droga

Në bregun e lumit Buna kapen rreth 1,5 ton lëndë narkotike canabis sativa + Foto
Mëngjesi i sotëm ka nisur më një aksion në transportimin e lëndëve narkotike nga Shqipëria drejt vendeve fqinje, ndërsa është bërë arrestimi i pesë shqiptarëve nga policia greke. Droga kishte destinacion Greqinë dhe Malin e Zi. Rreth 1.5 tonë lëndë narkotike është kapur mëngjesin e së enjtes në grykëderdhjen e Bunës në afërsi të fshatit Pulaj në Velipojë të Shkodrës. Droga e paketuar është gjendur në breg pranë pyllit, ndërsa aty pranë është gjetur dhe një gomone 15 m e gjatë me dy motorë të... Vazhdo

January 24, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Në bregun e lumit Buna kapen rreth 1,5 ton lëndë narkotike canabis sativa + Foto
Tags: , , , , ,

Në kufirin Sukobin – Muriqan, sekuestrohen 20 kg drogë
Është sekuestruar 20 kg drogë dhe janë arrestuar 2 persona në pikën kufitare të Muriqanit. Burimet thanë për alb-observer.com se polica ka vënë në pranga dy personat që po bënin trafikimin e lëndës narkotike. Ngjarja në fjalë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00 kur edhe u arrestuan shtetasit Maliq Hysenbelliu dhe Sonila Myftari nga Çorovoda. Sipas policisë lënda narkotike  u gjet e fshehur në automjetin tip “Peugeot” me të cilin udhëtonin dy të arrestuarit dhe ishte ndarë  në 40 pako.  Vazhdo

December 13, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Në kufirin Sukobin – Muriqan, sekuestrohen 20 kg drogë
Tags: , , , ,

Na GP Sukobin – Murićani zaplijenjeno 18 kg opojne droge
Zaplijenjena opojna droga Službenici Uprave policije na Graničnom prelazu Sukobin-Murićani, spriječili još jedan pokušaj krijumčarenja opojnih droga iz Republike Albanije u Crnu Goru, i kod albanskog državljanina M.H. pronašli 18 kilograma opojne droge skank U zajedničkoj akciji službenici Uprave policije, Uprave carina i policije Republike Albanije su spriječili pokušaj krijumčarenja 18 kilograma opojne droge skank, (12.decembra 2012. godine oko 23h ) na Graničnom prelazu (GP) Sukobin-Murićani. Detaljnim pregledom putničkog... Vazhdo

December 13, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Na GP Sukobin – Murićani zaplijenjeno 18 kg opojne droge
Tags: , , , , ,

Sekuestrohen 20 kg drogë në kufirin Muriqan – Sukobin
Sekuestrohen rreth 20 kg, lende narkotike e llojit kanabis sativa në pikën kufitare të Muriqanit, arrestohet poseduesi i drogës. Rreth ores 23:50 të mbrëmjes së të premtes ne Piken e Perbashket te Kontrollit Kufitar Muriqan-Sukobine, ne dalje te Republikes se Shqiperise, nga ana e policise kufitare shqiptare eshte ndaluar per kontroll te detajuar, shtetasi Ervis Deti, 25 vjec lindur e banues ne Durres. 25 vjecari udhetonte me mjetin Peugeot 307 me targe shqiptare AA322EN. Gjate kontrollit te perbashket me policine dhe doganen malazeze... Vazhdo

September 17, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Sekuestrohen 20 kg drogë në kufirin Muriqan – Sukobin
Tags: , , , , ,

Suad Mehmeti me klip te ri M..i Barrdh
Çka e ka inspiru Suad Mehmetin per kete kenge Suad Mehmeti :Cila? nje degjenerim i rinise duke konsumuar drogen pa mas.Neve nuk duhet te rrijme duar kryq dhe te shikojme nje gje te tille.Kjo ështe inspirimi i im nëpermes këtij klipi.Ky fundvit është i mbushur me shumë angazhime për të gjithë këngëtarët e estradës nga Ulqini. E veçanërisht për disa, angazhimet profesionale nuk kanë të ndalur. E tillë është agjenda aktuale e këngëtarit Suad Mehmetit. Përveç angazhimit të tijë nëpër programe festive ndoshta do... Vazhdo

December 18, 2010  :: Intervista / Intervju, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Suad Mehmeti me klip te ri M..i Barrdh
Tags: , , , , , , ,