Top Channel

Aurela Hoxha: Surprizat e Albanians next top model
“Albanians next top model” starton më 7 dhjetor në kanalin T në Digitalb. Një “show” me famë botërore prej 120 minutash dhe një “reality show” i përditshëm ku do të shohim “live” bashkëjetesën e vajzave modele në garë për të sfiduar njëra-tjetrën. Show-n që organizohet për herë të parë në Shqipëri me protagoniste 39 vajzat e përzgjedhura, do ta moderojë 25-vjeçarja Aurela Hoxha. Ajo zbulon surprizat e spektaklit dhe përjetimet si prezatuesja e parë në Shqipëri e një spektakli vetëm me... Vazhdo

November 6, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Hoxha: Surprizat e Albanians next top model
Tags: , , ,

Albania’s Next Top Model, prezantohet nga Aurela Hoxha
Ka një ekperiencë personale si modele, drejton një agjenci mode bashkë me një revistë, ndaj ftesa për të moderuar një spekakël vetëm me modele i ëshë dukur e duhura për pasionin që ka për modën. 25 vjeçarja me e tiparet e brunes, Aurela Hoxha, do të prezantojë spektaklin “Albanians next top model”, hanjë show i njohur në botë, që organizohet për herë të parë në Shqipëri. Eventi është një produksion i tipit “reality show”, ku marrin pjesë vajza modele, të cilat do të konkurrojnë për çmimin... Vazhdo

October 22, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albania’s Next Top Model, prezantohet nga Aurela Hoxha
Tags: , , ,

Flasin balerinët e “Top Channel” për reality show-n
Manjola Hasani 1- Mendoj se ky spektakël përcillet nga të gjithë. Edhe ata që në jetën e përditshme nuk janë  eçanërisht kuriozë, para këtij spektakli bëhen kureshtarë. 2- Deri tani konkurrentët i kam parë vetëm nga pamja e jashtme, por sigurisht që kaq nuk mjafton. Në balet nuk duhet vetëm pamja për t’u quajtur talent. 3- Do të zgjidhja që tangon ta kërceja me Adin 4- Asnjëra nga të dyja, nuk më pëlqejnë reality-t. Esdalin Gorani 1- Formatet reality, mendoj se i ndjekin më shumë ata njerëz që janë... Vazhdo
Mimoza – Dua të punoj në Top Channel
19/03/09 10:15 Mimoza ka shprehur dëshirën dhe shpresën që pasi të dilte nga Big Brother, të punonte në Top Channel. Por fillimisht ato janë “zënë” me Adelajden se cila do të ishte prezantuese e cila do të bënte reklamën e Digitalbit. “Reklamën e Digitalbit do ta bëj unë!”- i ka thënë Mimoza Adelajdes, -Ti do të jesh prezantuese!”. “E pse mos ta bëj unë?- i ka thënë Adelajda, – E kam parë dhe në ëndërr!”. Më në fund Bika, që për vete do të donte gazetare apo folëse lajmesh, i ka ndarë... Vazhdo

March 19, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Mimoza – Dua të punoj në Top Channel
Tags: , , , , , , , , ,

Erjola – Do të nominoj Sorin
11/02/2009 17:00 Banorët drekojnë së bashku. Erjola dhe Mimoza janë të fundit që ulen për të ngrënë drekën, ndërkohë që të dyja pak minuta më parë kanë bërë një bisedë në lidhje me nominimet e javës. Erjola ka thënë se e ka vendosur se cilin do të nominojë. Ajo thotë se deri dje ndihej në dyshim se cilin duhet të nominonte nga banorët dhe me cila do të ishte arsyeja. Por tani ajo e ka gati arsyetimin si dhe emrin. Bëhet fjalë për Sorin. Ndërkohë Mimoza bisedon për banorët e tjerë duke aluduar disa... Vazhdo

February 12, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Erjola – Do të nominoj Sorin
Tags: , , , , , , ,

AIDA U LEXON FILXHANIN BANORËVE
AIDA U LEXON FILXHANIN BANORËVE 10/02/09 16:30 Ndërsa Adi fillon të lexojë instruksionet për provën e javës, Erjola i kërkon Aidës që t’i lexojë filxhanin. Gjendja shpirtërore e Erjolës sot nuk ka qenë fort e kënaqshme, pasi gjithë ditën ka folur për vajzën e saj, prandaj edhe ndoshta kërkon të mësojë më shumë nga fati. Aida tregohet e gatshme për të treguar ca detaje nga falli i filxhanit, por duket se ky moment shkakton edhe të qeshura tek banorët e tjerë, pasi ka mosmarrëveshje në gjetjen e shkronjave... Vazhdo
Bjordi dhe Lirita – Kam rënë në dashuri!
Kam rënë në dashuri! 10/02/09 15:00 -“Kam rënë në dashuri me Bjordin dhe Liritën!” Kjo ka qenë batuta më e fundit e Aidës, teksa banorët e përzgjedhur nga Vëllai i madh pikturonin derën e kopshtit, detyra e parë kjo, për provën e javës.  Vazhdo
Prova e javës: Arti i dashurisë
Prova e javës: Arti i dashurisë 10/02/09 14:30 Në drekë banorët janë njohur me detyrën e parë të provës së javës. Duke qenë se vetëm pak ditë na ndajnë nga Shën Valentini apo Festa e të dashuruarve dhe se nata e dytë e spektaklit Big Brother përkon pikërisht me këtë ditë, autorët kanë menduar ta quajnë atë “Arti i dashurisë”. Sot banorët janë njohur me detyrën e parë të tyre: Ardiani, Qetsori, Lirita dhe Adelajda duhet të pikturonin grafite mbi derën e kopshtit, ndërkohë që të gjithë banorët... Vazhdo
U detyrova ta largoja vajzën
U detyrova ta largoja vajzën 10/02/09 03:00 Në orët e para të mëngjesit Erjola i rrëfen Liritës vështirësitë në momentet e para të jetës së saj si nënë. E kishte lindur vajzën në Greqi, e vetme, larg familjes së saj, në një periudhë kur maëdhënia e saj bashkëshortore ishte në krizë e kur as tek ajo e as tek bashkëshorti i saj nuk ishin zhvilluar ende ndjenjat prindërore. “Ajo që m’u gjend pranë, ishte vjehrra ime,- thotë ajo, -sepse ajo kishte mundësi të vinte”. Por pas 40 ditësh, vjehrrës i duhej... Vazhdo
S’mbaj dot syze e kapele
S’mbaj dot syze e kapele 10/02/09 03:30 Një tjetër argument i trajtuar nga banorët e shtëpisë kanë qenë fobitë. Adelajda e pyetur se cila ishte fobia e saj, tha se ishte klaustrofobike, kishte frikë nga vendet e mbyllura. Për të do të ishte e tmerrshme po të ngelej e bllokuar në ashensor e po ashtu nuk duronte dot, madje nuk i përdorte fare syzet dhe kapelet, sepse ndihej e bllokuar, pa hapësirë. Natyrshëm, kjo bëri që banorëve t’u lindte një pyetje: Si ja bën në dhomën e rrëfimit?”, pyetje të cilës ajo... Vazhdo

Page 2 of 712345...Last »