Ramadan Krasniqi-Dani.

Ramadan Krasniqi – Dani shpallet i pafajshëm
Gjykata e Pejës e ka liruar nga akuza për vjedhje të rrymës elektrike këngëtarin e mirënjohur, Ramadan Krasniqi – Dani. Prokuroria e kishte akuzuar Danin se KEK-ut i kishte shkaktuar dëm në vlerë prej 1,976.50 €. Gjyqtari i ka besuar këngëtarit, ndërsa asnjë nga provat e prokurorisë nuk i ka marrë për bazë. Më 14 dhjetor të vitit të kaluar ka përfunduar gjykimi ndaj këngëtarit të mirënjohur kosovar, Ramadan Kraniqi – Dani. Ai akuzohej se kishte vjedhur energjinë elektrike, ndërsa gjykatës i është dashur... Vazhdo

January 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ramadan Krasniqi – Dani shpallet i pafajshëm
Tags:

Rozana Radi ekzalton publikun me gjoksin në shesh
Që nga festivali “Kënga Magjike”, Rozana Radi dhe Ramadan Krasniqi (Dani) janë bërë çift edhe nëpër koncerte, ku i ftojnë në gjithë vendet ku jetojnë shqiptarët. Përveç duetit, i cili akoma sot e kësaj dite dëgjohet me kënaqësi, ata argëtojnë publikun edhe me këngë të tjera të cilat i kanë realizuar dhe më herët të cilat po ashtu janë hite. Dani është shumë i njohur në Kosovë për muzikën dhe zhanrin të cilin e kultivon prej disa vitesh, kurse Rozana u bë e njohur atje edhe falë pjesmarjes në... Vazhdo

March 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi ekzalton publikun me gjoksin në shesh
Tags: ,

Dani: Kur këndon dhe qan zemra…
Këngëtari më melankolik dhe emotiv, por edhe këngëtari i baladave, Ramadan Krasniqi-Dani, gjithsesi është ndër këngëtarët e rrallë të estradës sonë, qoftë për stilin e tij të veçantë, qëndrimin në skenë, modestinë, por edhe interpretimin e teksteve shumë të fuqishme me elemente dhembshurie, emotive, përkushtuese dhe prekëse. Intervistoi: Gazmend Kajtazi “Moj katile”, “Tradhtare”, “Duro zemër”, “Ndahet zemra”, “Me 7 dry”, “Ti që fike shpirtin... Vazhdo
Leonora vitin tjetër duet me Danin
Këngëtarja Leonora Jakupi pritet të realizojë një duet me këngëtarin e muzikës popullore Ramadan Krasniqi-Dani. Këngëtarja që u bë e njohur me këngën “Po vritet pafajësia”, Leonora Jakupi tha për Kosovapress se pritet të jetë ky bashkëpunim, por në një kohë më të largët. “Ky bashkëpunim pritej të realizohej së shpejti, por për shkak se të dyve nuk na pëlqeu teksti i këngës, ky bashkëpunim nuk pritet të realizohet gjatë këtij viti”, ka thënë Jakupi. Mos realizimin e këtij dueti, Leonora e... Vazhdo

December 17, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora vitin tjetër duet me Danin
Tags: ,