big brother albania

Big Brother Albania 2 : Qetsor Ferunaj (Profili)
Datëlindja: 25.12.1975 Horoskopi: Bricjapi Mosha: 33 vjec Vendlindja: Dukat Vendbanimi: Orikum, Vlorë Gjendja civile: I martuar, me një fëmijë (djalë) Besimi: agnostik Shenja të vecanta: një code bar, tatuazh në krah. Më vonë tek code bar-i do vendosë datëlindjet e fëmijëve. Ka dhe një shenjë të care në ballë, që e ka si pasojë e një aksidenti në Itali. Arsimi: I lartë Do të hyjë në Big Brother sepse: I duhen vetëm 30 mijë Euro për biznesin e tij, një hotel që ka nevojë për disa restaurime. Karakteristika:... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Arjon Muca (Profili)
Datëlindja: 22 prill 1985 Horoskopi: Demi Mosha: 23 vjec Vendlindja: Vlorë Vendbanimi: Tiranë Gjendja civile: Beqar Flokët: Kafe Shenja të vecanta: Vath në vesh, një tatuazh në shpinë (dy iniciale emrash) dhe një tjetër tek krahu (ylli pesëcepësh). Këtë të fundit e ka bërë bashkë me një shoqe. Gjendja civile: Single Gjuhë të huaja: italisht, pak gjermanisht Stiliste e preferuar: Jona Muca Objekte pa të cilat nuk bën dot: teknologjia, veshjet, kapuci, xheli i flokëve. Flokët i ka shumë merak. Qethet dy herë... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Bjordi Mezin (Profili)
Mosha: 20 vjec Vendlindja: Durrës Vendbanimi: Lecco, Itali Gjendja civile: Beqar Profesioni: Pronar i agjencisë së ndërtimit “Domus Nova” në Itali Hobi: Artet, kinemaja Do të hyjë në Big Brother sepse: ka vite që është larg Shqipërisë dhe do ta përdorë si trampolinë për t’u bërë i njohur. Karakteristika: Djalë simpatik dhe shumë i edukuar. Ka pak vështirësi me gjuhën, sepse është larguar nga Shqipëria që në moshën 2 vjecare. Në Itali ka një agjenci ndërtimi, të cilën e drejton vetë. Ka mundësi... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Dritan Shehaj (Profili)
Mosha: 26 vjec Vendlindja: Gjirokastër Vendbanimi: Tiranë Gjendja civile: I fejuar Arsimi: I lartë, Fakulteti i Drejtësisë/ Universiteti Ushtarak “Skënderbej” Profesioni: Këshilltar ligjor në brigadën e mbështetjes rajonale/ Forcat e Armatosura. Hobi: Avokatia Do të hyjë në Big Brother sepse: do donte të bëhej publik për të shpalosur aftësitë e veta në Avokati, ëndrra e tij. Karakteristika: Djalë i edukuar dhe mjaft inteligjent. Do donte të ushtronte profesionin e avokatit. Është i fejuar, pak xheloz. Nga... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Pavlin Polia (Profili)
Datëlindja: 30 shtator 1981 Mosha: 27 vjec Vendlindja: Theth, Shkodër Vendbanimi: Theth, Shkodër Gjendja civile: I divorcuar Gjuhë të huaja: italisht dhe pak anglisht Instrumenta: Pak kitarë Profesioni: I papunë Hobi: Turizmi Do të hyjë në Big Brother sepse: do të tregojë historinë e jetës së tij, të japë një mesazh pozitiv dhe të fitojë cmimin e madh, të cilin do e përdorte për të hapur një zyrë informacioni për turistët në zonën e Thethit. Karakteristika: I urtë, i duruar, shumë i rrahur nga jeta. Është... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Ardian Pojana (Profili)
Mosha: 40 vjec Vendlindja: Tiranë Vendbanimi: Tiranë Gjendja civile: Beqar Profesioni: Marketing tek “Moving Culture” Hobi: Muzika, Oasis, futbolli anglez Do të hyjë në Big Brother sepse: do të njohë njerëz të rinj dhe të fitojë para. Karakteristika: I hurit dhe i litarit. Bën gallatë me të gjithë. Dinak, i paparashikueshëm, por në brendësi tip i qetë dhe jo shumë impulsiv, në impresion të parë. Pranon shakatë. Nuk ka paragjykime. Është shumë i ri për moshën që ka. Adhuron Oasis dhe vishet si ata. Ka... Vazhdo
Adi esthe banori i parë në BIG BROTHER ALBANIA
ADI ESHTE BANORI i parë  në BIG BROTHER ALBANIA 2. Adi eshte 40 vjec i lindur edhe i rritur ne Tirane. Nje nder hobet e tij eshte te shkruajturit.Pelqente futbollin edhe e praktikon 2 here ne jave me miqte e tij. Nje nga endrrat e tij te mbetura ne sirtare ka qene edhe “Kitara”  Vazhdo
Troket ora e Big Brother 2
http://shqiphost.top-channel.tv/18754796/flv/kronika/troket-bigu.flv  Vazhdo

February 7, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Shiko Live :: Comments Off on Troket ora e Big Brother 2
Tags: , , , , , ,

LIRITA HALILI KONKURENTJA E VETME NGA KOSOVA NE BIG BROTHER 2 ALBANIA
Lirita Halili lindi në Prishtinë me 20 Shtator 1986. Mësimet e para i kreu në Shkollën Fillore “Meto Bajraktari” për ti vazhduar ato të shkollës së mesme në “Sami Frashër” (qe te dyja në vendlindjen e saj). Ajo vazhdoj studimet e saja në fakulltetin e AAB-së. Për ata që nuk e njohin Liritën, ajo është një vajzë shumë syhapur dhe tejet e shoqëruar. Pranija e saj në rrethin e cdokujt gjimonë ka sjellur hare shumë të madhe. Njihet shumë si një vajzë që bën njerëzit të qeshin shumë me humorin e saj... Vazhdo
Big Brother Albania 2: Flasin Drejtuesit
Starton sot në mbrëmje edicioni i dytë i “Big Brother Albania”. Kush do të jenë banorët e shtëpisë më të madhe dhe më të vëzhguar në Shqipëri? Pse djemtë do të vazhdojnë të triumfojnë mbi vajzat? Nga vijnë dhe çfarë bëjnë? Kjo do të mbetet ende surprizë deri në orën 20.45, në spektaklin që do të transmetohet drejtpërdrejt në ekranin e “Top Channel” Ajo që mund të zbulojmë në numrin e parë të suplementit “Big Brother 2? është fare pak nga mekanizmi zinxhir i përgjimit. Ndryshe nga pjesa... Vazhdo

Page 94 of 95« First...102030...9192939495