Klubi i Fudbollit Prishtina

Prishtina fiton turneun në Ulqin
Kampioni vjeshtor i Kosovës në futboll, Prishtina, ka fituar turneun e zhvilluar të dielën në Ulqin. Kryeqytetasit këtyre ditëve janë duke zhvilluar përgatitjet në Ulqin, ndërkohë që sot ishin pjesë të turneut ndërkombëtar të mbajtur në këtë vend. Turneu është zhvilluar më sistem eliminimi më nga 45 minuta lojë. Sulmuesi i Prishtinës, Enis Fetahu, ka bërë të ditur se Prishtina ka fituar kupën e këtij turneu. Ai nuk u paraqit në këtë turne për shkak se ende nuk është shëruar plotësisht nga lëndimi... Vazhdo

January 23, 2012  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Prishtina fiton turneun në Ulqin
Tags: , ,

Klubi i Fudbollit Prishtina po zhvillonë përgatitjet në Ulqin
Ndeshjet miqësore ndihmesë e madhe! KF Prishtina është duke e realizuar etapën më të rëndësishme të përgatitjeve në rivieren e Ulqinit. Deri me sot janë zhvilluar tri ndeshje miqësore, kryesisht me skuadra malazeze, kurse Prishtina pos fitoreve ka treguar formë të lartë. Më i dalluari është Isuf Llumnica, ka thënë Naser Hyseni, udhëheqës i ekspeditës së klubit kryeqytetas. Telefonatë me Ulqinin Tash sa ditë, të gjithë futbollistët e Prishtinës, me të cilët disponon shtabi teknik dhe të cilët janë kandidatë... Vazhdo

February 26, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Klubi i Fudbollit Prishtina po zhvillonë përgatitjet në Ulqin
Tags: , , , , ,