Kejsi Tola

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Grupi Shqiponjat nga Ulqini “THE BEST”
Shqiponjat eshte grupi pare RAP shqip ne Mal te Zi.Jane mjafte te sukseseshem dhe karieren e tyre muzikore e kan nisur ne fund te vitit 2007,dmth ky muaji nentor eshte dy vjetori i ketij grupi. -Grupin e Shqiponjave e përbëjnë dy anëtarë “XHIBO” dhe “THE PRICK” , të moshës 19 dhe 17 vjecarë. -Në Maj të 2008-tës me një prodhim nga produksioni foto&video ProStudio Shqiponjat pas këngëve “Me zemer” , “Vet Na” vijnë me klipin e parë të këngës “KENA” .Ky klip... Vazhdo
Kejsi Tola e pesta edhe me vota në Eurosong 2009
Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision,  është renditur e pesta edhe sa i përket votave të publikut, gjatë gjysmëfinales se dytë të Eurosong që është mbajtur të enjten në Moskë.Të parët që janë renditur ishin përfaqësuesit e Azerbajxhanit me këngën “Always”, që këndohet nga këngëtarja AySel dhe Arash, ndërkaq pas saj janë rënditur Kroacia, Ukraina dhe Lituania.E pesta, sipas ueb-faqes www.esctoday.com, që bën publikimin e favoritëve të cilët mund të fitojnë Eurosong, është renditur përfaqësuesja... Vazhdo
Kejsi Tola: Flaka nuk vjen me mua
Kejsi Tola do të jetë këngëtarja konkurrente më e vogël këtë vit në Eurovizion. Sapo është kthyer nga Gjermania, ku ka regjistruar këngën e saj në versionin anglisht, që do ta këndojë më 12 maj në Festivalin Evropian në Rusi. Por e përfolur për qëndrimin statik në Festivalin e 47-të të Këngës në RTSH, patjetër i duhet të ndryshojë. Si do të arrijë të jetë më e zhdërvjellët, dhe natyrisht më elegante. 16 vjeçarja tregon se për të qenë në formë do bëjë gjithçka, që do t’i këshillojë koreografi... Vazhdo

March 8, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kejsi Tola: Flaka nuk vjen me mua
Tags: , ,

Adoleshentja Kejsi Tola do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion
Kejsi Tola, 16 vjeç, është fituesja e Festivalit të 47-të të Këngës në Radio Televizionin kur ajo fitoi maksimumin e pikëve në ngjarjen më të madhe të këngës, me “Më merr në ëndërr”, një këngë e kompozuar nga Edmond Zhulali dhe me tekst të Agim Doçit. Kejsi Tola, fituesja e trofeut të festivalit, tha për ATSH-në se, “ndjehem e emocionuar  aq me tepër kur mendoj se sa e rëndësishme është që kjo këngë do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion”. Për 16 vjeçaren pjesëmarrja në... Vazhdo
Flaka mund të këndojë në Eurovision?
Në natën e dytë të Festivalit të Radio Televizionit Shqiptar (RTSH) Kejsi Tola kishte kënduar këngën “Me merr në Ëndërr”, në duet me Flaka Krelanin. Këngëtarja kosovare Flaka Krelani mund të jetë pjesëmarrësja e parë kosovare në festivalin “Eurovision”-it pasi që tashmë ka thashetheme se ajo do të këndoj këngën fituese të festivalit të RTSH-së “Me merr në ëndërr”, bashkë me Kejsi Tolën. Një burim ka thënë për Express Online se Flaka do të shkoj atje në versionin e dytë që orkestrohet... Vazhdo

December 24, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flaka mund të këndojë në Eurovision?
Tags: , ,

Zhulalit i shpaguhet borxhi
Kënga e Kejsi Tola “Më merr në ëndërr” nuk ishte asgjë më shumë se përsëritje e të njëjtit zhanër që dy kosovaret Doruntina Disha dhe Flaka Krelani kishin kënduar vitin e kaluar. Madje kënga kishte të njëjtin autor, Agim Doçin dhe Edmond Zhulalin si kompozitor. Festivali i 46-të i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar (RTSH) nuk ka ndryshuar shumë në pikëpamje skenike, por edhe të prurjeve të ndryshme artistike. Edhe në këtë vit kemi pasur të njëjtin zhanër që e kanë përdorur të këngëtarëve... Vazhdo

December 23, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zhulalit i shpaguhet borxhi
Tags: ,