Lirita Halili

Adelajda : Kujtojnë banorët e larguar
14/05/09 11:52 Sori dhe Adela kujtojnë disa momente nga klipi që u ishte përgatitur nga banorët e tjerë. Sori shprehet se nuk iu duk e tepërt fjala e Erjolës se e kishte ngacmuar shumë sepse gjithcka ishte në sensin e shakasë. Ai mendon se ndoshta ajo mund ta ketë marrë inat se ai nuk i fiksoi asnjëherë emrin. Ata të dy fillojnë të flasin për Erjolën. Sori thotë se kur ajo fliste, bëhej si një bombë atomike. Ai shprehet se ajo dicka e fitoi nga Big Brother: iu dha mundësia të bënte bashkimin e familjes. Adela... Vazhdo
Bjordi : Kam frikë se mos më ngacmojnë
13/05/09 15:59 Bjordi, Adi dhe Qetsori kanë diskutuar për banorët e tjerë të larguar. Bjordi shprehet që e ka marrë shumë malli për Liritën. Qetsori kujton Mimozën dhe nga kjo merr shkas Bjordi për të treguar për natën kur ajo u largua. Ai thotë që në momentin që po dilte i kishte thënë që mos “të nxehej” me të. Ai fillon bën shaka duke thënë që kur të dali do e kapi Poli për fjalët që ka folur për Mimozën. Adi ia kthen duke i thënë që ai do kapet më shumë me Arjanin. Bjordi pyet Adin dhe Qetsorin... Vazhdo
Anjeza dhe Moza : Përshtypjet e natës së parë
04/05/09 02:07 “Kur hyra në shtëpi, natën e parë, nuk përjetova asnjë emocion”- shprehet Moza duke kujtuar me të tjerët përshtypjet e natës së parë. Adi kujton se ajo ishte shumë e hutur dhe këtë gjë e mban mend mirë, madje shton se ajo ka hyrë bashkë me Liritën. Sipas Mozës, ky fakt ka ndikuar që ajo të mos kishte emocione, por vec të vështronte ambientin dhe bukurinë e asaj mbrëmjeje. Adi insiston se kur nuk e ke përjetuar më parë dicka, ndjen emocione sidomos kur shikon edhe një skenë, një shtëpi... Vazhdo

May 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza dhe Moza : Përshtypjet e natës së parë
Tags: , , , , ,

Aida komenton Big Brother Albania 2
“Sori, një luftarak i denjë”, “Tema e familjes sime është përfolur shumë, s’do ta lejoj më këtë” BIKA Gjërat pozitive – Idealiste. Gjërat negative – S’mundohet të njohë njerëzit. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Si thua për pendët? Kujt i ranë? ADELAJDA Gjërat pozitive – ??? Kompromisi me ambientin. Gjërat negative – Manipuluese. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Kur do të vish ta pimë një kafe në Tiranë. ZHULJETA Gjërat... Vazhdo
Adelajda : Pse më marrin inat?
19/04/09 23:17 Adela pyet veten dhe Bjordin se cfarë mund të ketë që nuk shkon tek ajo që të tjerët e marrin inat apo nuk e pëlqejnë. Ajo thotë se e rëndësishme është se ata që duan, mund ta njohin vërtetë se si është. Ajo sjell si shembull Liritën e cila i ka thënë se më parë ka menduar ndryshe për të, por që më pas ndryshoi mendim duke u shprehur se Adela është njeri i drejtë. Adela thotë se e ka nominuar Liritën sepse e dinte që edhe ajo e kishte nominuar. Ajo thotë se Bjordin banorët e pëlqejnë,... Vazhdo
Zbulohet i dashuri i Liritës
Në darkën e së shtunës, krahas banorëve të “Big brother”, ishte edhe Lirita e cila po rri gjithnjë e më shumë në Tiranë. Kësaj here kishte ardhur për t’i bërë shoqëri nga Prishtina, edhe Atdhetari, djali me të cilin është lidhur prej disa muajsh, fakt që e ka deklaruar edhe vetë.  Vazhdo
Sori: Më dole para dhe luajta
04/04/09 21:30 Big Brother ka vendosur që të eleminuarit të kenë një përballje me banorët. Gjatë spetaklit është trasmetuar një klip me më të këqijat e thëna për ta nga banorët. Për këtë u është mundësuar një komunikim me ta. Zhuljeta është e elemininuara e parë që përballet me Aidën e cila e lë pak konfuze këtë të fundit. Në përballjen e Liritës me Qetsorin ai i thotë që e ka parë si lojtare dhe shton:-“Më dole para dhe luajta!” Adelajda është banorja e cila është përballur me dy të eleminuar.... Vazhdo
Aida : Jam shëndoshur shumë
01/04/09 01:50 Aida ka thënë se ishte shëndoshur shumë dhe kishte arritur, tashmë, në atë fazë që nuk po e përballonte dot më. Bika ka thënë se dhe ajo nuk ishte më pak. Sipas Dritanit, atyre vetëm Lirita “ u vinte hakut”. “Ajo kur shihte gocat që hanin, ishte gati t’ua fuste me gotë kokës!”- ka thënë ai. Republika ka thënë se që kur kishte ikur Lirita, “kishte bërë festë” e s’kishte lënë gjë pa ngrënë.  Vazhdo
Mimoza : Më mungon Lirita
29/03/09 21:12 Moza i thotë Aidës që të mos mërzitet sepse kohët e fundit e ka vënë re shpesh këtë fenomen tek ajo. Aida ia kthen se është e mërzitur për Liritën. Moza i thotë se dhe ajo ndjehet shumë e mërzitur që doli Lirita, madje më shumë se Aida dhe shton se kur të dalin do takohen me njera-tjetrën. Ani i thotë Mozës që secili e vlerëson ndryshe, ndaj dhe reagimet janë të ndryshme. Moza shprehet se Liritën e ka dashur shumë edhe pse nuk rrinte shumë me të. Sipas Aidës, ndjenjat e saja janë dyfish... Vazhdo
Bjordi : Moza po na fiton lojën
29/03/09 03:10 Bjordi ka thënë se deri tani, i kishte parashikuar të gjitha daljet nga shtëpia, përveç kësaj të Liritës. Sipas tij, kjo do të thoshte se ai nuk po e ndiqte dot e nuk po e kuptonte më lojën. Ai e shihte si absurde daljen e Liritës, që sipas tij ishte njeriu më i mirë brenda shtëpisë, përpara Mimozës, që kishte dy muaj që nuk bënte asgjë, e që arrinte të qëndronte vetëm sepse ishte e bukur. “Moza po na fiton lojën!”- i ka thënë ai Adit. “Jo, asnjëherë!”- i është përgjigjur ai.  Vazhdo

Page 1 of 912345...Last »