intervista

Onanta Spahiu: Një zë i kultivuar drejt suksesit të sigurt
Flet për “Telegraf”, Onanta Spahiu, këngëtarja beratase më famë ndërkombëtare. Rrugës së muzikës i ka hyrë që e vogël, ku në disa festivale për fëmijë ka marrë edhe çmimin e parë. Pjesëmarrjet e saj në eventet e ndryshme muzikore, por edhe jashtë kufijve të Shqipërisë e bënë atë të njihet gjerësisht, ku gazetat e ndryshme evropiane e kanë vlerësuar për zërin e saj të ëmbël. Në një intervistë për gazetën “Telegraf”, Onanta Spahiu shpalos arritjet e saj të deritanishme dhe angazhimet për... Vazhdo

October 27, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Onanta Spahiu: Një zë i kultivuar drejt suksesit të sigurt
Tags: , , , , , , , ,

Gaxha & Florian Beqiri, sikur dikur Usher & Justin Bieber
12 vjecari Florian Beqiri nga Shkupi, djaloshi qe emocionoi te gjithe me zerin e tij te vecante gjate duetit me Adrian Gaxhen ne Kenga Magjike me kengen “Ngjyra e Kuqe”, pa dyshim eshte zbulim i vitit, te mos themi i dekades. Eshte i vogel ne moshe, por me talent, zgjuaresi dhe shkathtesi te nje me te rrituri. Kur pame imazhet e te dyve, Gaxhes dhe Florit ne Kenga Magjike, per nje moment na u kujtua historia e kengetarit te ri kanadez, Justin Bieber i cili filloi karrieren duke kenduar ne Youtube. Ne vitin 2008, Bieber ne moshen... Vazhdo
Adrian Gaxha: Si përfundoi historia ime me Luanën
Është rikthyer sivjet tek “Kënga Magjike” me një bashkëpunim krejt të veçantë dhe me një këngë e cila po pëlqehet shumë nga publiku. Adrian Gaxha, djali i talentuar dhe i bukur i Shkupit, thotë se për të pëlqimi i publikut është më i rëndësishmi dhe, se vërtetë për të nuk kanë rëndësi çmimet nëse kënga bëhet hit. Kjo po ndodh me këngën “Ngjyra e kuqe”. Gjithashtu ai na tregoi se gjatë pjesëmarrjeve të tij në “Kënga Magjike” kurrë nuk është bërë pjesë e marrëveshjeve për pikë... Vazhdo

October 16, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adrian Gaxha: Si përfundoi historia ime me Luanën
Tags: , , , , , , , , , ,

Zajmina: Jo dueteve te reja, me pelqen te kendoj vetem
Megjithese i ka munguar ekraneve muzikore per kete sezon veror, ajo do te jete pjesemarrese ne festivalin “Kenga Magjike”, e kemi fjalen per Zajmina Vasjarin, e cila do te jete edhe kete vit konkurrente ne kete festival. Sezoni qe sapo u mbyll, duket te kete qene nje sezon i ngarkuar me pune per kengetaren, e cila ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter” ne gazeten “Koha Jone”, rrefen se stinen e veres, megjithese nga stinet qe ka me shume kujtime te bukura, asnjehere nuk e shfrytezon dot maksimalisht per shkak... Vazhdo

September 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zajmina: Jo dueteve te reja, me pelqen te kendoj vetem
Tags: , , , , , , , , ,

Genti Ismajli: Ja cfarë solli sezoni veror
Gjithandej pershkruhet si vajza me karakter te forte, si vajza me syte e bukur dhe si vajza qe ne skene eshte e pamundur qe te mos levize. Bëhet fjalë për Genta Ismajlin me të cilën Poke ne Top Channel dhe Albana Osmani realizuan lidhjen, për të gjithë fansat. Albana: Pershendetje Genta Ismajli! Pershendetje nga Top Channel. Genta: Pershendetje. Albana: Albana: Kenaqesi shume e madhe te te kem ne kete interviste sot. Genta: Kenaqesia eshte e imja dhe me shume. Albana: Me vjen shume mire. Genta, gjate gjithe sezonit veror... Vazhdo

September 19, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genti Ismajli: Ja cfarë solli sezoni veror
Tags: , , , , , , , , , ,

Kaltrina Selimi: Dua të kem binjakë
Kaltrina Selimi do të rrëfejë sot për faqet e së shtunës në “GSH” të rejat në jetën e saj. Duket se më në fund këtë verë, ka vendosur që pas dy vitesh pune intensive, t’i japë vetes disa ditë pushimi…Ama para pushimeve, vera e Kaltrinës ka qenë e mbushur me koncerte, një këngë e re është publikuar dhe fundpranvera e ka kthyer atë në zonjë. Kaltrina është martuar, ndonëse në një ceremoni shumë intime, me prezencën e shumë pak njerëzve, këngëtarja e dashur e skenës shqiptare nuk mban më mbiemrin... Vazhdo

September 14, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kaltrina Selimi: Dua të kem binjakë
Tags: , , , , , , , , ,

Dafina Zeqiri: E vërteta e historisë sime me Ledrin + Foto
Ajo është një nga këngëtaret më ekstravagante të skenës shqiptare. Gjithmonë novatore, me këngë dhe klipe tejet europiane. Të njëjtën gjë demonstroi edhe fundjavës së kaluar ku ishte e ftuar në gjysmëfinalen e “X Factor Albania”. Dafina Zeqiri, këngëtarja RNB, ka sjellë një performancë të mrekullueshme që ka ngritur publikun e teatrit “Klan” në këmbë dhe ngazëllyer atë në shtëpi. E famshme në Shqipëri, veçanërisht me bashkëpunimin e saj me reperin 2Po2 dhe këngëtaren Tuna në hitin “Vibe”,... Vazhdo

June 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina Zeqiri: E vërteta e historisë sime me Ledrin + Foto
Tags: , , , , , , ,

Argjentina Ramosaj: Mos me pyesni me per ndarjen, thjesht mbaroi
Edhe pse e re ne tregun muzikor, shume e konsiderojne nje kengetare hitesh. “Si shiu”, eshte i fundit ne radhe. Perpara tij kenge te tilla si: “Shpirt i mbytur”, “Jeta vazhdon” apo “Perfekt” kane zene vendet e para ne toplistat muzikore. Argjentina Ramosaj, konkurrente per here te pare ne “Top Fest 9”, do te vije sot ne nje rrefim mjaft interesant per faqet e “Bluetooth”. Simpatikja e skenes shqiptare do te ndaje me ne emocionet e ketyre diteve. Eshte vetem nje hap larg finales, por Argjentina s’di te na tregoje... Vazhdo

May 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Argjentina Ramosaj: Mos me pyesni me per ndarjen, thjesht mbaroi
Tags: , , , , , , , , ,

Elvana Gjata rrëfen: Klipi “Gjaku im” dhe prapaskenat
Çdo projekt apo angazhim i saj në art, përkthehet gjithnjë me sukses. Bëhet fjalë për këngëtaren e mirënjohur, Elvana Gjata, e cila kohët e fundit nxorri në treg këngën e saj “ Gjaku im”. Si çdo këngë edhe ky projekt i ri i saj, është pëlqyer shumë nga publiku. Duke e cilësuar atë si nga projektet e saj më të mira, Elvana shprehet se, kjo këngë trajton një temë që ka e shqetësuar vërtet mendjen dhe zemrën e saj. Këngëtarja thotë se, këtë këngë e ka interpretuar me aq ndjenjë, saqë nga duart... Vazhdo

May 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata rrëfen: Klipi “Gjaku im” dhe prapaskenat
Tags: , , , , , , , ,

Tuna Sejdiu: ‘’Për shkak të stresit të lartë, isha e varur nga medikamentet‘
Tashmë 10 vite profesionalisht meret me muzikë, ndërsa me këngën ‘’12 muaj’’ mer vendimin për zgjerimin e karierës së saj në gjithë trojet e Ballkanit. Seksi këngëtarja Tuna Sejdiu (26 vjeçe) ishte konkuruese e festivalit të Eurovisionit për Maqedoninën, por edhe pse nuk shkoi në Beograd, ajo mori shumë çmime në Kosovë e Shqipëri, kurorëzuar me koncertin e Snoop Dog në Prishtinë, e besueshme në principet e saja hapur flet mbi përvojën në jetën e saj dhe dështimin e një martesë. Në ditarin e saj... Vazhdo

Page 3 of 712345...Last »