Noizy OTR

Ciljeta dhe Noizy – Gansta Love – Reklama e videos
Rreth 1 muaj më parë Çiljeta Xhilaga solli në jetën fëmijën e saj të parë,  Fernandon, ndërkohë që tashmë është gati të debutojë në muzikë si nënë. Megjithatë siç duket edhe nga pamjet video është regjistruar gjatë kohës kur  Çiljeta ka qenë shtatzënë. Kënga e saj e rradhës është një bashkëpunim me  reperin Noizy dhe mban titullin “Gansta Love (G Love)”. Deri më tani Çiljeta ka qenë e fokusuar tek  djali i saj, me të cilin  është para dhe fotografuar shpesh. Panorama  Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ciljeta dhe Noizy – Gansta Love – Reklama e videos
Tags: , , , , , , , , ,

NOIZY: Kam bërë seks me Tunën dhe Adelinën, janë të egra në shtrat…
A është kjo nga intervistat më të forta që keni lexuar ndonjëherë? Absolutisht po! Noizy, reperi më i përfolur shqiptar, rrëfen në këtë intervistë për “Bluetooth”, jetën e tij seksuale dhe jo vetëm… Pasuria dhe muzika, janë dy stacionet e tjera ku jemi ndalur. Po për të mos u zgjatur, ju ftojmë të lexoni intervistën e mëposhtme, që do t’ju lërë pa frymë. Sa kohë ke pa bërë seks, se më dukesh me nerva? Kam gati 1 orë, po kështu dukem në përgjithësi, nuk më ndryshon seksi. Atëherë, pse... Vazhdo
Noizy zbulon jetën e tij private – Video
Noizy ka hapur dyert e shtëpisë së tij për emicionin “All Access” të Shqipërisë, ku ka shpalosur jetën e tij private si kurrë më parë. Reperi, rrallë herë është paraqitur në publik me lajme nga jeta e tij personale, por këtë herë, fansat e tij kanë kuptuar të gjithë jetën e tij: ku fle, ku ushqehet e gjithçka rreth Noizyt. Këtë shpalosje ai e ka bërë për emisionin “All Access”, të cilët kanë xhiruar shtëpinë e tij, me të gjitha detajet në të. Noizy ndërkohë ka paralajmëruar që në këtë... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy zbulon jetën e tij private – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Noizy dhe Eni sjellin videon e re
Ka ardhur më në fund dhe klipi më i ri në bashkëpunim mes Noizyt dhe Eni Kocit. Kënga mban titullin “Je gjithcka”, dhe si fillim ka marrë shumë komente pozitive. Por kënga në audio ka qenë mjaft e dëgjuar dhe po dëgjohet ende nëpër radiostacione shqiptare. Ndërsa reperi Noyzi si duket i ka pëlqyer aq shumë shprehja ‘Plaku i Viti të Ri” , nga shija e videos me Tunës, saqë edhe këtu në tekst të këngës me Enin e përdor ende. Albavipnews  Vazhdo

February 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy dhe Eni sjellin videon e re
Tags: , , , , , , , ,

Noizy ‘çmend’ fansat – Foto
Reperi i famshëm Noizy mbrëmë ka mbajtur koncert në Prizren. “Me Pub”, një klub nate në Prizren, mbrëmë ka mbledhur plot të rinj të cilët kishin ardhur enkas për Noizyn. Reperi nga shqipëria për adhuruesit e tij ka dhuruar një atmosferë mjaft të bukur. Në foto shihen fansat e reperit duku u ‘çmendur’ nga performansa e tij. Për më tepër, adhuruesit e Noizyt kishin veshur fanella me mbishkrim “F** Baba Star”. Noizy së fundmi është paraqitur me këngën “Bebi i Vitit të Ri” në bashkëpunim me këngëtaren... Vazhdo

January 6, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy ‘çmend’ fansat – Foto
Tags: ,

Sapo realizojne kengen, Tuna dhe Noizy nderpresin romancen e tyre
Siç bëhet e ditur nga shtypi rozë, vetëm disa ditë pasi ka dalë në treg kënga e realizuar nga Tuna dhe Noizy “Bebi i vitit të ri”, këta të fundit kanë ndërprerë romancën e tyre. E thënë ndryshe, duket se lidhja e tyre ishte parashikuar të zgjaste deri në publikimin e këngës dhe për sa kohë kënga e tyre të përhapej. Çka e bën më interesant thashethemin është fakti se ky lajm është aprovuar edhe nga disa miq të përbashkët të këngëtarëve. Dhe nëse ky lajm do të ishte i vërtetë, atëherë do... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sapo realizojne kengen, Tuna dhe Noizy nderpresin romancen e tyre
Tags: ,

Noisy rrëfen historinë me vajzën kosovare – Video
Këto ditë një intervistë e një vajze të panjohur ka lëkundur disi imazhin e reperit shqiptar! Edita Abazi quhet vajza që pretendon se ka pasur marrëdhënie intime me Noisyn, marrëdhënie si pasojë e së cilës ajo ka mbetur shtatzënë! Sidoqoftë, intervista e vajzës ka disa pika të dobëta! Ajo ngulmon që ka pasur një lidhje, por edhe vetë pranon që Noisy as nuk ia premtoi një gjë të tillë dhe as nuk e la të kuptohet! Gjatë deklaratës së saj vajza tha se kjo lidhje ka ndodhur gjatë verës, por fetusi që ajo... Vazhdo

December 18, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noisy rrëfen historinë me vajzën kosovare – Video
Tags: , ,

Noizy: Ne dashuri s’marr kurre vendime
Me veshjen tipike prej rapper-i, tatuazhet e shumta në trup, tekstet e këngëve provokuese dhe lajmet e diskutueshme që mbërrijnë nëpër gazeta, në dukje ngjan agresiv, por kur e njeh nga afër ai është mjaft “cool”. Rapper-i i shfrenuar, Noizy është bërë një mysafir i qëndrueshëm në ngjarjet muzikore dhe playlistat e çdo programi muzikor. Por a janë fama dhe fati, ëndrrat e tij që u bënë realitet? Nga Neritana Kraja Si të gjithë rapper-it e tjerë ai ka zgjedhur një emër arti, Noizy, ndërsa për familjarët... Vazhdo

March 23, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Kristine Elezaj për herë të parë këndon me Noizyn
Noizy tani në skenë vetëm me Kristine Elezaj nga Amerika Do të jetë një fillim i ri me fat ky vit sapo ka hyrë për reperin Noizy. Pas një turi koncertesh për Krishtlindje në Shtetet e Bashkuara të Amerikes së bashku me Gentën, Real 1 dhe Dj Blunt, ai ka diskutuar atje për një fazë të re karrierës së tij, fillimin e një bashkëpunimi me këngëtaren e muzikes pop, Kristine Elezaj, një këngëtare me origjinë gjysme shqiptare, mjaft e suksesshme në Amerikë. ”Këte vit do të kem bashkëpunim me Kristinën,... Vazhdo

February 4, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kristine Elezaj për herë të parë këndon me Noizyn
Tags: ,