ELIZA HOXHA

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Eliza Hoxha sjell befasi për publikun
Edhe ky vit është mjaft i suksesshëm për këngëtaren e njohur Eliza Hoxha, e cila është e dhënë pas punës. Ajo mundohet që në çdo paraqitje të saj të duket bukur dhe të tërheqë vëmendjen e publikut. Këtë herë ajo vjen me një bashkëpunim të ri me artistin Dj Dalool me këngën “Nuk mundesh”. Eliza e vlerëson lart këtë bashkëpunim nga i cili pret suksese. Sipas Elizës kënga është produksion i Dalool, ndërsa tekstin e ka përgatitur vet ajo. “Kemi realizuar një këngë mjaft të bukur, uroj që ta... Vazhdo

November 16, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Eliza Hoxha sjell befasi për publikun
Tags:

Eliza Hoxha luan për dashurinë
Ndryshe nga kënga e kaluar që bënte thirrje ‘ta duam Kosovën’ dhe jepte pamje prej saj, kësaj rradhe Eliza Hoxha i këndon dashurisë më të ngushtë, asaj që mund të jetë personale, e jo kombëtare. Ajo për këtë baladë të re, bashkë me njerëzit e produksionit realizues të klipit, edhe ambientin e ka zgjedhur më të përmbledhur dhe të mbyllur. Kështu edhe duhet të vizualizohen baladat, diku rreth një zjarri në ndonjë dhomë, ose jashtë në ndonjë ambient të mbushur me gjethe vjeshte. Por kënga e Elizës... Vazhdo

January 26, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Eliza Hoxha me kangën e saj të re “Rruga e zemrës”fitoi në “Kënga Magjike”
Eliza magjike Eliza Hoxha tregon për këngën e saj të re “Rruga e zemrës”, me të cilën fitoi në “Kënga Magjike”. Eliza Hoxha në bashkëpunim me këngëtaren nga Shqipëria, Rosela Gjylbegu kanë arritur të fitojnë zemrat e adhuruesve, por edhe te këngëtarëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike”. Këngëtarja kosovare, e cila shumicën e kohës së saj e kalon në studio, thotë për Rozë se është e kënaqur me realizimin e kësaj kënge. Ajo shton se nëpërmes këngës tregon atë çfarë ajo ka në zemër… Rozë:... Vazhdo

December 11, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Eliza Hoxha me kangën e saj të re “Rruga e zemrës”fitoi në “Kënga Magjike”
Tags: , ,

Eliza Hoxha dhe Rosela Gjylbegu fituese të “Këngës magjike”
Ka përfunduar të shtunën në mbrëmje aktiviteti i rëndësishëm i muzikës së lehtë shqiptare “Kënga magjike 2009”. Sipas votimeve nga vetë këngëtarët, vendi i parë u takoi këngëtarëve Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu me këngën “Rruga e zemrës”, teksti nga Eliza dhe muzika Darko Dimitrov. Të emocionuara dhe në një atmosferë tejet të ngrohtë, këngëtarja Eliza u shpreh se “Ky është një çmim tepër i rëndësishëm për karrierën time”. Ndërsa Gjylbegu, mes ovacioneve nga publiku, që pothuaj... Vazhdo
Eliza Hoxha: Jam single
Në Shqipëri e njohin si këngëtare, por nuk është vetëm aq, ndonëse mëse tridhjetë vjet fle dhe ngryset me muzikën. Në familjen e saj prej muzikantësh, nuk kish se si ti devijonte të njëjtës rrugë, ama vite më vonë, kur kuptoi se ç’do të thotë jeta dhe se ku dhe si duhet investuar nisi rrugë të reja, pa braktisur asnjërën. Është fotoreportere dhe si e tillë ka punuar gjatë. Eliza Hoxha shkon përtej muzikës, me punën që ka bërë në gazetën javore politike “Zëri” në Kosovë, ku ka punuar për vite... Vazhdo

October 9, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (4)
Tags:

I dashuri i ri i Elizes, dy here i martuar
Njera nder kengetaret e para kosovare qe kendoi ne Shqiperi mesohet se ka filluar nje lidhje te re dashurie me nje regjisor te njohur kosovar. Lajmi eshte bere i ditur nga nje burim i afert me kengetaren, i cili ka thene se qifti po planifikon te martohet, por Eliza Hoxha i ka mohuar keto thashetheme. Sipas nje burimi, i dashuri i Elizes eshte nje artist i cili ka qene dy here i martuar me pare. Ai eshte divorcuar per shkak te disa mosmarreveshjeve qe ka pasur me nje person tjeter, nderkaq ne martesen e pare po ashtu ata ishin ndare per... Vazhdo

April 13, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags:

Banesa gjëja më e shtrenjtë e Eliza Hoxhës
Këngëtarja kosovare Eliza Hoxha ka bërë të ditur se gjëja më e shtrenjtë që ajo ka blerë deri më tani është shtëpia. Për shkak të vlerës së lartë, shtëpinë, të cilën e ka blerë vitin e kaluar, këngëtarja nuk ka arritur ta paguajë me kesh dhe ka thënë se ende vazhdon ta paguajë me këste. Eliza Hoxha po ashtu do të jetë pjesëmarrëse edhe në një eveniment tjetër të organizuar nga Gjebrea, në festivalin “Kënga magjike”, ku do të garojë me këngën e titulluar “Shko”. GAZETA SHQIPTARE / “Bluetooth”  Vazhdo

November 3, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: