Reperat Shqiptare

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ledri tallet me “armiqtë”në “FB”
Ka shumë femra që e adhurojnë, por ka edhe nga ato të cilat e kanë inat. Por, për këto të fundit Ledri Vula shfrytëzon imazhin e vet për t’i sharë në publik. Kështu ka ndodhur me një armike të shpallur të Ledrit në Facebook e cila i ka dërguar një email ku i shpreh urrejtjen e saj. I pamësuar me të tilla reagime, Ledri ka gjetur një mënyrë krejt origjinale për t’u kundërpërgjigjur. Ka postuar mesazhin privat në wall-in e tij dhe ka “lëshuar” fansat të merren me armiken e tij. Nga komentet negative... Vazhdo

April 22, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ledri tallet me “armiqtë”në “FB”
Tags: , , , , , , , , ,

KKRT: Klipi i Babastars “High” ka shkelur normat morale, bën thirrje për drogë
Drejtoria e Programeve në Këshillin Kombëtar të Radios dhe Televizionit (KKRT) në Shqipëri, ka vizionuar videon “High”, të Babastars, transmetuar në një stacion muzikor televiziv lokal dhe arrin në përfundimin se “përmbajtja, pamjet, koha e transmetimit, gjuha, gjestet dhe fjalori i përdorur në një pjesë të konsiderueshme të këtij videoklipi cenojnë të drejtat, edukimin dhe shëndetin moral e mendor të fëmijëve dhe moshave të reja”. “Në videoklip paraqiten të mbjella me lëndë narkotike ku bëhet thirrje... Vazhdo

February 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on KKRT: Klipi i Babastars “High” ka shkelur normat morale, bën thirrje për drogë
Tags: , , , , , , , , ,

Geti konfirmon se është perdorues i marijuanes
Në  rrethet e reperëve, marijuana është një nga kënaqësitë më të mëdha të vëllazërisë mes tyre. Mirëpo, vetëm Getoar Selimi dhe anëtarët e tjerë të “Baba Stars” patën guximin ta pranonin këtë gjë publikisht. Klipi i këngës “High” tregon pjesëtarë të grupit “Skillz” dhe grupit “Tingulli Trent” duke tymosur marijuanë në një fushë të mbjellë me hashash. Teksti i këngës është një himn që i thuret tymosjes së barit, kurse Getoari and co, në këngë mburren me këtë gjë. Bluetooth  Vazhdo

January 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Geti konfirmon se është perdorues i marijuanes
Tags: , , , , , , , , ,

Visari ecën vetë
Skillz mund të jenë një prej grupeve hip-hop më të njohura në Shqipe, por askush nuk mund ta mohoj se Ledri gjithmonë ka arritur të veçohet disi nga Visari (dhe pse jo qëllimisht). Ai padyshim është më i suksesshmi në dyshe ose të paktën më popullori,por mesaduket gjërat po ndryshojnë. Pas bashkëpunimit me Ronela Hajatin në edicionin e fundit të “Kënga Magjike” dhe Visari ka arritur të gëzoj suksesin i vetëm,biles dhe të shpërblehet profesionalisht me çmim. Tashmë porsi Ledri,falë një këngëje të bukur,një... Vazhdo