Mirsa Kerceli

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mirsës ia refuzojnë vizën, nuk shkon në Gjermani
Edhe këngëtarët kosovarë kanë filluar të kenë probleme me vizë. E njëra ndër ta është këngëtarja Mirsa Kërçeli. Këngëtarja Mirsa Kërçeli ka humbur koncertin e saj në Gjermani për shkak të vizës. Krijuesja e hitit “Status Quo” festën e Vitit të Ri ka qenë e ftuar të këndojë në Gjermani, mirëpo me që nuk arriti të marrë vizën çdo gjë i shkoi huq. “Kam qenë e ftuar që festën e Vitit të Ri që ta kaloj me adhuruesit e mi në Gjermani, mirëpo nuk arrita ta marr vizën. Ky është një diskriminim... Vazhdo

January 5, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Mirsës ia refuzojnë vizën, nuk shkon në Gjermani
Tags:

Djaloshi im jeton në Kanada
Që nga ajo kohë, Mirsa ka sjellë këngë, albume dhe videoklipe të shumta, duke u radhitur ndër këngëtaret më të pëlqyera në tregun kosovar. Gjatë një bisede për “Zërin”, këngëtarja gjilanase shprehet se të gjitha ëndrrat artistike që i ka pasur deri tash, i ka realizuar. Prezantimin e parë publik të këngëtares Mirsa Kerçeli e kujtojmë para pesë vjetëve në festivalin “Kënga Magjike”, kur me këngën “Djaloshi im” ajo atë vit pat fituar çmimin “Magjia e parë”. Që nga ajo kohë, Mirsa ka... Vazhdo

January 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Djaloshi im jeton në Kanada
Tags:

Mirsa Kërçeli, album me këngë popullore
Dita ditës duket që muzika popullore po bie në binarë. Pavarësisht zhanreve të reja që po zhvillohen në tregun tonë muzikorë, këngëtarët nuk e harrojnë as këngët e vjetra popullore. Kësaj rruge iu është bashkangjitur edhe këngëtarja Mirsa Kërçeli e cila ditë më parë ka realizuar një album me këngë të përpunuara popullore. Mirsa bën me dije se këtë zhanër të muzikës e pëlqen që nga fëmijëria dhe gjithnjë e ka pasur dëshirë që të realizon një album më këngë popullore. “Edhe pse kam kënduar... Vazhdo

August 21, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Mirsa Kërçeli, album me këngë popullore
Tags:

Mirsa Kërçeli: Nuk kam qenë e dashuruar
Sensacioni i të rinjve, Mirsa Kërçeli, në një intervistë për “Infopress” ka deklaruar se këndimi dhe vallëzimi kanë qenë pasioni i saj që në fëmijëri, ndërsa ka thënë se asnjëherë nuk ka qenë e dashuruar. “Muzika dhe vallëzimi modern kanë qenë pasionet e mia të fëmijërisë dhe jam e lumtur që sot kam arritur ta realizoj njërin prej këtyre pasioneve”, ka thënë këngëtarja e hitit “Djaloshi im”. E pyetur nëse ka rënë ndonjëherë në dashuri, Mirsa është përgjigjur: “Jo. Kur të... Vazhdo

April 11, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (9)
Tags: