Miss Universe 2011

Afërdita dhe Shpati, drejt Brazilit për konkursin e “Miss Univers”
Kosova këtë vit në “Miss Universe” do të përfaqësohet nga bukuroshja Afërdita Dreshaj, një modele me përvojë dhe karrierë të zhvilluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këto ditë ajo pritet të udhëtojë drejt Brazilit, ku edhe zyrtarisht do të fillojnë provat përfundimtare për mbajtjen e spektaklit që do të zhvillohet më 12 shtator në San Paolo. Në mesin e 84 kandidateve përveç Afërditës, do të jetë edhe Xhesika Berberi, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë. Ndryshe nga viti i kaluar kur veshjen... Vazhdo
Afërdita Dreshaj, kandidate për të përfaqësuar Kosovën në Miss Universe
Spektakli i bukurisë “Miss Kosova Universe” i cili ishte planifikuar të mbahej me 25 dhjetor, është shtyre për datën 15 janar të vitit 2011. Kjo ka ardhur për shkak që një pjesë e bashkëpunëtorëve të organizatorëve të këtij evenimenti, kanë qenë të zënë rreth zgjedhjeve parlamentare në Kosovë dhe të angazhuar me incizimet e programeve festive për Vitin e Ri. Spektakli “Miss Kosova Universe 2011” do të organizohet sërish nga kompania “Art Motion” në bashkëpunim me Fadil Berishën dhe “RTV21”.... Vazhdo