Kalimani

IntervistĂ« me Kryetarin e Ulqinit ,Nazif Cungu – Video
Kryetari I Ulqinit,Nazif Cungu shprehet optimist pĂ«r realizimin e  kĂ«rkesave qĂ« ditĂ« mĂ« pari i adresoi partnerit tĂ« koalicionit qeveritar nĂ« komunĂ«n e Ulqinit,qĂ« nevojitet vetĂ«m dĂ«shirĂ« dhe vullnet politik qĂ« tĂ« arrihet realizimi tĂ« gjthĂ« kĂ«rkesave çka I nevojitet Ulqinit. Kryetari I Ulqinit,Nazif Cungu  madje nuk pĂ«rjashton edhe ndihmĂ«n e qeverisĂ« sĂ« Malit tĂ« Zi,qĂ« ti vijĂ« nĂ« ndihmĂ« Ulqinit pĂ«r realizimin e projekteve madhore. Ndiqni intervistĂ«n e kryetarit tĂ« Ulqinit z.Nazif Cungut dhĂ«nĂ« gazetarit ... Vazhdo
Mërgimtaret tanë mbledhin të holla në ndihmë familjes së Shaqir Elezit
NdihmĂ« familjes Elezit nga Ulqini NĂ« njĂ« aksion humanitar qĂ« Ă«shtĂ« duke u organizuar nĂ« SHBA nĂ« ndihmĂ« tĂ« familjes sĂ« Shaqir Elezit Ă«shtĂ« mbledhur njĂ« sasi e tĂ« hollash dedikuar familjes sĂ« tij. Aksioni vazhdon akoma. Shaqir Elezi, 41 vjeçar, kohĂ« mĂ« parĂ« i Ă«shtĂ« nĂ«nshtruar njĂ« operacioni nĂ« PodgoricĂ« ku i humbi tĂ« dyja kĂ«mbet. MĂ« poshtĂ« Ă«shtĂ« lista e donatorĂ«ve si dhe numrat e kontaktit pĂ«r tĂ« gjithĂ« ato qĂ« dĂ«shirojnĂ« tĂ« kontribojnĂ«. PROMUL ULQIN ADRIATIC STUDIO…………………………$1000 Nail  ... Vazhdo
Ferma e dhive nga Selatin Gjeloshi nĂ« KravarĂ« – Video
VlerĂ«simet pĂ«r prodhimtarinĂ« blegtorale te dhive nga prodhuesi Ulqinak nga Kravari Ă«shtĂ« u kryer prej shume vitesh. SidoqoftĂ« shumĂ« nga fermerĂ«t nuk janĂ« nĂ« dijeni pĂ«r praktikat e vlerĂ«simit te fitimeve me pĂ«rcaktimin e prodhimtarisĂ« efektive dhe joefektive. MundĂ«sia qe tĂ« dokumentohen dhe analizohen tĂ« dhĂ«nat bazuar nĂ« performancen e kafshĂ«s dhe krahasimi i tyre me mesataren e performances sĂ« kopesĂ« Ă«shtĂ« mjet i rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r vlerĂ«sim. Selatin Gjeloshi si menaxhues tĂ« fermĂ«s, prodhuesit blegtoral duhet... Vazhdo
KĂ«rkesat e KNSH-sĂ« pĂ«r arsim nĂ« shkollat nĂ« gjuhĂ«n shqipe nĂ« Mal tĂ« Zi – Video
KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO Ulqin, mĂ« 12. 07.2011   KUMTESË PËR MEDIA- Press   LĂ«nda: Njoftim pĂ«r  kĂ«rkesat e KNSH-sĂ« pĂ«r çështje tĂ« arsimit nĂ« shkollat mĂ« mĂ«sim nĂ« gjuhĂ«n shqipe nĂ« Mal tĂ« Zi KĂ«shilli Nacional i ShqiptarĂ«ve (nĂ« vayhdim, KNSH) si pĂ«rfaqĂ«sues dhe prezantues i  shqiptarĂ«ve  nĂ«  Malin e  Zi,   lidhur  me pozitĂ«n dhe statusin e shqiptarĂ«ve nĂ« fushĂ«n e arsimit, MinistrisĂ« sĂ« Arsimit... Vazhdo
Intervistë me Selatin Gjeloshin,Drejtor i Hotel Mediteran Ulqin
NjĂ«ri ndĂ«r hotelet mĂ« tĂ« njohura nĂ« Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, kĂ«to ditĂ« kishte njĂ« numĂ«r tĂ« mjaftueshĂ«m tĂ« turistĂ«ve kryesisht tĂ« huaj.Koha me temperatura tĂ« larta ka bĂ«rĂ« qĂ« sot nĂ« kĂ«tĂ« pikĂ« turistike tĂ« ketĂ« numĂ«r tĂ« madh tĂ« turistĂ«ve. Sipas drejtorit tĂ« Hotel Mediteranit z.Selatin Gjeloshi kĂ«to ditĂ« ka shumĂ« turistĂ« qĂ« na vijnĂ« nga Gjermani, Çekia, Polonia, Hungaria,Kosova dhe vendet tjera dhe kjo vĂ«rteton faktin se nĂ« Ulqin po rikthehen turistĂ«t... Vazhdo

June 21, 2011  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« me Selatin Gjeloshin,Drejtor i Hotel Mediteran Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Perurimi i librit ULQIN, TI KALA – Hajro Ulqinaku
Ne organizim te QENDRES PER KULTURE – BIBLIOTEKA dhe ASOCIACIONIT ULQINI Ju ftojme te merrni pjese ne perurimin e librit ULQIN, TI KALA – Hajro Ulqinaku ne botim te Asociacionit Ulqini. Perurimi do te mbahet te henen me 20 qershor 2011, ne Sallen e bibliotekes se qytetit me fillim ne ora 20. Me kete rast per librin do te flasin: Ardita Rama – recensionin per librin, Hajro Ulqinaku – Autor dhe Gazmend Çitaku – botues, drejtor i Asociacionit Ulqini.   Prania juaj nderon autorin dhe organizatoret   Per... Vazhdo
Shqiptarët në Mal të Zi  nuk mund të krahasohen me malazezët në Kosovë
Reagim ndaj njĂ« deklarate  tendencioze e ministrit tĂ« punĂ«ve tĂ« jashtme tĂ« Malit tĂ« Zi Para pak kohĂ«sh, nĂ« PrishtinĂ« u zhvillua takimi i ministrit tĂ« JashtĂ«m dhe Integrimeve Europiane tĂ« Malit tĂ« Zi, Millan Roqen  me ministin e punĂ«ve tĂ« jashtme tĂ« KosovĂ«s, Enver Hoxhaj. Siç raporton e pĂ«rjavshmja nĂ« gjuhĂ«n shqipe nĂ« Mal tĂ« Zi, “Koha Javore” ( e datĂ«s 2 qershor 2011) , nĂ« mes tjerash,temĂ« e bisedimeve tĂ« tyre ishte edhe “rregullimi i statusit tĂ« bashkĂ«sisĂ« nacionale malazeze nĂ« KosovĂ«â€. Me kĂ«tĂ«... Vazhdo
Intervistë me Komisionin bamirës Bereqeti nga Ulqini
Historiku dhe qĂ«llimi i Komisionit bamirĂ«s “Bereqeti” Me Vendimin e KĂ«shillit tĂ« BashkĂ«sisĂ« islame Ulqin, nĂ« korrik tĂ« vitit 2009, Ă«shtĂ« themeluar Komisioni bamirĂ«s “Bereqeti”, i cili funksionon nĂ« kuadĂ«r tĂ« kĂ«ti organi tĂ« BashkĂ«sisĂ« islame nĂ« Mal tĂ« Zi. QĂ«llimi primar i themelimit tĂ« kĂ«ti komisioni Ă«shtĂ« shpĂ«rndarja e ndihmave pĂ«r tĂ« vobektĂ«t (fukaratĂ«) e trevĂ«s sonĂ«, inkuadruar Ulqinin, AnĂ«n e Malit dhe KrajĂ«n. Me themelimin e tij, ky komision formoi KĂ«shillin e vet drejtues nĂ« krye tĂ« tĂ«... Vazhdo
TĂ« krijohet Albumi dhe video – Ana Malit nga ajri
Ana Malit ka shumĂ« pĂ«r tu ofruar turistĂ«ve pĂ«rsa i pĂ«rket bukurisĂ« sĂ« saj natyrore tĂ« shumĂ«llojshme, kulturĂ«s, trashĂ«gimisĂ« dhe vendeve arkeologjike. Gjithashtu ajo ka dhe klimĂ« tĂ« mrekullueshme Mesdhetare. Ana Malit  ofron potencial tĂ« pafund pĂ«r investitorĂ«t tĂ« cilĂ«t duan tĂ« pĂ«rfitojnĂ« nga oportunitete tĂ« paeksploruara nĂ« turizĂ«m dhe tĂ« ndihmojnĂ« nĂ« zhvillimin e kĂ«saj industrie dhe ta bĂ«jnĂ« atĂ« sektor kyç nĂ« ekonominĂ« e vendit. Sugjerimi i projektit “Ana Malit nga ajri”,tĂ« jet vĂ«llimi dhe botimi... Vazhdo
Shfaqet dokumentari- Shkolla e vjeter në Katerkollë -2 qeshor, në Qendrën për Kulturë-Ulqin
Diten e enjte, me datĂ« 2 qeshor 2011, nĂ« QendrĂ«n pĂ«r KulturĂ«-Ulqin nĂ« ora 20.00 shfaqet premiera e dokumentarit “Shkolla e vjeter nĂ« KaterkollĂ« simbol i dijes dhe vetĂ«dijes”, me skenar tĂ« Luljeta Avdiu Cura.NĂ« dokumentar marrin pjesĂ« disa nga nxĂ«nĂ«sit dhe mĂ«suesit e parĂ« tĂ« asaj shkolle e cila pĂ«r fat tĂ« keq Ă«shtĂ« lĂ«nĂ« nĂ« mĂ«shirĂ« tĂ« fatit. Prania juaj nĂ« shfaqje Ă«shtĂ« njĂ«herit edhe pĂ«rkrahje pĂ«r kĂ«tĂ« shkollĂ« qĂ« ka qenĂ« burimi i intelegjencĂ«s sĂ« AnĂ«s sĂ« Malit. Premiera e filmit dokumentar... Vazhdo

Page 12 of 19« First...1011121314...Last »