Suad Mehmeti

Suad Mehmeti një këngë për Ulqinin “Qytet i bekuar” – Video
Nuk ishte një dalldi momenti, por një këngë e frymëzuar nga dashuria që të lë pa gjumë. Ai shquhet për balada si kjo e fundit në O Ulqin “Qytet i bekuar”, por Suad Mehmeti i kthehet pas shumë vitesh kënges të Ulqinit të tijë. Suad Mehmeti zbulon të fshehtat e jetës së tij, dhe sjellë në klipin e ri, ku trishtimi për eklipsimin e muzikës së vërtetë, dashurinë dhe nostalgjinë për Ulqinin e dikurshme vijnë në një ditar muzikor. Kjo eshte kenga e pare qe Suad Mehmeti ia kushton  qytetit të Ulqinit. Autor... Vazhdo

October 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: , ,

Kengetari i grupit Deti – Suad Mehmeti kalli publikun ne Ulqin
Kengetari i grupit Deti – Suad Mehmeti, këngëtar ky i  mirënjohur nga Ulqini kësaj radhe së bashku me  grupin “Deti” kënduanë në restorantin “Primavera ” në Ulqin.Në kët natë gazmore u bashkangjit festës githë familja e këngtarit . Nata festive vazhdojë  duke u bashkangjitur babai i tijë Kabil Mehmeti me nje spektakel shume i qelluar dhe i udhehequr profesionalisht dhe mund të themë se qe  nje spektakel ne nivel shumë të lart. Sidoqoftë, them se ky spektakël qe me përmasa mbarkomëtare, i  konceptuar... Vazhdo
Suad Mehmeti me klip te ri M..i Barrdh
Çka e ka inspiru Suad Mehmetin per kete kenge Suad Mehmeti :Cila? nje degjenerim i rinise duke konsumuar drogen pa mas.Neve nuk duhet te rrijme duar kryq dhe te shikojme nje gje te tille.Kjo ështe inspirimi i im nëpermes këtij klipi.Ky fundvit është i mbushur me shumë angazhime për të gjithë këngëtarët e estradës nga Ulqini. E veçanërisht për disa, angazhimet profesionale nuk kanë të ndalur. E tillë është agjenda aktuale e këngëtarit Suad Mehmetit. Përveç angazhimit të tijë nëpër programe festive ndoshta do... Vazhdo

December 18, 2010  :: Intervista / Intervju, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Suad Mehmeti me klip te ri M..i Barrdh
Tags: , , , , , , ,

Comback i Suad Mehmetit me video klip të ri
Këngëtari Ulqinak Suad Mehmeti me qëndrim në Gjermani  pritet së shpejti të hedhë këngët me video klip të ri në treg , i cili është në bashkëpunim  të siperm me shtepin e diskut në prishtin.. Deri më tani kjo këngë është përfolur si kënga më e mirë e Suad Mehmetit, edhe pse ajo ende nuk është dëgjuar nga askush. Ky do të jetë njëri prej hiteve të reja të shtepis së hiteve kosovare kenduar nga ulqinaku  Suad Mehmeti dhe i cili po perfolet në prishtin si këngëtar i estradës kosovare. #gallery-2... Vazhdo

December 11, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: ,