mesida lleshi

Nusja e Qetsorit : S’jam xheloze, ia njoh shijet
Liljana është 29 vjeç. Dje, pra më 1 maj, ishte datëlindja e saj. Punon kontrollore në paraburgimin e Vlorës. Të birit dy vjeç, i kanë vendosur emrin e babait të Qetësorit (që nuk jeton më), ndërsa pret një vajzë dhe është në muajin e katërt të shtatzënisë. Në paraburgimin e Vlorës, sapo pyet përmes portës prej hekuri për të, e identifikojnë menjëherë, duke përdorur emrin e Qetësorit. “Ah, kërkoni të shoqen e Qetësorit? Por, a do të fitojë ai? Pyetja kthehet nëdebat ndërmjet bluve roje, ndërsa... Vazhdo
Big Brother Albania 2 , Arjon Muca, Intervista
Pse ishe në “Big Brother” Arjon? Kërkoja një trampolinë ideale për t’u hedhur në synimet e mia. Ato lidhen me botën e televizionit ku dëshiroj të bëhem prezantues, por njëkohësisht do të konkurroj edhe në Akademinë e Arteve të Bukura për aktor. A mund të jetë dialekti që ke në të folur problem për këtë gjë? Për këtë arsye, do të ndjek edhe një kurs gjuhe dhe diksioni. A pamë një Arjon të vërtetë në “Big Brother 2”? Edhe unë nuk e kisha parë veten asnjëherë kaq të... Vazhdo
Aida komenton Big Brother Albania 2
“Sori, një luftarak i denjë”, “Tema e familjes sime është përfolur shumë, s’do ta lejoj më këtë” BIKA Gjërat pozitive – Idealiste. Gjërat negative – S’mundohet të njohë njerëzit. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Si thua për pendët? Kujt i ranë? ADELAJDA Gjërat pozitive – ??? Kompromisi me ambientin. Gjërat negative – Manipuluese. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Kur do të vish ta pimë një kafe në Tiranë. ZHULJETA Gjërat... Vazhdo
Surprizë për cftin e Big Brother Albania 2
18/04/09 21:43 Gjatë spetaklit “Big Brother” kishte përgatitur një surprizë për dy nga banorët por , kjo surprizë i përfshiu të gjithë banorët. Ato kanë mundur të ndjekin një film të shkurtër “Arjoni me Anjezën”. Lidhja e tyre është ndjekur me shumë vemendje nga publiku ,por jo vetëm. Motra e Anjezës ka dashur të flasë me Arjonin. Ajo e ka pyetur nëse ndjenja është e vërtetë, apo është thjesht për spetakël. Ai ka deklaruar që ndjenja që ka ai për Anjezën është e vërtetë. Ajo i ka shprehur... Vazhdo
Arjoni: S`e prisja nga ty Mesi
18/04/09 21:14 Banorët një ditë pas hyrjes në shtëpinë e Big Borther janë shprehur me një votim të fshehtë për të preferuarin e tyre. Ato ishin përshtypjet e para të tyre dhe me kalimin e kohës për disa prej tyre këto përshtypje janë kthyer në bindje , ndërsa për disa të tjerë kanë ndryshuar totalisht. Për këtë “Big Brother” i vendosi në një përballje banorët me të eleminuarit. Një nga përballjet që la përshtypje tek njëri prej banorëve ishte ajo e Arjonit me Mesidën. Ajo i thotë për lidhjen... Vazhdo
Dritani për Big Brother Albania 2
Dritani për “Big Brother 2” AIDA Gjërat pozitive- Karakteri i fortë Gjërat negative- Përpiqet të manipulojë të tjerët Çfarë do t’i thoshe po ta kishe përballë- “Ji më e drejtpërdrejtë” MOZA Gjërat pozitive- Bukuria fi zike Gjërat negative- Sipërfaqësore Çfarë do t’i thoshe po ta kishe përballë- “Je shumë e lehtë” ADELAJDA Gjërat pozitive- Mbron me forcë atë që është Gjërat negative- Transmetuese e mirë e fjalëve Çfarë do ti’ thoshe po ta kishe përballë-... Vazhdo
Sori: Më dole para dhe luajta
04/04/09 21:30 Big Brother ka vendosur që të eleminuarit të kenë një përballje me banorët. Gjatë spetaklit është trasmetuar një klip me më të këqijat e thëna për ta nga banorët. Për këtë u është mundësuar një komunikim me ta. Zhuljeta është e elemininuara e parë që përballet me Aidën e cila e lë pak konfuze këtë të fundit. Në përballjen e Liritës me Qetsorin ai i thotë që e ka parë si lojtare dhe shton:-“Më dole para dhe luajta!” Adelajda është banorja e cila është përballur me dy të eleminuar.... Vazhdo
Arjon dhe Anjeza : Jam e vetme në këtë lojë
31/03/09 04:10 Arjoni pyet Anjezën për ndryshimin e mendimit të saj për banorët nga jashtë shtëpisë, brenda saj. Anjeza i tregon se i ka ndjekur, por nga jashtë dukeshin më ndryshe, ndërsa tani që është dhe ajo brenda ka filluar t’i njohë më mirë. Arjoni e pyet se për cilin banor ishtë kurioze që të ballafaqohej dhe ajo i përgjigjet për Sorin. Ajo thotë se është ndryshe nga ai që mendonte, por është ende herët për të dhënë një përcaktim mbi të. Anjeza tregon se dita ditës i shtohen ose i pakësohen... Vazhdo
Qetsori : Më pëlqen si luan Anjeza
31/03/09 01:50 “Më pëlqen si luan Anjeza!”- i ka thënë Qetsori asaj dhe Arjonit. Për Mesidën ai tha se dështoi, ngaqë u lexua menjëherë se cfarë loje bënte. “Mesi u lëshua, jo u lexua!” –e ka korrigjuar Arjoni. “Po u lëshove, u lexove!”- ia ka kthyer Qetsori. Sipas tij, Anjeza është më intrigante, më e përmbajtur, më interante, më mister. Arjoni ka pohuar të njëjtën gjë. “Dhe nuk është e thjesht t’i përmbahesh kësaj linje!” – ka shtuar Qetsori. “Shumë e vështirë është!”- ka pohuar... Vazhdo
Mesida Lleshi: Arjoni ka shpirt te bukur
  Është e qetë dhe të krijohet përshtypja se ta bësh të nervozohet, është një mision i pamundur. E megjithatë nuk duket se ka patur një jetë të lehtë. Mesida Lleshi, vajza brune e cila la shtëpinë e “Big Brother” një javë më parë, është një nga bashkëbisedueset më komode që fati mund të ta rastisë ta kesh përballë. Rrëfimet e saj mbi anët e errëta, të dhimbshme, apo edhe për momentet e bukura të jetës, përveç se shoqërohen herë me buzëqeshje e herë me pak trishtim, gjithsesi vijnë të qeta... Vazhdo

Page 1 of 1012345...10...Last »