Kastrioti

Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhĂ«, qĂ« organizohet nĂ« Plazhin e madhĂ« ”Copacabana ”, sivjet do tĂ« mbahet nĂ« Ulqin, mĂ« 12 deri me 15 gushtĂ«,nĂ« vendin e bukur qĂ« gjendet vetĂ«m 500 metra ngĂ« uji kristalor dhe i kaltĂ«rt tĂ« detit Adriatik. Festivali Sonica i kĂ«tij viti ndĂ«rron vend, nga Italia pĂ«r 5 vjetorin, qĂ« do tĂ« mbahet nĂ« plazhin e bukur tĂ« Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botĂ«ror, qĂ« tashmĂ« ka arritur tĂ« jetĂ« nĂ« mesin e festivaleve mĂ« prestigjioze botĂ«rore, edhe... Vazhdo
Pushimet nĂ« Ulqin prej 7€ deri 10€ nĂ« Plazhin e MadhĂ«
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Vera po afron!!! Pushimet bashke me te. Ku do i kaloni pushimet e veres??? Eshte vendi qe keni zgjedhur vendi ideal per ju, apo do kerkonit dicka me shume??? Sipas mendimit tuaj cili eshte vendi ideal per ju per te kaluar pushimet??? Ajo dihet Ulqini pra, urdhroni na viziton sa ma shpesh sepse edhe ju do te jeni te knaqur. Ktu mundeni ti gjeni numrat e telefonit dhe te rezervoni banesen simbas deshires se juaj. Dhomat gjinden nĂ« plazhen mĂ« atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar... Vazhdo
Me rastin e ditës ndërkombëtare të të rinjve,Forca rinore organizon
International Youth Day 2008 Dita ndĂ«rkomtare e tĂ« rinjve 2008 HYRJA GRATIS TUZË 2008 Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve, kĂ«tĂ« vit Forca do fillojĂ« me kremtimin kĂ«saj dite nĂ« Tuz. Kemi pĂ«rgatitur njĂ« Koncert pĂ«r tĂ« rinj nĂ« lokalin “Cavalieri” me yjet e muzikĂ«s argĂ«tuese ku do marrin pjesĂ«: Produkt 28, Amanda, Cani dhe DJ Mani. Koncerti do filloje ne ora 21:00. Jeni tĂ« mirĂ«seardhur Sponsor Gjeneral dhe Organizator. Forca e Re Demokratike  Vazhdo

August 9, 2008  :: Shtypi / Mediji, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve,Forca rinore organizon
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

U Ulcinjskom polju,predvi?a se kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a
Poziv za doniranje izgradnje nove dĆŸamije u Ulcinju Odbor IZ-e Ulcinja i Odbor za izgradnju dĆŸamije u Ulcinjskom Polju, pokrenuli su akciju prikupljanja sredstava za izgradnju nove dĆŸamije u Ulcinjskom Polju. Obezbije?en je plac i ura?en je projekat, koji predvi?a kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a, gasulhanu, biblioteku, salu,kafeteriju, parking i druge prate?e sadrĆŸaje. Dobrotvori – zainteresovane institucije, firme i pojedinci, sredstva za ovaj zna?ajan projekat mogu uplatiti na : Ćœiro ra?un:510-12295-15 Detaljnije informacije... Vazhdo

June 18, 2008  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Në Ulqin ndërtohet xhami për një mijë faltor
Ka nisur grumbullimi i mjeteve financiare pĂ«r ndĂ«rtimin e xhamisĂ« nĂ« FushĂ« tĂ« Ulqinit.Xhamia do tĂ« jetĂ« shumĂ« funksionale: 1 mijĂ« vende pĂ«r falje, vend pĂ«r mirĂ«mbajtjen dhe pregaditjen e xhenazes (gasulhanja), mejtep, bibliotekĂ«,sallĂ«, kafiteri, vende pĂ«r parkim etj. Deri mĂ« tash Ă«shtĂ« blerĂ« trolli i xhamisĂ« dhe Ă«shtĂ« punuar projekti ideor.Lusim Allahun FuqiplotĂ« qĂ« çdo ndihmĂ« tuajĂ«n ta radhisĂ« nĂ« vepra tĂ« mira. Xhirollogaria:510-12295-15 Informatat nĂ« tel/fax: Tel/fax:+382 30 413-257 Mobil :+382 69 037-681 Mobil... Vazhdo
Autorrugët e Kroacisë shpres e zhvillimit turistik të Malit të Zi
KosovarĂ«t simjet do ti pĂ«rdorin AutorrugĂ«t e KroacisĂ«,kurse kjo do jet shpres e zhvillimit turistik tĂ« Malit tĂ« Zi nĂ« tĂ« gjitha domenet turistike Ishte hera e parĂ« qĂ« kaloj pĂ«rmes KroacisĂ« dhe shqetĂ«simi kryesor ishte se si do tĂ« jetĂ« gjendja e rrugĂ«ve atje. BashkĂ« me familjen time kemi udhĂ«tuar shumĂ« viteve tĂ« fundit, dhe deri tani i kemi rĂ«nĂ« pĂ«rmes ItalisĂ« duke marrĂ« tragetin nĂ« Bari, pĂ«r tĂ« hyrĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi (Tivar). Kjo puna e tragetit nuk Ă«shtĂ« vetĂ«m njĂ« shpenzim mĂ« shumĂ«, por tĂ« humbet edhe... Vazhdo
Kthimi nĂ« scenĂ«n e muzikĂ«s Adelina Ismajli – ‘Trimit tim’ – (VIDEO)
Superylli, ose siç e quajnĂ« ndryshe ‘mbretĂ«resha e muzikĂ«s shqipe’, Adelina Ismajli, mĂ« nĂ« fund rishfaqet nĂ« skenĂ« me njĂ« elegji tĂ« dhimbshme, kushtuar ish tĂ« dashurit tĂ« saj, Triumf RizĂ«s, i cili u vra muaj mĂ« parĂ« nga disa kriminelĂ«. Ai ka qenĂ« pjesĂ«tar i shĂ«rbimit policor tĂ« KosovĂ«s. Vrasja e tij morri jehonĂ« tĂ« madhe, edhe pĂ«r faktin se ai shquhej pĂ«r trimĂ«ri tĂ« rrallĂ«, por edhe pĂ«r faktin se kishte tĂ« dashur, njĂ«rĂ«n nga femrat mĂ« tĂ« pĂ«lqyera nĂ« KosovĂ« e shqiptari, Adelina Ismajlin. DĂ«gjoni... Vazhdo