Greqi

Cungu/Dinosha: S’kemi pasur përfaqësues në themelimin e Listës për Shqipërinë Natyrale
Ulqin/Podgoricë, 13 nëntor –  Liderët e dy partive shqiptare në Malin e Zi kanë mohuar të kenë pasur ndonjë përfaqësues të vetin në themelimin e Listës për Shqipërinë Natyrale së Koço Danajt. Në një prononcim të shtunën, për KosovaLive kryetari i Forcës së Re Demokratike, partisë më të madhe të shqiptarëve në Ulqin, Nazif Cungu, ka deklaruar se askush nga përfaqësuesit tanë nuk ka qenë në Tiranë në aktin e themelimit të Listës për Shqipërinë Natyrale, që e përfaqëson Koço Danajn, të... Vazhdo
Vujanovic: Ja perse nuk e ftuam Kosoven
Presidenti i Malit te Zi, Filip Vujanovic ka sqaruar ne nje konference per shtyp arsyet perse Kosova nuk eshte ftuar ne samitin e vendeve te Evropes Juglindore qe po zhvillohet ne Cetine. Vujanovic ka deklaruar se samiti organizohet nga UNESCO dhe per pasoje vendet pjesemarrese duhet te jene anetare te OKB-se. “Ne jemi te interesuar te kemi marredhenie te mira me Kosoven, por kemi marre parasysh rregullat e UNESCO-s dhe per pasoje ne samit marrin pjese vetem vendet e paralajmeruara”, ka pohuar Vujanovic. Ai ka kujtuar se edhe vitin... Vazhdo