sukobin

U saobraćajnoj nesreći poginuo 21- godišnjak Aldin Kurti iz Ulcinja
Smrtno stradao 21-godišnjak Aldin Kurti iz Ulcinja u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros, na putu Lježa – Skadar saopšteno je iz policije Skadra. Iz policije je saopšteno da je Aldin Kurti vozio Wolksvagen Golf 5,ulcinjske tablice te da je iz za sada nepoznatih razloga izgubio kontrolu nad vozilom. Istraga je u toku. Lajme nga Ulqini    Vazhdo

September 11, 2012  :: news :: Comments Off on U saobraćajnoj nesreći poginuo 21- godišnjak Aldin Kurti iz Ulcinja
Tags: , , , ,

Në kufirin Muriqan-Sukobin sekuestrohen 5 kg heroinë
Policia e Shkodrës sekuestroi 5 kilogram drogë të llojit heroinë në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit. Sipas informacioneve të para, droga ishte e paketuar dhe e fshehur në një automjet dhe po përpiqej të trafikohej matanë kufirit, me dyshime për në tregun europian. Sipas policisë së Shkodrës, droga u gjet në mjetin e Agustin Klosit. Klosi po tentonte të trafikonte lëndën narkotike drejt territorit të Malit të Zi. Policia ka nisur procedurat përkatëse për ngritjen e akuzave ndaj tij. Ndërkohë, në tre operacione... Vazhdo

September 2, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Në kufirin Muriqan-Sukobin sekuestrohen 5 kg heroinë
Tags: , , ,

U bë Inagurimi i rruges nga Sukobina deri në Katërkollë – Video
Kryministri i Malit të Zi Igor Llukshiq ka inaguruar së bashku me  kryetarin e  komunës së Ulqinit Nazif Cungun  pjesën e rrugës nga Sukobina deri në Katërkollë,kjo eshtë pika e kalimit kufitar që çonë për  Muriqan , e cila lidh Shqipërinë me Malin e Zi. Ndërtimi i lidhjeve rrugore ndërkombëtare të Shqipërisë është një nga përparësitë më madhore. Me ndërtimin e kësaj autostrade Shqipëria ka një trafik të ri me vendin mik, Malin e Zi. Së shpejti, fillon projekti i autostradës tjetër që lidh Velipojën... Vazhdo
Nis asfaltimi 5 km rrugë nga Muriqani në drejtim të Ulqinit
Stina e ngrohtë dhe hapja thuajse zyrtare në gjithë rajonin e sezonit turistik ka detyruar dy policitë kufitare asaj të Malit të Zi dhe të Shqipërisë që të thjeshtojnë procedurat e përpunimit të dokumentacionit në pikat e kalimit kufitar në mes dy vendeve. Sipas burimeve pranë dy policive është arritur marrveshja mes palëve që gjatë sezonit turistik të ri përpunimi i dokumentacioneve do bëhët vetëm në një pikë kontrolli sic është rasti mes Shqipërisë dhe Kosovës ashtu edhe mes Malit të Zi dhe Shqipërisë.... Vazhdo

June 14, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Nis asfaltimi 5 km rrugë nga Muriqani në drejtim të Ulqinit
Tags: , , , , ,

Page 2 of 212