music

SONICA 2011 – Internacionalni Eko Festival moderne muzike, umetnosti i kulture
12-16. avgust 2011., Copacabana beach (Ulcinj – Montenegro) SONICA u svom petom, jubilarnom izdanju, je svijetski poznati, internacionalni festival posvećen zaštiti čovekove okoline i održivom razvoju baziranom na izvođačkim umetnostima, elektronskoj muzici i modernoj kulturi, kao izrazu društvene i kulturne integracije u doba napretka i tehnologije. Festival traje 5 dana i sakuplja publiku iz čitavog sveta. Prosečna poseta je oko 5.000 ljudi dnevno, odnosno oko 25.000 ljudi za čitav Festival. Po prvi put u svojoj istoriji,... Vazhdo

August 6, 2011  :: news :: Comments Off on SONICA 2011 – Internacionalni Eko Festival moderne muzike, umetnosti i kulture
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sonica Dance Festival Ulqin-Ulqini prej 12.08.2011
Sonica Festival , i Pesti me rradhë, që organizohet në Plazhin e madhë ”Copacabana ”, sivjet do të mbahet në Ulqin, më 12 deri me 15 gushtë,në vendin e bukur që gjendet vetëm 500 metra ngë uji kristalor dhe i kaltërt të detit Adriatik. Festivali Sonica i këtij viti ndërron vend, nga Italia për 5 vjetorin, që do të mbahet në plazhin e bukur të Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botëror, që tashmë ka arritur të jetë në mesin e festivaleve më prestigjioze botërore, edhe... Vazhdo

August 5, 2011  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Sonica Dance Festival Ulqin-Ulqini prej 12.08.2011
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sonica Dance Festival  Ulcinj, 12 avgust 2011
Velika plaža u Ulcinju ovog ljeta biće mjesto održavanja jubilarnog petog izdanja poznatog festivala elektronske muzike, Sonica festivala, koji je do sada bio održavan u Italiji, piše na sajtu ove manifestacije (www.sonica-dance-festival.eu). Ovu informaciju je za “Vijesti” potvrdio i Janko Raščanin, poznatiji kao DJ Bee, koji će, uz svoje kolege iz organizacije “Pitch ‘n’ Destroy”, DJ-eve Pseehawa i Irritanta, biti jedan od učesnika ove smotre elektronskog zvuka. Sonica festival će, prema najavama organizacije “Reloaded”,... Vazhdo

August 5, 2011  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Sonica Dance Festival Ulcinj, 12 avgust 2011
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Genta Ismajli – Pa Ty

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Genta Ismajli – Pa Ty
Tags: , , , , ,

Blero feat Astrit Stafaj – Summer Love

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Blero feat Astrit Stafaj – Summer Love
Tags: , , , , , ,

Intervistë me këngëtaren e mirënjohur Rita Lulgjuraj
Lajme nga Ulqini : Kush është Rita Lulgjuraj ? Rita : Rita Lulgjuraj është një gjimnaziste e vitit të katërt “Vëllazërim Bashkim” Ulqin……. Lajme nga Ulqini : Qysh kur ka filluar Rita të merret me muzikë dhe kur është formuar grupi , na flisni diçka edhe për antarët e grupit,dhe kush jan ato? Rita : Kam filluar të merrem me muzikë që nga mosha 9 vjeçare ku regjistrova shkollën e ultë të muzikës-piano.Ishte iniciativë rinore e propozuar nga shokët e mi Arian Zati dhe Gazmir Truma të cilët punuan muzikën... Vazhdo
Full information of Sonica dance festival – Velika Plaza / Montenegro
Sonica Festival 2011 / 5th Special Edition / 12 – 15th August 2011 / Montenegro Hi Guys, Good to see so many positive comments about Sonica 2011! Check out the promo video here: http://www.youtube.com/watch?v=F4lQkeiDyOA Ticket’s are now on sale for what is looking set to be one of the best / purest psy-trance parties this summer – we really hope you can join us at our beautiful new beach venue! Full information + line up below. All info here: http://www.sonica-dance-festival.eu/ We hope to see you! BOOOOOM! Sonica... Vazhdo

January 19, 2011  :: Intervista / Intervju, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Full information of Sonica dance festival – Velika Plaza / Montenegro
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 Po 2 lanson diss për Noizyn
Reperi kosovar, 2 Po 2, i cili së fundmi ka goditur toplistat kosovare me bashkëpunimet e tij me disa prej këngëtareve më seksi të estradës, tashmë i është kthyer rrjedhës së zakonshme dhe është marrë me repin e reperët në përgjithësi. Nën snajperin e 2 Po 2 tani ka rënë një prej reperëve më të njohur dhe më të respektuar në qarqet e industrisë muzikore shqiptare, Noizy, të cilin e ka fyer dhe e ka demaskuar në këngën drejtuar kundër tij, apo siç quhet ndryshe në zhargonin e repit në këngën diss,... Vazhdo

October 17, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on 2 Po 2 lanson diss për Noizyn
Tags: , , , , , , , ,

TV BotaShqiptare
TV Uskana

Page 1 of 912345...Last »