genta

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Blero bashkon Gentën dhe Dafinën në duet
Gjithçka në fillim kthehet përsëri në vend të vet! Kështu thonë të tjerët, pasi Dafina është rikthyer përsëri në një shoqëri të vjetër të cilën e kishte në fillim të karrierës, atëherë kur askush nuk e njihte. Ishte Blero dhe miku i tij Cekic, ata të cilët kishin filluar t’i ndihmonin Dafina Zeqirit për të filluar një karrierë të bujshme, por këtë ndihmë si duket këngëtarja ua ktheu me të keq sepse shumë shpejt ndërpreu bashkëpunimin me ta, duke vazhduar më disa kompozitor dhe miq të tjerë.... Vazhdo

December 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Blero bashkon Gentën dhe Dafinën në duet
Tags: , ,

Genta Mes Labit dhe Noizy-t
Së fundmi ajo u shfaq në Tiranë si pjesëmarrëse në “Dancing with the stars Albania”, ndërkaq këngëtarja e njohur kosovare Genta Ismajli, aktualisht i është përkushtuar tërësisht muzikës. Pas shkëlqimit në festivalin “Istanbul Music Awards”, këngëtarja kosovare, Genta Ismajli nuk ka të ndalur me surprizat e saj adresuar publikut shqiptar. Ndërsa e pyesim në lidhje me planet më të afërta në muzikë, këngëtarja na tregon se është duke punuar për një bashkëpunim me këngëtarin simpatik, Labinot Tahiri. “Kënga... Vazhdo

June 20, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (6)
Tags: , , ,

Genta dhe Noizy së shpejti – “The King and Queen”
Këngëtarja e njohur kosovare duket se u është përkushtuar kohëve të fundit këngëve të realizuara në duet. Pas shkëlqimit në festivalin “Istanbul Music Aëards”, këngëtarja kosovare Genta Ismajli nuk ka të ndalur me risit e saja që i sjell para publikut shqiptar, së fundmi në një intervistë ajo ka shpalosur edhe planet e saja për të ardhmën ku thekson se është në bashkëpunim me këngëtarin Labinot Tahiri për një duet ku thotë se bëhet fjalë për një këngë ritmike e cila do të bëjë “boom” gjatë... Vazhdo

June 10, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta dhe Noizy së shpejti – “The King and Queen”
Tags: ,

Genta në “Balkan Music Awards”
Nis “lufta” edhe mes këngëtareve shqitarë si; Mariza, Flori, Elvana, Soni dhe Genta, në garën e vitit për BMA. Nëse Eurovizioni është një ëndërr jo e mundur për të gjithë, një “Balkan Music Awards” mund të bëjë realitet punën dhe vullnetin e gjithë artistëve ballkanikë. Për herë të parë në Ballkan organizohet festivali “Balkan Music Awards”, ku çdo vit do të jenë në konkurrim këngët më të mira të shteteve të Ballkanit (11 shtete), videot më të mira për çdo shtet e përsos mjaft... Vazhdo

April 12, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta në “Balkan Music Awards”
Tags: , , , ,

Genta Ismajli Me Klip Te Ri “Skllav Ti Kurre S’Do Jesh”
Genta sjelle klipin e saj me te fundit te titulluar “Skllav ti kurre s’do jesh”. Nje projekt i sponsoruar nga Qeveria e Kosoves me qellim te sensibilizimit te opinionit ne luften kunder droges, prostitucionit dhe varferise. Kenga eshte e punuar nga Ylli Behluli me orkestrim te Defrimit.  Vazhdo
Genta Ismajli ne Studio – Zeri i Amerikes (Video)
Genta Ismajli Genta Ismajli flet ne nje interviste per Zerin e Amerikes per karrieren e saj muzikore. Shiko videon:  Vazhdo