Lulzim Basha

Basha pret kreun e KomunĂ«s sĂ« Ulqinit z.Nasif Cungun – Foto – Kumtese
Kreu i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit shoqĂ«rohej nga deputetĂ«t Vasel Sinishtaj e Genci Nimanbegu si dhe kreu i PDSH-sĂ« nĂ« Malit tĂ« Zi, z.Fatmir Gjeka. Kumtese per opinion Kryetari i Komunes se Ulqinit,z.Nazif Cungu, me nje delegacion me perfaqesues politik shqiptar nga Mali I Zi paten nje vizite pune ne Tirane me kryebashkiakun e Tiranes z. Lulzim Basha. Pervec z.Cungu ne delegacionin nga Mali I Zi te pranishem ishin edhe deputetet Genci Nimanbegu dhe Vasel Sinishtaj si dhe Kryetari I Partise demokratike, z.Fatmir Gjeka, kurse nga ana tjeter... Vazhdo
Basha-Vujanoviq: Rritje e bashkëpunimit Tiranë-Podgoricë
Kryetari i BashkisĂ« sĂ« TiranĂ«s Lulzim Basha priti nĂ« njĂ« takim Presidentin e Malit tĂ« Zi Filip Vujanoviç.NĂ« takim zoti Basha dhe Vujanoviç nĂ«nvizuan rĂ«ndĂ«sinĂ« e vendosjes dhe intensifikimit tĂ« njĂ« bashkĂ«punimi mes TiranĂ«s dhe PodgoricĂ«s. Zoti Basha nĂ«nvizoi se afĂ«rsia gjeografike dhe infrastruktura e pĂ«rmirĂ«suar ndjeshĂ«m vitet e fundit qĂ« i lidh dy kryeqytetet, Ă«shtĂ« njĂ« mundĂ«si e mirĂ« pĂ«r tĂ« rritur bashkĂ«punimin nĂ« fushĂ«n e turizmit, artit, kulturĂ«s dhe rritjes sĂ« investimeve. Zoti Vujanoviç tha se... Vazhdo

May 4, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Basha-Vujanoviq: Rritje e bashkĂ«punimit TiranĂ«-PodgoricĂ«
Tags: ,

Komuna e Ulqinit  merr pjesĂ« nĂ« Panairin “UnĂ« konsumoj prodhime shqiptare” nĂ« TiranĂ« – Video
Basha: Panairi, mundĂ«si pĂ«r promovimin e produkteve shqiptare dhe pĂ«r nxitjen e punĂ«simit ËshtĂ« çelur sot nĂ« TiranĂ« panairi i 100 produkteve shqiptare nga 100 kompani kombĂ«tareme sloganin “UnĂ« konsumoj prodhime shqiptare”. JavĂ«t e biznesit kombĂ«tar nisĂ«n sot rrugĂ«timin e tyre nga Tirana pĂ«r tĂ« vijuar mĂ« pas nĂ« PrishtinĂ«, Maqedoni, PreshevĂ« e Mal tĂ« Zi.  100 biznese kombĂ«tare do tĂ« promovojnĂ« 100 produkte pĂ«r 100 ditĂ« nĂ« 100 vjetorin e PavarĂ«sisĂ«. Panairi i hapur sot nĂ« rrugĂ«n “Murat Toptani” ka... Vazhdo

March 15, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Komuna e Ulqinit merr pjesĂ« nĂ« Panairin “UnĂ« konsumoj prodhime shqiptare” nĂ« TiranĂ« – Video
Tags: , , , , , ,

Konferenca Islamike, miraton në unanimitet rezolutën e Shqipërisë për Kosovën
NjĂ« betejĂ« e nĂ«ndheshme Ă«shtĂ« zhvilluar prej mĂ« se tre muajsh ndĂ«rmjet diplomacisĂ« shqiptare dhe asaj serbe, e cila ka pĂ«rfunduar me fitoren deçizice pas miratimit tĂ« rezolutĂ«s sĂ« iniciuar nga ShqipĂ«ria nĂ« tĂ« cilĂ«n evidenton qartĂ« se qĂ« nga shpallja e pavarĂ«sisĂ«, Kosova ka bĂ«rĂ« progres nĂ« ndĂ«rtimin e institucioneve demokratike. NĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« diplomacia shqiptare ka arritur qĂ« nĂ« Damask tĂ« SirisĂ«, nĂ« Sesionin e 36-tĂ« tĂ« KĂ«shillit tĂ« Ministrave tĂ« PunĂ«ve tĂ« Jashtme tĂ« OrganizatĂ«s sĂ« KonferencĂ«s... Vazhdo

May 25, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Konferenca Islamike, miraton nĂ« unanimitet rezolutĂ«n e ShqipĂ«risĂ« pĂ«r KosovĂ«n
Tags: , , , , ,

Ministri i Punëve të Jashtme,Lulzim Basha, u takua me Kryetarin e Unionit Demokratik të shqiptarëve në Mal të Zi,Ferhat Dinosha
Basha, takon kreun e Unionit Demokratik tĂ« shqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi Sot, me datĂ« 31.03.08 , Ministri i PunĂ«ve tĂ« Jashtme, zoti Lulzim Basha, priti nĂ« njĂ« takim tĂ« vëçantĂ« Kryetarin e Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi, Zotin . Ferhat Dinosha. NĂ« kĂ«tĂ« takim, Zoti Dinosha shprehu solidaritetin pĂ«r tragjedinĂ« e GĂ«rdecit, si dhe pĂ«r tĂ« ofruar mbĂ«shtetjen tonĂ« pĂ«r banorĂ«t e dĂ«mtuar tĂ« kĂ«saj zone. Po ashtu, zoti Dinosha shprehu vlerĂ«sime maksimale pĂ«r angazhimin e menjĂ«hershĂ«m tĂ« autoriteteve... Vazhdo

March 31, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ministri i PunĂ«ve tĂ« Jashtme,Lulzim Basha, u takua me Kryetarin e Unionit Demokratik tĂ« shqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi,Ferhat Dinosha
Tags: , ,