pushime te lira ne ulqin

Ulqin: Aktualisht pushojnë mbi 100 mijë turistë
Ulqin, 11 korrik – Mbi bazat e të gjitha parametrave vlerësuese, Ulqini jeton me mbi 100 mijë pushues jo vetëm nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, si dhe të vendeve për rreth, por ka edhe turistë gjermanë, çekë, polakë, etj. Kryetari i Komunës së Ulqinit, Gëzim Hajdinaga, thotë se Ulqini vazhdon të jetë destinacion i preferuar i turistëve nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, si dhe të vendeve për rreth, por sivjet janë kthyer edhe turistët gjermanë, çekë, polakë, etj. Ai shton se sivjet është shtuar tej mase... Vazhdo

July 11, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ulqin: Aktualisht pushojnë mbi 100 mijë turistë
Tags: , , ,

Ulqinakët presin fluks të madh të pushuesve – Video
Ulqin, 26 qershor – Ulqini ka hapur sezonin turistik për vitin 2011. Këtë sezon turistik, ky qytet bregdetar do të jetë destinacion i pushuesve jo vetëm kosovarë, por edhe nga shumë vende tjera nga rajoni dhe Evropa. Për shembull, gjatë ditëve që grupi i gazetarëve nga Kosova qëndroi në Ulqin, në hotelin “Mediteran” zbarkoi një grup prej rreth 100 turistëve nga Polonia, raporton KTV-ja. Krizat politike që po kalojnë disa vende afrikane, si Egjipti e Tunizia, e pastaj edhe destabiliteti politik në Greqi, bëjnë... Vazhdo

June 26, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Ulqinakët presin fluks të madh të pushuesve – Video
Tags: , , , , , ,

Turistet Kosovare nuk ka fluks turistesh ne piken kufitare te Morines – Lajm Video
Turistet Kosovare nuk ka fluks turistesh ne piken kufitare te Morines – Lajm Video Sezoni veror, fluks turistësh në pikën kufitare të Morinës 07/06/2011 Sezoni veror shoqërohet me fluks në pikën doganore të Morinës nga ku vijnë shqiptarë nga Kosova me destinacion bregdetin shqiptar. Mësohet se gjatë një dite kalojnë rreth 6 mijë automjete, ndërkohë që fluksi më i lartë regjistrohet në fundjavë. Ulqini ashtë duke ju pritur, mos na harroni! Ne sezonin e veres Ulqini duket sikur rrezellin ne çdo cep te tij. Ne... Vazhdo
Ulqini hap sezonin turistik me kushte më të mira dhe premtime për çmime më të lira
I gatshëm me shtatë plazhe Ulqin, qershor – “Guten Morgen, was kostet das!”, dëgjohet një turiste gjermane tek bisedon me një shitëse në një nga dyqanet tradicionale të Ulqinit, i cili ende vazhdon të mbetet një nga vendet më të preferuara të gjermanëve dhe mikpritës për ta. Komunikimi, jo vetëm në gjuhën shqipe, gjermane, por edhe atë angleze, serbokroate… i kanë dhënë në këta muaj të verës Ulqinit pamjen e një qyteti internacional. Në shëtitoren përreth Plazhit të Vogël, turistë... Vazhdo
Lidhja ma lirë dhe ma e shpejt Kroaci – Mal të Zi – Kosovë – Shqiperi
Duke ditur se Kosovaret kan probleme me pasaportat e Unmikut dhe me pasaportat e Kosovës,jemi duke kërkuar për ju si ta kaloni pushimin në vendlindje ma lirë dhe ma ekonomik. Problemi i Kosovarëve asht që Bosna dhe Hercegovina nuk i pranon pasaportat e Kosovës,prandaj Kosovaret ndoshta jan duke kërkuar rrugë si ju del ma lirë. Ky asht solucioni i imi ma i miri me udhëtu napër Kroaci duke mos dal prej rruge deri në Ploçe të Kroacisë.Aty 10 Km ma tej gjindet kufiri i Bosnes,prandaj duhet marrur Trajektin apo Ferryn me kalu... Vazhdo