muriqn

Intervistë me Fatmir Gjekën,bartës i listës së Koalicionit shqiptar,numër 7 në listën zgjedhore
7 pyetje z. Fatmir Gjeka,bartĂ«s i listĂ«s sĂ« Koalicionit shqiptar, numĂ«r 7 nĂ« listĂ«n zgjedhore “JEMI BASHKË”, PËR TË FOLUR ME NJË ZË Gjeka:Vota e shqiptarĂ«ve pĂ«r ne Ă«shtĂ« e shenjtĂ« dhe obligim moral,njerĂ«zor dhe mbi tĂ« gjitha kombĂ«tar  pĂ«r njĂ« cilĂ«si mĂ« tĂ« mirĂ« ekonomike,qytetare dhe nacionale nĂ« Mal tĂ« Zi.Do tĂ« jemi pjesĂ«marrĂ«s nĂ« edicionin e ardhĂ«m tĂ« Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi. SHPI:Z Gjeka, Koalicionin shqiptar,Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare,shqiptarĂ«t,... Vazhdo

October 5, 2012  :: Intervista / Intervju :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Video Spoti Koalicioni Shqiptar – LDnĂ«MZ, Partia Demokratike & Alternativa Shqiptare
Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim Avdiu, Aishe Gjeçbritaj, Gjoka Dukaj, Zarifja Gjoni, Isa Nikqi, Fitim Dragoviqi, Daut Ceka, Gjyljeta Nela, Agron Berishaj, Blerta Ramoviq, Besa Bardhi, Ilirjana Ujkashi, Agnesa Daci, Haxhi Sulejmani, Hajredin Kovaçi, Rifat Djinoviq, Ardita Rama, Mark Lucgjonaj, Agron Mehmedi, Alma... Vazhdo

October 5, 2012  :: Politika :: Komente (4)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

9 Arsyet per te votuar koalicionin Forca per bashkim
1. Mbrojtja dhe pĂ«rdorimi i simboleve nacionale. Ruajtja e kultivimi i identitetit kombĂ«tar. 2. Zhvillimi ekonomik duke nxitur turizmin dhe bujqĂ«sinĂ«. Eleminimi i papunĂ«sisĂ« dhe ndalim i emigracionit. 3. Mbrojtja e tĂ« drejtave tĂ« pronarĂ«ve legjitim. Kthimi i pronave tĂ« ShqiptarĂ«ve kudo qĂ« ndodhen. 4. Bashkimi shqiptarĂ«ve nĂ«pĂ«rmjet infrastrukturĂ«s rrugore. NdĂ«rtimi i rrugĂ«s sĂ« PlavĂ«s, kalimit kufitar tĂ« Zogajt dhe lidhjes Shtoj-VelipojĂ«. 5. Krijimi i KomunĂ«s sĂ« MalĂ«sisĂ«. Zgjerimi i kompetencave tĂ« qeverisjes vendore. 6.... Vazhdo

October 3, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija, Politika :: Komente (26)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Humb jetĂ«n nĂ« aksident rrugor 21-vjeçari Aldin Kurti – Video
NjĂ« 21-vjeçar nga Ulqini i Malit tĂ« Zi ka humbur jetĂ«n nĂ« orĂ«t e para tĂ« mĂ«ngjesit tĂ« ditĂ«s sĂ« sotme si shkak i njĂ« aksidenti nĂ« aksin rrugor LezhĂ«-ShkodĂ«r, nĂ« vendin e quajtur PlezhĂ«. Makina tip Wolksvagen Golf 5 me targa tĂ« Ulqinit, e cila drejtohej nga 21-vjeçari Altin Kurti ka dalĂ« nga rruga, duke u pĂ«rplasur me trafik ndarĂ«sen. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenĂ« pĂ«rgjumja e tĂ« riut, i cili udhĂ«tonte nga Tirana drejt Ulqinit. MĂ«sohet se 21-vjeçari i aksidentuar Ă«shtĂ« i afĂ«rm i kreut tĂ« LĂ«vizjes... Vazhdo
Ndrroi jetĂ« Ramo Çobi
NĂ« moshĂ«n 78 vjeçare u nda nga jeta Ramo Çobi ,njĂ«ri nga figurat me te shquara te mesim dhenseve Ulqinake dhe te Anes Malit. Varrimi i tĂ« ndjerit bĂ«het neser te varrezat ne KrythĂ«. Xhenazja niset te marten ne oren 17:00 prej shtepis ne Pinjesh. Te pikelluarit: Bashkeshortja Sanija,djali Iliri me familje,vajza Teuta me familje,vellezerit Osmani dhe Iseni,nipat dhe mesat,si dhe mbare farefisi. Stafi i Lajmeve nga Ulqini dergon ngushllimet e sinqerta familjes  Çobi. //  Vazhdo
Partia Demokratike  nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me  Alternativen Shqiptare
Ulqin,16 qershor 2012- DitĂ«n e premte nĂ« Ulqini,Partia Demokratike / PD/ e cila udhĂ«hiqet nga Fatmir Gjeka dhe Alternativa shqiptare /ASH/ nga Tuzi nĂ«nshkruan marrĂ«veshje pĂ«r veprim tĂ« pĂ«rbashkĂ«t politik. LiderĂ«t e kĂ«tyre dy subjekteve politike u deklaruan se qĂ«llimi i kĂ«saj marrĂ«veshjeje Ă«shtĂ« qĂ« tĂ« nxiten edhe partitĂ« tjera nacionale shqiptare pĂ«r t u bashkuar. Fatmir Gjeka, kryetar i PD, deklaroi se tash disa muaj e kemi arritur kĂ«tĂ« ujdi politike, por tani e zyrtarizojmĂ« nĂ« Ulqin edhe themi se ne jemi tĂ« hapur... Vazhdo
Familjet Ulqinake,Ana Malit dhe Kraja mikpritës i femijëve Kosovar + Foto + Video
Ne kuader te veprimtarive per shenimin e 100 vjetorit te pavaresise se shtetit shqiptar, shoqata e gruas ANIMA nga Ulqini dhe grupi i grave intelektuale nga Ulqini, Ana e Malit dhe Kraja , kane organizuar per te gjashtin vit pushime falas ne qytetin e Ulqinit per 100 femije jetim nga Kosova. Femijet kane mberritur ne Ulqin te shtunen me 9 qershore reth ores 14:00 dhe jane sistemuar ne familjet bamirese ne Ulqin. Gjate diteve qe jane duke qendruar ne Ulqin, femijet nga Kosova pervec qe kane shijuar plazhin e Ulqinit, kane bere vizita edhe... Vazhdo
NĂ« festivalin “Drini poetik 2012” nĂ« Prizren,nderohet poeti Ibrahim Berjashi
Poeti nga Ulqini, IBRAHIM BERJASHI, nga Festivali ndĂ«rkombĂ«tar i poezisĂ« “DRINI POETIK 2012”,i cili u mbajt mĂ« 9 dhe 10 qershor nĂ« Prizrenin historik, tĂ« organizuar Lidhja e shkrimtarĂ«ve tĂ« KosovĂ«s, u kthye me çmimin “METAFORA III”. Poezia e Berjashit, “Ç` ma livdojshin nji vashĂ«â€, nga shkrimtarja Beatriçe Baliqi,kryetare e jurisĂ«, u vlerĂ«sua si njĂ« ndĂ«rthuerje e spikatur estetike dhe filozofike, me mesazhe dhe metafora lirike, tĂ« krijuar larg skemĂ«s letrare tĂ« poezisĂ« konvencionale.Kjo shkrimtare elbasanase... Vazhdo
PĂ«rurimi i librit “Uralub in Ulqini” mĂ« 9 qershor 2012 – 19:30
Perurimi i librit Uralub in Ulqini te shtunen me 09 06 2012 salla e Biliotekes se Ulqinit ora 19 :30 Kemi nderin dhe kĂ«naqĂ«sinĂ« tĂ« ju ftojmĂ« nĂ« pĂ«rurimin e monografisĂ« sĂ« Ulqinit (Fotoalbum) i vitit 1959 me fotografi tĂ« realizuara prej dr Alfred Wollner nga Vjena – Austri. Botoi Asociacioni Ulqini, Ulqin, 2012 Albumi quhet URLAUB IN ULQINI dhe nĂ« vete pĂ«rmban 80 fotografi tĂ« jetĂ«s sĂ« Ulqinit nĂ« vitin 1959. Ky album Ă«shtĂ« redaktuar dhe finalizuar nga Gazmend Çitaku, nĂ« gjuhen gjermane textin e perktheu Eva Maria... Vazhdo

June 7, 2012  :: KulturĂ« / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on PĂ«rurimi i librit “Uralub in Ulqini” mĂ« 9 qershor 2012 – 19:30
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Manifestimi “Dita e RumisĂ«â€ 2012
Manifestimi “Dita e RumisĂ«â€ 2012 PĂ«r tĂ« parin vit, tĂ« dielĂ«n mĂ« 10 qershor 2012, do tĂ« organizohet manifestimi “Dita e RumisĂ«â€. Ky manifestim pĂ«rbĂ«n nĂ« fakt rikthimin e traditĂ«s sĂ« dikurshme. Ai ka njĂ« histori tĂ« lashtĂ«, rrĂ«njĂ«t e tĂ« cilit depĂ«rtojnĂ« deri nĂ« kohĂ«n pagane tĂ« IlirisĂ«, pĂ«r tĂ« cilĂ«n dĂ«shmojnĂ« qartĂ« tumat (mogilet) gjigande tĂ« varreve ilire, tĂ« vendosura nĂ« shpatijet e RumisĂ«. Manifestimi fillon qĂ« nĂ« orĂ«t e hershme tĂ« mĂ«ngjesit me tubimin para shkollĂ«s nĂ« Ljare. NĂ« orĂ«n 6.00... Vazhdo

Page 5 of 10« First...34567...10...Last »