tani

Juna: Jam e lumtur këtu
10/04/09 16:30 Dritani pyet Junën se si po ndjehet gjatë këtyre ditëve qëndrim në shtëpi. Ajo i përgjigjet se është shumë e lumtur që ndodhet këtu. Dritani i tregon se atij i duket sikur nuk ka dy muaj në shtëpi, por më pak. Ai thotë se ditët i ikin pa u ndjerë fare, sa hap e mbyll sytë, por megjithatë ka edhe ditë të cilat mezi ikin e ku mërziten shumë. Juna tregon se ajo bën një jetë intensive jashtë, ku nuk e ndjen fare se koha kalon, madje ajo ndjehet e kënaqur që nuk kanë orë në shtëpi me të cilën... Vazhdo
Qetsori : Tani nuk po mund dot Aidën
01/04/09 00:00 “Të gjithë jemi shumë të qartë se cfarë na rrethon!” – ka thënë Arjoni duke shtuar se secili e dinte fort mirë se ku “kapej” tjetri. “E vetmja situatë që nuk po kuptoj, është Dritani!”-ka thënë ai. Sipas Arjonit, ai e kishte nxjerrë karakterin e vërtetë të tij, që donte të ishte dominant. “Aq ka Tani!”- ka thënë Qetsori, -Nuk ka më tepër!”, duke shtuar se ai ende nuk e kishte kuptuar lojën. “Tani nuk po mund dot Aidën! E dërgon Aida që t’i marrë bukë!” – ka thënë... Vazhdo

April 2, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Qetsori : Tani nuk po mund dot Aidën
Tags: , , , , , , , ,

Mesida : Dritani po luan
18/03/09 10:45 Aida tregon se qëndrimi i Dritanit kundrejt Adelajdës, e ka habitur dhe e ka acaruar. Mesida i thotë se nuk duhet t’i vëjë faj, pasi ai këtu po bën lojën dhe sipas mendimit të saj, ai do që këtë lojë ta fitojë vërtetë. Mesida shton se Dritani nuk e ka qejf Adelën por kjo sipas mendimit të saj. Ajo mendon se Tani po mban një qëndrim neutral dhe nuk flet shumë për të tjerët por, ato pak fjalë që thotë, i thotë me vend dhe të tjerët duhet ta kuptojnë.  Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Provë e organizuar
17/03/09 15:40 Adela mendon se cfarë mund t’u japë Vëllai i Madh si provë jave. Dritani i thotë se do të merren me stërvitjen por, Adela ankohet se ka filluar të ndihet keq nga stërvitja dhe se i dhembin të gjithë muskujt e këmbëve. Adela ngacmon Dritanin duke e pyetur për zgjimin që u bën në mëngjes banorëve. Ajo e pyet nëse ndjen nostalgji për punën por, Dritani thotë se ai nuk u bën ushtarëve stërvitje por, dikur i kishin bërë atij. Adela i thotë se kjo provë po del me sukses për Dritanin, pasi të gjithë... Vazhdo
Kryefamiljari – Big Brother Albania
28/02/09 12:08 Banorët diskutojnë se cili do të bëhet kryefamiljari për këtë javë. Dritani u tregon të tjerëve se Sori ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë dhe se duhet të zgjidhet një tjetër. Kur Adelajda e kishte pyetur, Sori kishte thënë se le të bëhet Tani pasardhësi i tij dhe Dritani është dakord që ta vazhdojë por, duke marrë edhe pëlqimin e të tjerëve. Zhuljeta thotë se të gjithë duan të jenë kryefamiljarë. Dritani mendon se është më mirë që për cdo javë të jetë një i ndryshëm dhe në... Vazhdo
Adi ë Dritani : Në mëngjes
28/02/09 10:55 Vetëm Dritani dhe Adi janë ngritur këtë mëngjes. Ata shoqërojnë njeri-tjetrin në kopësht. Të dy bëjnë biseda të shkurtra e me tema të ndryshme. Dritani hap bisedën duke i thënë Adit se do të ishte keq nëse e humbasin provën e kësaj jave. Ai thotë se nga java në javë loja po bëhet më e fortë dhe uron që njerëzit që kanë jashtë t’i mbështesin sa më shumë. Adi ja kthen se edhe jashtë bëhet lojë e fortë. Dritani i tregon Adit se kur kishte shkuar për të ndërruar bateritë e Agonit,... Vazhdo
Bjordi : Në mars kam ditëlindjen
26/02/09 10:10 Duke shijuar diellin e mëgjesit në oborrin e shtëpisë, Bjordi i ka thënë Adit dhe Dritanit se në mars kishte ditëlindjen dhe mbushte 21 vjeç. Adi ka bërë shaka duke thënë se duhet ta ftonin edhe Tean (lopën) dhe Bjordi ia ka kthyer se nëse ishte shoqja e tij, mund ta ftonte. “Duroni, mos më nxirrni dhe për një javë” – ka thënë ai. TCH  Vazhdo
Pasioni i valsit rrëmben Tanin dhe Aidën
Dritani dhe Aida kanë vijuar edhe sot përgatitjen e valsit të tyre të dashurisë, që mbrëmjen e djeshme i përfshiu që të dy në impenjime të njëpasnjëshme. Edhe pse duket sikur nuk po merren fort mirë vesh me njëri-tjetrin, çifti ka arritur që të unifojë lëvizjet, përpos komenteve që bëjnë banorët e tjerë. Ndërkohë Agoni shpjegon regjinë dhe se si do ta konceptojë prezantimin e valsit. Ai i tregon Republikës të gjitha skenat dhe momentet që do të ndjekë ky spektakël i vogël i improvizuar nga të gjithë... Vazhdo
Mund të bëhet Mali i Zi një tjetër Monako?
Duke gëzuar ndërkaq një bum pronësie dhe të ardhura të rritura nga turizmi, vendi po kërkon të tërheqë investimin e madh të huaj. Me bregdetin e vet spektakular dhe brendësinë e thyer malore, Mali i Zi e sidomos Ulqini ka një potencial të madh turistik. Tani që republika ka fituar pavarësinë nga bashkimi i mëparshëm shtetëror me Serbinë, disa thonë se ai mund të bëhet një tjetër Monako. Shembujt janë të shumtë, mjafton vetëm të mendosh për Greqinë, Portugalinë dhe Spanjën, për përfitimin ekonomik të... Vazhdo

February 29, 2008  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Mund të bëhet Mali i Zi një tjetër Monako?
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kosova shpall pavaresine. parlamenti miraton simbolet e shtetit
Fillon seanca e jashtezakonshme e Kuvendit te KosovesOra 15:10 Ka nisur seanca e Kuvendit te Kosoves ku ne rend te dites jane shpallja e deklarates se pavaresise dhe miratimi i simboleve shteterore. Kuvendi eshte hapur me fjalen e kreut te tij Jakup Krisniqi i cili e quajti kete dite historike per kombin. Ai beri nje pershendetje te vecante per perfaqesuesin e familjes Jashari si perfaqesues te te gjitha flijimeve te familjeve te popullit shqiptar. “Zotimi im solemn per Kosoven shtet demokratik eshte premtimi per vlera me te perparuara... Vazhdo

Page 1 of 212