishte pjekurinë e nevojshme për të dhënë zgjidhjet e duhura. Aida i ka thënë gjithashtu se ajo kishte mungesë intelekti dhe se këtë mendim po vazhdonte t’ia përforconte dita-ditës. Adelajda ia ka kthyer se nuk i interesonte fare që t’ia ndërronte mendimin Aidës. Sipas kësaj të fundit, Adelajda kishte... Vazhdo
Anjeza per Bjordin : Ti je më i drejtë se ç’duhet
23/03/09 03:30 “Me aq sa kam vënë re unë, – i ka thënë Anjeza Bjordit, duke shtuar se edhe mund të gabonte, pasi nuk kishte shumë kohë që i njihte, – ti je më i drejtë se ç’duhet!” Ky ishte sipas saj shkaku që atë e keqkuptonin. Bjordi i ka thënë se ai kështu ishte, i pëlqente kjo gjë dhe nuk mund e nuk donte ta ndryshonte. Sipas Anjezës, kjo cilësi e tij, nga të tjerët mund të interpretohej edhe si dobësi. Bjordi i ka thënë se Adi ishte një nga ata që e kuptonin drejt dhe Anjeza ka shtuar... Vazhdo
Bjordi : Adelajda është shumë e mirë
23/03/09 03:25 “Tani jam shumë mirë!” – i ka thënë Anjeza Bjordit, kur ky i fundit e ka pyetur nëse ishte ambjentuar apo jo. Ai ka vazhduar duke i thënë se Adelajda ishte një vajzë shumë e mirë dhe se ishte shumë ndryshe nga ç’mund të dukej jashtë dhe për këtë ajo duhet ta besonte. Anjeza i ka thënë se nga biseda që kishin zhvilluar pak më parë, Adelajda i kishte thënë se ishte shumë e tërhequr në disa gjëra, për shkak të mentalitetit të vendit ku ka jetuar. Bjordi i ka thënë se mes Adelajdes dhe... Vazhdo
Mimoza dhe Bika : Mendoj se do të dal unë
23/03/09 03:13 Mimoza i ka thënë Republikës se mendonte dhe kishte frikë se këtë javë do të dilte ajo nga shtëpia e Big Brother. Republika e ka pyetur se cfarë e shtynte të mendonte kështu dhe ajo i ka shpjeguar se mbështetej në faktin që pjesa tjetër e të nominuarve ishin konkurent më të fortë se ajo. Sipas Republikës, ishte e vërtet që të qenurit në nominim më shumë se një heë dhe mosdalja nga shtëpia, tregojnë se je konkurent i fortë, por jo vendimtare. Mimoza shtoi se kishte shumë dëshirë të vazhdonte... Vazhdo
Adelajda dhe Bjordi : Ti nuk ke kurajo
23/03/09 02:10 “Ti nuk ke kapur njëherë një libër shkencor dhe ta lexosh për të krijuar bindjen tënde!”- i ka thënë Bjordi Adelajades, gjatë një diskutimi mbi jetën, gjenezën, klonimin dhe argumenta të ngjashme, ku Adelajda mbronte prejardhjen nga zoti ndërsa Bjordi të kundërtën. Fillimisht biseda u zhvillua mes gjithë banorëve, por më pas Adela dhe Bjordi e vazhduan diskutimin e tyre më vete. Sipas Bjordit, Adelajda nuk ka kurajo t’i thotë gjërat hapur se kishte frikë se mos lëndonte njeri. Ajo i ka thënë,... Vazhdo
Piceri Big Brother Tel. (04)2370740
Të gjithë ata që dëshirojnë, mund të porositin picën e tyre Big Brother, duke telefonuar në numrin (04)2370740 dhe të zgjedhin mes 12 llojeve të disponueshme: Pica Aida, Pica Ani, Pica Dritani, Pica Arjoni, Pica Qetsori, Pica Lirita, Pica Adelajda, Pica Anjeza, Pica Adi, Pica Bjordi, Pica Mimoza dhe Pica Republika. Big Brother u ka komunikur banorëve, ditën e henë në mbrëmje, fillimin e provës së javës. Ata duhet të realizojnë menunë e picerisë dhe çdo picë duhet të ketë emrin e një banori. Big Brother do të... Vazhdo
Anjeza : Profil | Big Brother Albania 2
Banorja me e Re e Big Brother Albania: Anjeza Viti i lindjes: 1988 Vendlinja: Tirane Vendbanimi: Tirane Profesioni: Vazhdon studimet ne degen e Juridikut ne “UFO UNIVERSITY” , dhe aktualisht Parukiere ne nje nga sallonet më me emer ne Tirane, Sallon Bukurie “Frida” Hobby: te ndryshoje look sa me shpesh, nuk mund te jetoje pa gersheret e saj. Nje nga deshirat me te medha ka qene pjesmarrja ne B.B sikurse Arti dhe Spektakli jane nje pjese e zemres se saj.  Vazhdo
Puthja me Bjordin,familja e Adelajdës: Të dalë urgjentisht nga “Big Brother Albania”
Javën e kaluar, gjatë transmetimit të spektaklit  “Big Brother” pamë skenën e puthjes mes Bjordit dhe Adelajdës kur të dy ishin të bindur se ai ishte një ambient pa kamera. Natyrisht secili nga ne mund ta merrte me mend se Adela thjesht përmbahej për arsye të prezencës së kamerave, pasi dukej në mënyrë shumë evidente se ajo e pëlqen Bjordin. Ka pasur komente të ndryshme rreth kësaj skene. Shumë e kanë pëlqyer dhe komplimentuar Adelën e cila edhe pse në nominim, nuk pranoi të bëjë show për të ndenjur... Vazhdo

Page 51 of 95« First...102030...4950515253...607080...Last »