* Elbasani

Tërmet  në Shqiperi: 4.6 ballë epiqendra 15 km larg Elbasanit
TIRANE- Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak mbas mesnatës së të premtes në gjithë Shqipërinë e mesme. Instituti Sizmiologjik ka rregjistruar lëkundje të forta me magnitudë 4. 6 të shkallës rihter, në koordinatat 41-18 në veri dhe 19.93 në lindje në orën 00.15 minuta të së shtunës. Sizmiologu Rrapo Ormëni informoi gjatë orëve të natës se epiqendra e tërmetit ishte 15 km në veriperëndim të Elbasanit, në fshatin Shëngjin në të djathtë të rrugës Tiranë- Elbasan. Në një prononcim për NEWS24... Vazhdo

July 10, 2010  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Tërmet në Shqiperi: 4.6 ballë epiqendra 15 km larg Elbasanit
Tags: , , , , , , ,

Sali Berisha është fitues në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri,sipas Exit Poll
Partia Demokratike e Sali Berishës është fituese në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri. PD ka fituar 47.5% të votave, ndërsa PS e Edi Ramës fitoi 38.8%. LSI e Ilir Metës ka fituar 6.5%, ndërsa 7.2% të tjerët. Këto rezultate janë publikuar në TV Klan, në bazë të Exit Poll, të realizuar nga Instituti për Studime Humanistike “Gani Bobi”. Rezultatet janë llogaritur nga 10051 anketa me votuesit në mbarë Shqipërinë. Marshi i gabimit llogaritet 1 deri 1.5 %. Ky është vetëm një rezultat parashikues, i nxjerrë... Vazhdo