Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha

Zyrtarët e Malit të Zi urojnë 100-vjetorin e Shqipërisë
Ceremonia festive më pas zhvendoset në Tiranë ku kanë arritur edhe personalitete të larta shtetërore nga rajoni e bota, midis të cilëve edhe presidenti i Malit të Zi Filip Vujanoviq. Në përbërje të delegacionit të Malit të Zi, përveç presidentit Vujanoviq është edhe ministri për mbrojtjen e të drejtave të pakicave, Hamdi Hasani. Kryetari i Parlamentit italian Gianfranko Fini është ndër të parët personalitete të lartë të ftuar që ka mbërritur në Shqipëri me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë. Personalitete... Vazhdo

November 28, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Zyrtarët e Malit të Zi urojnë 100-vjetorin e Shqipërisë
Tags: ,

Vizita e Kryeministrit Berisha në Ulqin – Video
Për ma shum Fotografi  kliko Komuna E Ulqinit Facebook Vizita e Kryeministrit Berisha u përmbyll dje me një vizitë në Ulqin ku u prit dhe ku zhvillojë një takim me kryetarin e Komunës së Ulqinit z. Nazif Cungu në ora 18:30. Gjatë vizitës së tij zyrtare në Mal të Zi, Kryeministri Berisha u ndal pasditen e djeshme në Komunën e Ulqinit. Kryeministri Berisha u prit fillimisht nga kryetari i Komunës z. Nazif Cungu dhe më pas, zhvilloi një takim me përfaqësues e Komunës së Ulqinit. Kryetari i komunës, së bashku me... Vazhdo
Kryeministri Berisha e paralajmëroi ndërtimin e rrugës Shengjin – Ulqin
Kryeministri Berisha priti sot në një takim ministrin e Pakicave të Malit të Zi Ferhat Dinosha. Zoti Dinosha i përcolli Kryeministrit  Berisha përshëndetjet e Kryeministrit të Malit të Zi Milo Djukanovic. Ai i shprehu Kryeministrit edhe përshëndetjet e ngrohta të shqiptarëve të Malit të Zi, të cilët e cilësojnë si arkitekt të një shqiptarie të re. Zoti Dinosha vlerësoi ndihmën e çmuar të Shqipërisë në mbështetje të proceseve integruese edhe të Malit të Zi, ku shqiptaret përbëjnë një faktor relevant. Kryeministri ... Vazhdo
Kryeministri Berisha pret në takim ministrin e Ekonomisë të Malit të Zi Branko Vujovic
Kryeministri Berisha dhe ministri Vujovic shprehën të njëjtin vlerësim se marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve duhet të shoqërohen me avancimin e gjithanshëm të bashkëpunimit ekonomik, pasi mundësitë për këtë janë shumë të mëdha. Ministri Vujovic vlerësoi dhe përkrahu projektet me rëndësi që ka ndërmarrë qeveria shqiptare, duke shprehur interesin e qeverisë së Malit të Zi për një bashkëpunim më të madh me qeverinë shqiptare, veçanërisht në fushën infrastrukturore dhe atë energjetike. Në këtë... Vazhdo

February 19, 2010  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Kryeministri Berisha pret në takim ministrin e Ekonomisë të Malit të Zi Branko Vujovic
Tags: , , , , ,

Berisha: Ne 2009, statusin e kandidatit
Ne 18 vjetorin e themelimit te Partise Demokratike, kryeministri Sali Berisha deklaroi se ne janar te vitit 2009 do te aplikohet per statusin e vendit kandidat per ne Bashkimin Europian. (UPDATE) “Ne kete dite solemne, zotohem se ne muajt e pare te vitit te ardhshem Shqiperia do paraqese kerkesen e statusit te kandidatit. Qeveria do beje cdo perpjekje per levizjen e lire te shqiptareve ne Evrope”, ka pohuar Berisha. Gjate fjalimit te tij, kryeministri mbrojti edhe ministrin Lulzim Basha, duke i njeshuar akuzat ndaj tij me sulme ndaj... Vazhdo

December 14, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Berisha: Ne 2009, statusin e kandidatit
Tags:

Sali Berisha nesër pret homologun malazias Gjukanoviq në Sukubinë të Ulqinit
Berisha nesër pret homologun malazias Gjukanoviq në pikë e re kufitare,Muriqan-Sukobinë Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha takohet nesër me homologun e tij malazias Milo Gjukanoviq. Berisha e Gjukanoviq do të përurojnë aksin rrugor Muriqan-Sukobinë që do të jetë një pikë e re kufitare mes dy vendeve. Ndërkohë presidenti i Kroacisë, Stjepan Mesiq do të vizitojë të hënën Tiranën ku me zyrtarët më të lartë shtetëror do të bisedojë për bashkëpunimin bilateral dhe situatën në rajon. RTK  Vazhdo