Korab Shaqiri

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Fejohet Korab Shaqiri
Këngëtari simpatik kosovar, Korab Shaqiri, ka vendosur t’i japë fund beqarisë së tij, duke e kurorëzuar lidhjen e dashurisë me fejesë. Këtë hap të rëndësishëm në jetën e tij Korabi e ka marrë pas përfundimit të masterit në Tiranë, që ka bërë për kanto, si dhe pas një suksesi të jashtëzakonshëm në muzikë, duke sjellë shumë hite në skenën muzikore në Kosovë e Shqipëri, si dhe duke realizuar këngë të reja për këngëtarë të njohur dhe për ata që sapo kanë filluar karrierën muzikore. Korabi,... Vazhdo

December 4, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fejohet Korab Shaqiri
Tags:

Korab Shaqiri – Vetmia

December 11, 2010  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Korab Shaqiri – Vetmia
Tags: , ,

Korabi me dy këngë dhe dy klipe të reja
Korab Shaqiri ka thënë për Telegrafi.com se ai është në përfundim të dy këngëve të reja – një balade dhe një kënge ritmike. Këngëtari dhe kompozitori, i cili depërtoi shumë shpejt në estradën kosovare me hit-këngën e parë “Banesa e Vogël”, thotë se së shpejti ai do t’i realizojë edhe videoklipet e dy këngëve të reja. “Jam duke punuar në finalizimin e dy këngëve të reja të cilat priten të dalin së shpejti. Njëra është baladë dhe tjetra është një këngë ritmike. Të dyja këngëve do... Vazhdo

September 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Korabi me dy këngë dhe dy klipe të reja
Tags:

Korab Shaqiri – Veren e Kaluar në Ulqin…..
Këngëtari Korab Shaqiri, ka  tre muaj që promovojë videoklipin e tij të fundit “Verën e kaluar”. Po ashtu, Korabi është në përgatitje të albumit të ri, i cili do t’i ketë 17 këngë. Korabi ka thënë për Kosovapress se teksti i këngës së videoklipit është një ide e përbashkët me babin e tij, Ilirin. Ndërsa muzikën dhe orkestrimin e ka bërë Korabi. Ai shtoi se xhirimet e klipit janë bërë në Ulqin dhe se ka dal një klip i bukur i realizuar nga kompania “Imedia”, me të cilët ka dal i kënaqur. “Kjo... Vazhdo

September 11, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Korab Shaqiri – Veren e Kaluar në Ulqin…..
Tags: , , , ,

Çka asht duke përgaditur Enkella pas çmimit “Mikrofoni i artë”
U mbajt festivali “Zambaku i Prizrenit” Enkela Bisha, fituese e festivalit Këngëtares Enkela Bisha i takoi çmimi “Mikrofoni i artë”, si interpretuesja më e mirë, me këngën “Një pikë ujë Prizreni”, e cila u kompozua dhe u orkestrua nga Korab Shaqiri, sipas tekstit të Ilir Shaqirit Në Kinemanë verore të Lumbardhit në Prizren u mbajt edicioni i 21 i festivalit “Zambaku i Prizrenit”, i cili në qytetin e bukur të Prizrenit mblodhi qindra adhurues të muzikës së vjetër qytetare.... Vazhdo

December 5, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Çka asht duke përgaditur Enkella pas çmimit “Mikrofoni i artë”
Tags: , , , ,

Ish-gruaja e Genc Prelvukaj tani në krahët e kantautorit Korab Shaqiri
Kanë kaluar shumë vite, që nga ndarja e saj nga Genc Prelvukaj i grupit “Etno Engjujt”, martesë e cila si duket nuk pati shumë sukses edhe pse u kurorëzua me një fryt të po asaj dashurie, një djalë. Ndoshta gjithë kjo ndarje ka qenë shkaku se Arta ka qenë në moshë shumë të re, dhe ajo nuk e ka ditur se çfarë dëshiron nga jeta. Me kalimin e kohës ajo mësohet keq, pasi nuk mund të ndryshosh gjithçka menjëherë nga një vajzë e cila është mësuar të jetë e lirë dhe të kryejë detyrimet familjare... Vazhdo

August 16, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (22)
Tags: