Reality Show

Pravnijada 2012 na Velikoj plaži Ulcinja od 10. do 14. maja
Pravnijada 2012 će se održati od 10. do 14. maja 2012. godine na Velikoj plaži u kompleksu hotela koji pripada HTP-u “Ulcinjska rivijera”. Hoteli u kojima će biti smješteni učesnici Pravnijade su “Olympic” i “Bellevue”, koji raspolažu sa 1200 lezajeva (3 zvjezdice). Naime u sklopu komleksa se, pored hotela, nalaze i mnogobrojni sadržaji – plaža, plažni bar, sportski tereni, diskoteka, bazen itd. Naime, Velika plaza, kao i Ada Bojana koja je takodje u sklopu Ulcinjske rivijere, predstavljaju najljepsi dio crnogorske... Vazhdo

May 11, 2012  :: news :: Comments Off on Pravnijada 2012 na Velikoj plaži Ulcinja od 10. do 14. maja
Tags: , , , , , ,

Hana Cakuli – Beqaresha e Ulqinit
Nga Ardian Jasiqi Këngëtarja, tani edhe prezantuesja Hana Cakuli, në një bisedë për Express ka thënë se pos emisionit të saj “Kubi Kuzinë”, është duke u përgatitur edhe për këngë të reja. Ajo po ashtu ka treguar se vazhdon të jetë “beqare” dhe nuk do të marrë pjesë nëpër festivale. E njohur për disa hite në Kosovë dhe në Shqipëri, këngëtarja dhe prezantuesja Hana Cakuli në një bisedë për Express ka paralajmëruar se gjatë këtij viti, pos prezantimit të emisionit “Kubi Kuzinë”, do të... Vazhdo
Hana Cakuli me Kushtrimin në “Kopsht”
Këngëtarja Hana Cakuli ka sjell një këngë të re në bashkëpunim me aktorin këngëtarin Kushtrim Hoxha. Kënga quhet “Kopshti” dhe është shoqëruar edhe me videoklip, të realizuar nga PINKMOON Creative. Pamjet janë marrë në dy lokacione në qytetin e Ulqinit në Malin e Zi, vendlindja e Hanës. Këngëtarja ka thënë se ideja për ta bërë këngën bashkë ka qenë e Kushtrimit. Më poshtë mund ta dëgjoni këngën “Kopshti”   Telegrafi  Vazhdo
Rrezarta mohon se e ka bërë gjoksin operacion
Këngëtarja nga Shqipëria, Rrezarta Shkurta ka mohuar shkrimet e mediave se ajo ka bërë operacion gjoksin e saj. Ishte thënë disa ditë më herët për Rrezarta Shkurta që ka bërë gjoksin operacion, por ajo ka reaguar menjëherë në Facebook,duke demantuar këtë lajm. “Disa njerëz të papunë, dhe dashakeqës ose më saktë të verbër e kanë humbur kohen e tyre së fundmi duke bërë një shkrime ku unë sipas tyre paskam bër gjoksin operacion. Nuk kam asgjë kundër operacioneve plastike por për fat të mirë natyra... Vazhdo
Nexhmije Pagarusha ndalon “Bareshën”
Edhe pse ka pritur pesë dekada për të parë videoklipin e kryehitit “Baresha”, bilbili i Kosovës nuk ka lejuar më shumë se dy muaj transmetimin e tij. Këngëtarja Nexhmije Pagarusha ka “trokitur” në dyer të televizioneve kosovare për të kërkuar që të mos lansohet videoklipi që për herë të parë u pa në ditën e dhjetë të janarit, shkruan sot “Koha Ditore”. Videoklipi i këngës “Baresha” është realizuar nga “Kooperativa”, me iniciativë të Muzeut të Kosovës dhe është përkrahur nga Ministria... Vazhdo
Ardian Bujupi, simpatizant i Vanesa Krasniqit
Mbrëmja e 10 marsit, për shikuesit gjerman të spektaklit “Deutschland sucht den superstar” (Gjermania kërkon superyl lin), solli emocionet e veta të një spektakli. U mbajt “Mottoshow 2″ i radhës, ku shqiptarja Vanesa Krasniqi u paraqit me këngën: “Titanium” nga David Guetta feat Sia, këngë e cila i dha vota të mjaftueshme,Vanesës, për të hyrë në “Top 8″, javën e ardhshme. Në mbrëmjen e së shtunës ishte pjesëmarrës i drejtpërdrejt edhe Ardian Bujupi, i cili e shfaqi hapur që ishte simpatizant i... Vazhdo
Kur do marre “Pushimet Flori”
Mos u cudisni aspak nga ky titull, por shume ‘kolege’ te Flori Mumajesit e urojne me shpirt kete gje… Por edhe nuk kane faj. Nje pjese e mire e tyre nuk po kapin dot asnje kenge, te tjere ata qe nuk kane lidhje me muziken bejne llogarite mujore te Florit, e keshtu me radhe. Per hir te se vertetes, Flor Mumajesi eshte kantautori me prodhimtar dhe me cilesor i momentit. Kete e verifikojne cmimet, shitja e albumit te tij, qe absolutisht ka thyer rekord, koncertet e tij nga Europa e deri ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kompozimet... Vazhdo
AIDA U LEXON FILXHANIN BANORËVE
AIDA U LEXON FILXHANIN BANORËVE 10/02/09 16:30 Ndërsa Adi fillon të lexojë instruksionet për provën e javës, Erjola i kërkon Aidës që t’i lexojë filxhanin. Gjendja shpirtërore e Erjolës sot nuk ka qenë fort e kënaqshme, pasi gjithë ditën ka folur për vajzën e saj, prandaj edhe ndoshta kërkon të mësojë më shumë nga fati. Aida tregohet e gatshme për të treguar ca detaje nga falli i filxhanit, por duket se ky moment shkakton edhe të qeshura tek banorët e tjerë, pasi ka mosmarrëveshje në gjetjen e shkronjave... Vazhdo
Bjordi dhe Lirita – Kam rënë në dashuri!
Kam rënë në dashuri! 10/02/09 15:00 -“Kam rënë në dashuri me Bjordin dhe Liritën!” Kjo ka qenë batuta më e fundit e Aidës, teksa banorët e përzgjedhur nga Vëllai i madh pikturonin derën e kopshtit, detyra e parë kjo, për provën e javës.  Vazhdo
Prova e javës: Arti i dashurisë
Prova e javës: Arti i dashurisë 10/02/09 14:30 Në drekë banorët janë njohur me detyrën e parë të provës së javës. Duke qenë se vetëm pak ditë na ndajnë nga Shën Valentini apo Festa e të dashuruarve dhe se nata e dytë e spektaklit Big Brother përkon pikërisht me këtë ditë, autorët kanë menduar ta quajnë atë “Arti i dashurisë”. Sot banorët janë njohur me detyrën e parë të tyre: Ardiani, Qetsori, Lirita dhe Adelajda duhet të pikturonin grafite mbi derën e kopshtit, ndërkohë që të gjithë banorët... Vazhdo

Page 1 of 512345