Skillz

Visari ecën vetë
Skillz mund të jenë një prej grupeve hip-hop më të njohura në Shqipe, por askush nuk mund ta mohoj se Ledri gjithmonë ka arritur të veçohet disi nga Visari (dhe pse jo qëllimisht). Ai padyshim është më i suksesshmi në dyshe ose të paktën më popullori,por mesaduket gjërat po ndryshojnë. Pas bashkëpunimit me Ronela Hajatin në edicionin e fundit të “Kënga Magjike” dhe Visari ka arritur të gëzoj suksesin i vetëm,biles dhe të shpërblehet profesionalisht me çmim. Tashmë porsi Ledri,falë një këngëje të bukur,një... Vazhdo
Tuna dhe Dafina në Baba Stars ?
Mediat kosovare, të shkruara dhe elektronike besojnë se dy këngëtaret super seksi, Tuna dhe Dafina Zeqiri, do të bëhen pjesë e ‘labelit’ të ri-ideuar të Getit, Baba Stars. Mendohet se Tuna dhe Dafina Zeqiri do të jenë pjesa e bukur e Baba Stars në të ardhmen, pasi idetë dhe bashkëpunimet nga e kaluara kanë ndikuar që të vijë deri të ky bashkim. Për më shumë, pritet të ndizen edhe spekulime tjera mbi jetën private të Tunës dhe Ledrit. Tuna në një intervistë një ditë më parë sqaroi arsyet e ndarjes... Vazhdo

July 15, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna dhe Dafina në Baba Stars ?
Tags: , , , , , , , ,

Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Mbasi Arta Bajrami lajmrojë se ne Korrik do del me album te ri,ketë gjë ajo edhe e beri.Mirpo kengetarja Arta Bajrami, qe se fundmi eshte bere nene, tash e sa muaj mbi çdo prioritet tjetër ka vene vajzen e saj Viktoria. Megjithate, kjo nuk do të thotë se Arta Bajrami është shkëputur nga kënga, pasi ajo ka paralajmëruar se gjatë verës fansat e saj do të kenë në duar albumin më të ri, në të cilin është duke punuar fuqishëm edhe vëllai i saj, Don Arbas. “Kam filluar të angazhohem në studio. Meqenëse herëve tjera... Vazhdo

May 28, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Tags: , , , , ,

Dafina dhe Ledri së shpejti me duet
Dafina Zeqiri, e cila ka realizuar disa bashkëpunime shumë të suksesshme së fundi, në projektin muzikor të radhës ka vendosur të realizojë duet me reperin Ledri Vula. “Kam bërë disa incizime të reja, por edhe një këngë të re, të cilën e kam në duet më Ledri Vulën. Dueti është në gjuhën shqipe, dhe gjithashtu e kam të përgatitur edhe një këngë në gjuhën angleze. Këtë këngë e kam punuar kur isha 15 vjeçe dhe tani e kam përpunuar, dhe vendosa të risjell më profesionalisht”, ka thënë për “Infopress”... Vazhdo
Blero dhe Dostat me “La Vida Loka” Remix
Blero ka hedhur në treg single-in e tij më të ri të versionit të këngës “La Vida Loca, të cilin me parë i kishte kënduar në bashkëpunim me Dafina Zeqiri. Por, edhe versioni i ri, të cilin Blero e ka bërë me dostat e tij po pritet që të jetë një hit i madh në Kosovë por edhe në Shqipëri, sidomos tani kur pritet të vinë edhe pushimet verore. Me parë ishte thënë se Dafina Zeqiri nuk ka kënduar në këtë spot për shkak se nuk ka qenë e kënaqur me spotin e parë ku është paraqitur me Bleron. Spoti i... Vazhdo
Insomnia Disco Club 28 shkurt: Kaltrina Selimi – Skillz – Mc Beka – Dj Muli
Të Shtunën më 28 Shkurt 2009 – Kaltrina Selimi – Skillz – Mc Beka – Dj Muli – Muhamed Sejdiu, Resident’s: Dj Backy – Dj Naimi Insomnia është një nder diskotekat më të medhaja shqiptare në Zvicërr. Insomnia Disco Club En Reculan 1024 ECUBLENS (VD) mob: +41 (0) 79 230 66 38 info@insomniadiscoclub.ch www.insomniadiscoclub.ch  Vazhdo

February 28, 2009  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Insomnia Disco Club 28 shkurt: Kaltrina Selimi – Skillz – Mc Beka – Dj Muli
Tags: , , , , , , , , ,