live

LIVE sonte në TVCG mund ta ndiqni debatin mbi humbjen deputetëve Shqiptare ne Mal të Zi
Këtë të enjte në emisionin Replika të TVCG në ora 21.30 mund ta ndiqni debatin mbi  Shqiptarët e Malit të Zi rrezikojnë të humbin njësinë e posaçme zgjedhore që u jep numrin e 5 deputetëve në Parlamentin e Republikës së Malit të Zi. Një komision parlamentar prej kohësh po diskuton ligjin e ri zgjedhor, i cili heq njësinë zgjedhore speciale dhe vendos një kufi prej 3 përqindësh, që i duhet një partie për të marrë deputetë. Kështu, shqiptarët rrezikojnë seriozisht të mos përfaqësohen në Parlament. Prandaj... Vazhdo

February 11, 2010  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on LIVE sonte në TVCG mund ta ndiqni debatin mbi humbjen deputetëve Shqiptare ne Mal të Zi
Tags: , , , , ,

Barcelona fiton Champions League
Barcelona fiton Champions League, duke mundur ne finalen e Romes, Manchester United 2-0. Golat e Eto’o dhe Messi, nje ne secilen pjese vulosen fitoren. Ne minutat e para, dy raste nga Cristiano Ronaldo. Por kalon perpara Barcellona ne minuten e dhjete. I shkohet afer dyfishimit ne pjesen e dyte me Henry e Xavi. Goli vjen ne minuten 70′ me nje goditje koke te Messi me kros te Xavi. Dy te plagosur me thike dhe 11 te arrestuar ishte bilanci i vigjiljes se kesaj ndeshjeje. Qe prej oreve te para te mengjesit sot, patrulla mikse... Vazhdo
Sori nuk është Kapedani : Një shefeje seksi, nuk do t’i rezistoja
Ekskluzivisht për suplementin “Big Brother”, Sorit i kemi shkëputur një rrëfim nga dhoma e kuqe e shtëpisë së famshme, ku tema e pyetjeve lidhej me filmin “Kapedani”, interpretuar nga një bashkëqytetar i konkurrentit, legjendari Albert Vërria. Sori nuk harroi me këtë rast të dërgojë urimet më të mira për gruan e tij, Liljana, që dje ka pasur ditëlindjen. Sori sot, apo Kapedani dje? Sori sot. Kapedani kishte vetëm gabime? Jo, nuk i kishte të gjitha gabim. Mes Adelës dhe Junës, cilën do... Vazhdo
Big Brother Albania 2, iken Aida
Spektakli i “Big Brother” ka shenuar emocione te forta mbremjen e se shtunes, midis dy konkurrenteve mjaft luftarake dhe te perfolura, Adelajdes dhe Aides. Publiku nga shtepia votoi Aiden, konkurenten qe duhej te linte shtepine me te famshme ne Shqiperi. Por gjate diteve te fundit te qendrimit te saj, Aida ka provuar dhe nje surprize nga “vellai i madh”, i cili i ka bere te mundur nje telefonate nga e motra e saj, tashme i vetmi pjesetar i mbetur i familjes. Spektakli kishte rezervuar dhe mjaft surpriza per banoret. Nje ekran i... Vazhdo
Erjola komenton banorët – thashetheme
11/02/09 04:50 Erjola ka vazhduar “thashethemet” për banorët. Komenteve të saj nuk ika ngelur jashtë as Zhuljeta, as Arjoni, e as subjekti i saj i preferuar “zysha”, të cilës i referohet herë pas here në diskutimet e saj. E gjithë kjo ka ndodhur orët e para të mëngjesit gjatë një bisede me Liritën, të cilën, së bashku me Aidën, ajo i cilëson si “aleate” të saj apo të vetmet që i hahet muhabeti. Sipas Erjolës, Zhuljeta e ka provokuar, në një debat me kuptim të dyfishtë, duke i thënë që je fallco.... Vazhdo

February 12, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Erjola komenton banorët – thashetheme
Tags: , , , , , , , , ,

Adelajda nervozohet nga kamerat
11/02/09 10:00 Adelajda duket sikur ka harruar që ka hyrë në shtëpinë e Big Brother apo ndryshe, në shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, ku të gjithë banorët dhe gjithcka që ndodh janë nën vëmendjen e kamerave 24 orë në 24. Që në mëngjes, ajo është nervozuar me kameran që e fokusonte teksa ishte zgjuar, por qëndronte ende shtrirë në shtrat. Kjo gjë, nuk duket të ketë shqetësuar vajzat e tjera, të cilat edhe pse të vëzhguara e të ndërgjegjshme për këtë, qëndronin të qeta në shtratet e tyre. Top... Vazhdo
Tani bën thashetheme për Adin
10/02/2009 21:00 Të mbledhur në kopësht Tani, Zhuli, Lirita dhe Arjoni flasin për Adrianin. Djali gjirokastrit thotë se sa herë që i zë në gojë moshën Adit ai nuk i kthen përgjigje dhe e ka shumë problem, prandaj duhet që të flasin me zë të ulet, pasi nuk do të ndihet mirë. Sipas Dritanit nuk ka asnjë problem të tregosh moshën reale, sidomos tek meshkuj, pasi tregon pjekuri. Ndërkohë Arjoni thotë se përpos moshës që ka Adi gjithsesi nuk duket për 40 vjeç, ndoshta pasi kujdeset shumë për veten dhe sjelljen... Vazhdo
Agoni – Vajzat shqiptarë janë të ëmbla
10/02/2009 20:30 Adi, Bika dhe Agoni bisedojnë për femrat. Agoni mendon se femrat nga Shqipëria, janë më të ëmbla krahasuar me vajzat e Prishtinës dhe kanë një të folur shumë përkëdhelëse dhe joshëse për meshkujt e Kosovës. Adi mendon se edhe vajzat e Kosovës janë shumë të ëmbla dhe nuk nguron që të thotë mendimin e tij për Mimozën, e cila sipas tij është shumë sensuale. Me ardhjen e Dritanit mes tyre biseda zhvendoset tek dëshira që ka Republika për t’u bërë oficere policie. Ajo mendon se supriza... Vazhdo
Aida – Po bëj pauzë në dashuri
Debati mes Pavlinit dhe Aidës ka zbuluar se vajza nga Tirana, ka pak kohë që është ndarë nga i dashuri vetëm për një periudhë të shkurtër dhe kjo sipas në të mirë të lidhjes së tyre. Aida shpjegon se kjo ndarje ka të mira për të dyja palët, ku distancat dhe disa probleme të tjera mes tyre kanë bërë që ata të bëjnë një pushim të vogël mes tyre dhe kjo me një kompromis që ata kanë vendosur mes tyre. Aida thotë se nuk është egoiste nga natyra, pasi nëse do të kishte qenë do t’i kishte kërkuar të... Vazhdo
Banorët flasin për politikën
Banorët flasin për politikën 10/02/2009 19:00 Më në fund një temë seriozë në shtëpinë e Bib Brother. Pavlini, Dritani, Aida dhe Qetësori diskutojnë për mënyrën e funksionimit të shtetit. Aida thotë se nuk do të merret fare me politikë, por ka personazhe politike që i pëlqen apo që nuk i pëlqen mbi mënyrat drejtuese. Ajo shpjegon se në qëllimet që ka për jetën, mënyra e vetme sesi mund të ndihmojë në mbarëvajtjen e shtetit është të paguajë taksat, pasi ato janë baza e një shteti. Ndërkohë Pavlini... Vazhdo

Page 1 of 212