Junida Kule

Big Brother Albania 2, Intervista, Junida Kule (Juna)
Juna, a ishte “Big Brother” siç e prisnit? Padyshim që ishte siç e prisja. Një përballje karakteresh, situatash dhe mentalitetesh, ku elementi telenovelë, edhe po nuk të nxori fitues, të garanton arritjen deri në finale. E vlerësuat si një përvojë që do të donit ta riprovonit? E vlerësova si një përvojë që do t’jua rekomandoja të gjithëve. Unë e provova. Unë hyra aty për të pasuruar përvojën time jetësore me aspekte nga realiteti i vendit tim, pasi ndieja mungesë informacioni në këtë drejtim.... Vazhdo
Irritohen fansat për prejardhjen e Junës së “Big Brother Albania 2”
Herën e kaluar “Panorama Plus” ju njohu më shumë me banoren e re të shtëpisë së “Big Borther”, Junën nëpërmjet rrëfimeve të miqve të saj në Gjermani, me të cilët ajo ndan një kohë të konsiderueshme. Gjithashtu, ju treguam se Juna është vajza e një personazhi shumë të njohur siç është Virgjil Kule, si dhe mbesa e një ish-anëtari të byrosë politike të kohës së diktaturës, Rita Marko. Duket se ky fakt i ka irrituar fansat duke vërtetuar kështu se njerëzit, madje edhe të rinjtë, nuk e kanë... Vazhdo
Mbrëmje me emocione
03/05/09 01:55 Një pjesë e banorëve, të mbledhur në kuzhinë, bisedojnë për surprizat e kësaj nate. Anjeza thotë se u emocionua për ardhjen e Arjonit dhe u tregon atyre fjalët që shkëmbyen për pak caste. Ajo thotë edhe batutën e Arjonit që u shpreh se Anjeza nuk del këtë mbrëmje dhe lulet do t’ia jepte Bjordit nëse dilte Adela. Adela me të qeshur shprehet se do ta sqarojë këtë gjë me Arionin kur të dalë. Adi pyet se dhe sa banorë mund të eleminohen nga loja, para finales. Bjordi mendon se do të ketë dhe... Vazhdo

May 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Mbrëmje me emocione
Tags: , , , , , ,

Ari: Më ka puthur Juna
30/04/09 23:40 Ari dhe Bjordi qëndrojnë në kopësht duke diskutuar për debatin me Junidës. Ai thotë që e tregon veten sikur është shumë më lart se banorët e tjerë. Ai shton:-“Më vjen zor të merrem me një femër, por sa më shumë e ngacmoja aq më shumë e tregonte veten!” Bjordi i thotë që ai në debat reagoi mirë, dhe me shenjën që ajo bëri duke nënkuptuar që ta mbyllë gojën tregonte që Ari e fitoi debatin. Arjani mendon që gjesti i saj ishte shumë ofendues. Ai thotë që nuk i pëlqen mënyra se si ajo... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Nata 13, Spektakli
Big Brother Albania 2, Nata 13, Spektakli PJESA 1 PJESA 2 PJESA 3 PJESA 4 PJESA 5 PJESA 6 PJESA 7 PJESA 8 PJESA 9 PJESA 10  Vazhdo
Big Brother Albania 2: Juna Eliminohet
Big Brother Albania 2: Juna Eliminohet Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me ..% te votave nga televotimi i dyte) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Juna!  Vazhdo
Arjon Muca flet për banoret
ADI Gjërat pozitive – Humori Gjërat negative – Manipulimi Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Në çdo pikë të territorit shqiptar, ndjehem si në shtëpinë time”   PAVLINI Gjërat pozitive – Kuraja Gjërat negative – Jo i mirinformuar për Kanunin Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Shpresoj të të shikoj sa më shpejt bashkë me fëmijët e tu”   DRITANI Gjërat pozitive – Djalë perfekt Gjërat negative – Serioziteti i tepërt Po... Vazhdo
Flet Virgjil Kule, babai i Junës – Intervista
Pika e dobët e Junës? Atë po kërkojmë edhe ne Ubënë disa javë që vajza juaj është bërë banore e “Big Brother”. Ajo zgjohet ndryshe, jeton me njerëz të tjerë, etj. Po dita juaj si ka ndryshuar? Ka ndryshuar shumë. Në fokus të ditës sonë është Juna. Çdo kohë të lirë që kam (dhe kam pak) e kaloj duke parë Junën, bashkë me time shoqe, e cila e ndjek disi më shumë. Shyqyr që “Big Brother” është “non stop” dhe e gjejmë Junën aty vetëm duke shtypur një buton telekomande.... Vazhdo
E shpërdorojmë ushqimin
29/04/09 13:00 Moza lë mëngjesin që ka përgatitur për të ngrënë përgjysmë. Adi i thotë me shaka që ta hajë të tërin që të rritet, ndërsa Juna mendon se nuk është veprim i mirë ky i Mozës. Ajo e trajton këtë bisedë në aspektin e shpërdorimit të ushqimit prej tyre. Juna thotë se ata shpesh e shpërdorojnë ushqimin që më pas e hëdhin tek vendi i mbeturinave, pa e përfunduar atë. Ajo këshillon Mozën që herë tjetër të marrë vetëm gjysmën e racionit, nëse e di që nuk do hajë shumë. Edhe Anjeza... Vazhdo

April 30, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on E shpërdorojmë ushqimin
Tags: , , , , , , , ,

Do kapemi se jemi afër finales
29/04/09 20:45 Gjatë kohës që banorët ishin duke ngrënë, Junida kapet me Mimozën, duke i vënë në dukje sjelljen e saj në kuzhinë duke bërë sallatën. Mimoza i thotë që nuk kishte pse të kapet me të tilla gjëra, pasi ato jetojnë bashkë. Anjeza shikon Bjordin dhe Adelajdën duke u puthur dhe merr shkas nga kjo për të diskutuar sjelljen në tavolinë. Ajo mendon që është mungesë respekti të puthesh në momentin që personat e tjerë janë duke ngrënë. Adelajda i kërkon falje , por Anjeza vazhdon te replikojë... Vazhdo

Page 1 of 212