plazha e madhe

After Beach Party 2012 në plazhin e Kite Surf Club D’olcinium
Diskot dhe klubet e natës vijnë e shtohen çdo vit në qytetin e bukur bregdetar të Ulqinit. Duket se shumë prej turistëve zgjedhin këtë qytet vetëm për argëtimin dhe relaksin e pafund që të jep jeta e natës. Por nëse dikur të rinjtë prisnin natën për të kërcyer tashmë provohen tradita dhe eksperienca të reja, siç eshtë After Beach Party 2012 e organizuar nga ministria e turizmit që bëjnë klube të ndryshme buzë detit të Malit të Zi. Kështu,pa mbërri ende dita e shtune me 11 gusht dëgjohet muzika dance... Vazhdo

August 10, 2012  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on After Beach Party 2012 në plazhin e Kite Surf Club D’olcinium
Tags: , , , , , , ,

Seksi Adelina për verën ulqinake
Prishtinë, 10 korrik – Stina e verës është ajo e koncerteve për këngëtarët tanë. Seks bomba, Adelina Ismajli vitet e fundit e ka zhvilluar karrierën e saj më së shumti në Zvicër. Pa lënë pas koncerte të ndryshme, që ka pasur edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Vera që ka mbërritur do ta sjellë atë në Malin e Zi dhe pikërisht në qytetin e populluar me shqiptarë, Ulqin. Për t’i paraprirë këtij sezoni, ajo ka publikuar jo vetëm datat e koncertit, por edhe këto foto të reja që e shfaqin mjaft... Vazhdo
ADELINA ISMAILI EKSKLUZIVE VERA NE ULQIN 2011-KONCERTE NE*ROYAL*
ADELINA ISMAILI EKSKLUZIVE VERA 2011- VËTËM NË ULQIN “ROYAL*- VETËM 3 KONCERTE : 15.07.2011 / 25.07.2011 / 05.08.2011 *♥* NEW PHOTO* ♥* –WOHOOW 1.550 LIKE—– ♥ ALL FOR DIVA ♥ Pritje e madhe për tre koncertet  e Adelines , që i kthehet shfaqjeve “live” 15.07.2011 / 25.07.2011 / 05.08.2011 . Mësojmë se në muajin korrik dhe gushtë,këngëtarja e njohur Adelina Ismaili, do të jetë në një nga seritë e koncerteve, që bën këngëtaren shqiptare Adelina Ismailin  të japin tre koncerte... Vazhdo
Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhë, që organizohet në Plazhin e madhë ”Copacabana ”, sivjet do të mbahet në Ulqin, më 12 deri me 15 gushtë,në vendin e bukur që gjendet vetëm 500 metra ngë uji kristalor dhe i kaltërt të detit Adriatik. Festivali Sonica i këtij viti ndërron vend, nga Italia për 5 vjetorin, që do të mbahet në plazhin e bukur të Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botëror, që tashmë ka arritur të jetë në mesin e festivaleve më prestigjioze botërore, edhe... Vazhdo