Pyetje – Pergjigje per Vipat

Pirro Cako: “Gjeniu i vogel”, nje eksperience e bukur, por shume delikate
Pirro Cako, kantautori i mirenjohur, prej disa javesh ka marre nje rol sa te bukur aq edhe delikat per te, sic shprehet edhe ai vete ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter”. Ai per 15 jave do te jete ne rolin e anetarit te jurise se super-spektaklit “Gjeniu i vogel”. Por, si e ka pritur Pirro kete ftese dhe si eshte ndjere ne kete rol te ri, mund ta mesoni duke lexuar intervisten e plote. Ju keni disa jave qe jeni vendosur ne rolin e anetarit te jurise se “Gjeniut te vogel”, si ndjeheni? Eshte nje eksperience... Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Cako: “Gjeniu i vogel”, nje eksperience e bukur, por shume delikate
Tags: , , , , , , , ,

Greta Koçi kërkon sukses edhe në politikë
Nuk dimë se sa po i ecën fusha ta elektorale këngëtares Greta Koçi, e cila siç kemi thënë, është kandidate për deputete në Qarkun e Shkodrës. Por, vajza e cila e ka lënë për pak kohë muzikën dhe i ka hyrë me shumë seriozitet politikës, nuk harron që të jetë edhe aktive në rrjetet sociale, ku në “Facebook” shkruan konkretisht kështu: “Nuk ka vlerë të thoni “ne po bëjmë më të mirën që mundemi”. Suksesi arrihet duke bërë atë që është e nevojshme!” . Këtë koment me siguri që Greta nuk... Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Greta Koçi kërkon sukses edhe në politikë
Tags: , , , , , , , ,

Ciljeta dhe Noizy – Gansta Love – Reklama e videos
Rreth 1 muaj më parë Çiljeta Xhilaga solli në jetën fëmijën e saj të parë,  Fernandon, ndërkohë që tashmë është gati të debutojë në muzikë si nënë. Megjithatë siç duket edhe nga pamjet video është regjistruar gjatë kohës kur  Çiljeta ka qenë shtatzënë. Kënga e saj e rradhës është një bashkëpunim me  reperin Noizy dhe mban titullin “Gansta Love (G Love)”. Deri më tani Çiljeta ka qenë e fokusuar tek  djali i saj, me të cilin  është para dhe fotografuar shpesh. Panorama  Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ciljeta dhe Noizy – Gansta Love – Reklama e videos
Tags: , , , , , , , , ,

Florian Beqiri: Një ditë mund të bëhem, Justin Bieber shqiptar
Popullariteti nuk njeh moshë, sa që as për Florian Beqirin nuk ka pasur asnjë lloj pengese, që ai të shfaqet krah këngëtarit Adrian Gaxha duke performuar në clube të ndryshme në mbarë botën, andej nga jetojnë shqiptarët. Gjatë një interviste për “Koha Tjetër”, djali 12 vjeçar, Florian Beqiri, i cili u identifikua si zëri më i bukur përkrah Adrian Gaxhës me këngën “Ngjyra e kuqe” në festivalin Kënga Magjike, gjatë kësaj interviste tregon për veten, planet me Gaxhën, si dhe kënaqësinë e popullaritetit... Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Florian Beqiri: Një ditë mund të bëhem, Justin Bieber shqiptar
Tags: , , , , , , , ,

Ramosaj: Paralajmëron kthim të fuqishëm
Para pak kohësh këngëtarja Beatrix Ramosaj paralajmëroi një pauzë të shkurtër në skenën muzikore. Mirëpo kjo pauzë si duket këngëtares nuk do t’i zgjasë shumë për shkak se ajo po paralajmëron një befasi të madhe për adhuruesit e saj. “Pas një pauze të shkurtër kam vendosur të kthehem me një surprizë për publikun tim. Faktikisht jam duke u marrë me një projekt, por që për momentin mbetet surprizë dhe ju bëjë të ditur që brenda shumë pak kohëve do të lansohet. Këtë projekt e kam paralajmëruar... Vazhdo

March 16, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ramosaj: Paralajmëron kthim të fuqishëm
Tags: , , , , , , , ,

Sabri Fejzullahu paralajmëron një verë të nxehtë
I shumëkërkuari Sabri Fejzullahu nuk ka të ndalur me projektet e tij të njëpasnjëshme, ai na bën të ditur se aktualisht është duke punuar në albumin e tij të ri, i cili pritet të dalë në muajin qershor. “Albumi do t’i përmbajë 10 këngë, ku 6 prej tyre janë të përfunduara. Jam duke punuar mjaft shumë në këtë album dhe besoj se do t’u sjellë një verë të nxehtë me këngët që jemi duke i realizuar”, ka thënë ai për “Zëri”. Në këtë album Sabriu do të paraqitet edhe me një duet të ri me... Vazhdo

March 16, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sabri Fejzullahu paralajmëron një verë të nxehtë
Tags: , , , , , , , , , ,

NOIZY: Kam bërë seks me Tunën dhe Adelinën, janë të egra në shtrat…
A është kjo nga intervistat më të forta që keni lexuar ndonjëherë? Absolutisht po! Noizy, reperi më i përfolur shqiptar, rrëfen në këtë intervistë për “Bluetooth”, jetën e tij seksuale dhe jo vetëm… Pasuria dhe muzika, janë dy stacionet e tjera ku jemi ndalur. Po për të mos u zgjatur, ju ftojmë të lexoni intervistën e mëposhtme, që do t’ju lërë pa frymë. Sa kohë ke pa bërë seks, se më dukesh me nerva? Kam gati 1 orë, po kështu dukem në përgjithësi, nuk më ndryshon seksi. Atëherë, pse... Vazhdo
Kristine Elezaj vjen me kengën “Monster”
Shqiptarja nga Ulqini, e cila tashmë që një kohë është emër i njohur në skenën amerikane, ka sjellë projektin e saj më të ri muzikor të punuar nga producentë amerikanë. Stili i Kristinës nga mediat amerikane cilësohet si një përzierje e Britney Spears dhe Rihanna. Modelja shqiptare nga Ulqini jeton në Amerikë që një kohë të gjatë, dhe së fundi ka lansuar edhe karrierë muzikore atje dhe po shijoi sukses edhe në këtë drejtim. Kristine Elezaj ka lansuar këngën e saj më të re të titulluar “Monster”. Ina  Vazhdo

February 4, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kristine Elezaj vjen me kengën “Monster”
Tags: , , , , , , , ,

Noizy zbulon jetën e tij private – Video
Noizy ka hapur dyert e shtëpisë së tij për emicionin “All Access” të Shqipërisë, ku ka shpalosur jetën e tij private si kurrë më parë. Reperi, rrallë herë është paraqitur në publik me lajme nga jeta e tij personale, por këtë herë, fansat e tij kanë kuptuar të gjithë jetën e tij: ku fle, ku ushqehet e gjithçka rreth Noizyt. Këtë shpalosje ai e ka bërë për emisionin “All Access”, të cilët kanë xhiruar shtëpinë e tij, me të gjitha detajet në të. Noizy ndërkohë ka paralajmëruar që në këtë... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy zbulon jetën e tij private – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Xhensila Myrtezaj: ”Historia moderne e Hirushes”
E dashur, e ëmbël dhe shumë e suksesshme. Xhensila Myrtezaj është një emër shumë premtues, që e ka treguar veten kohëve të fundit në muzikë. Këngë të bukura, ashtu siç është dhe vetë ajo, e dashuruar dhe në një lidhje serioze, këngëtarja sharmante vjen në një rrëfim ku tregon ndoshta gjëra që më herët nuk kemi pasur rastin t’i dëgjojmë për të. Si e kalon një 24 orësh i juaji? Mendoj se nuk ka 24 orësh fiks asnjë njeri, në përgjithësi ditën mundohem të alternoj punën, shkollën dhe zbavitjen,... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Xhensila Myrtezaj: ”Historia moderne e Hirushes”
Tags: , , , , , , , , , ,

Page 1 of 41234