Top Show

Katër kandidate shqiptarë që garojnë per deputet në Mal të Zi të ftuar në Top Channel
Ditën e martë startoj Top Showi, emision ky i gazetarit të mirënjohur Alban Dudushit.Ai si musafir të emisonit pati katër kandidate shqiptarë që garojnë per deputet në Mal të Zi si dhe një perfaqsues nga diaspora shqiptare nga SHBA. Pasi ky emison ka lene pas nje sezon te suksesshëm ku protagoniste i mbledhi lideret kryesore te politikes shqiptare në Mal të Zi. Të ftuar në këtë emision ishin, Genci Nimanbegu nga Forca për bashkim, Anton Lulgjuraj nga Alenaca Rinore Shqiptare, Fatmir Gjeka nga Koalcioni shqiptar, Mehmet... Vazhdo

October 11, 2012  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (8)
Tags: , ,

Hana Cakuli me Kushtrimin në “Kopsht”
Këngëtarja Hana Cakuli ka sjell një këngë të re në bashkëpunim me aktorin këngëtarin Kushtrim Hoxha. Kënga quhet “Kopshti” dhe është shoqëruar edhe me videoklip, të realizuar nga PINKMOON Creative. Pamjet janë marrë në dy lokacione në qytetin e Ulqinit në Malin e Zi, vendlindja e Hanës. Këngëtarja ka thënë se ideja për ta bërë këngën bashkë ka qenë e Kushtrimit. Më poshtë mund ta dëgjoni këngën “Kopshti”   Telegrafi  Vazhdo
Rrezarta mohon se e ka bërë gjoksin operacion
Këngëtarja nga Shqipëria, Rrezarta Shkurta ka mohuar shkrimet e mediave se ajo ka bërë operacion gjoksin e saj. Ishte thënë disa ditë më herët për Rrezarta Shkurta që ka bërë gjoksin operacion, por ajo ka reaguar menjëherë në Facebook,duke demantuar këtë lajm. “Disa njerëz të papunë, dhe dashakeqës ose më saktë të verbër e kanë humbur kohen e tyre së fundmi duke bërë një shkrime ku unë sipas tyre paskam bër gjoksin operacion. Nuk kam asgjë kundër operacioneve plastike por për fat të mirë natyra... Vazhdo
Nexhmije Pagarusha ndalon “Bareshën”
Edhe pse ka pritur pesë dekada për të parë videoklipin e kryehitit “Baresha”, bilbili i Kosovës nuk ka lejuar më shumë se dy muaj transmetimin e tij. Këngëtarja Nexhmije Pagarusha ka “trokitur” në dyer të televizioneve kosovare për të kërkuar që të mos lansohet videoklipi që për herë të parë u pa në ditën e dhjetë të janarit, shkruan sot “Koha Ditore”. Videoklipi i këngës “Baresha” është realizuar nga “Kooperativa”, me iniciativë të Muzeut të Kosovës dhe është përkrahur nga Ministria... Vazhdo
Ardian Bujupi, simpatizant i Vanesa Krasniqit
Mbrëmja e 10 marsit, për shikuesit gjerman të spektaklit “Deutschland sucht den superstar” (Gjermania kërkon superyl lin), solli emocionet e veta të një spektakli. U mbajt “Mottoshow 2″ i radhës, ku shqiptarja Vanesa Krasniqi u paraqit me këngën: “Titanium” nga David Guetta feat Sia, këngë e cila i dha vota të mjaftueshme,Vanesës, për të hyrë në “Top 8″, javën e ardhshme. Në mbrëmjen e së shtunës ishte pjesëmarrës i drejtpërdrejt edhe Ardian Bujupi, i cili e shfaqi hapur që ishte simpatizant i... Vazhdo
Kur do marre “Pushimet Flori”
Mos u cudisni aspak nga ky titull, por shume ‘kolege’ te Flori Mumajesit e urojne me shpirt kete gje… Por edhe nuk kane faj. Nje pjese e mire e tyre nuk po kapin dot asnje kenge, te tjere ata qe nuk kane lidhje me muziken bejne llogarite mujore te Florit, e keshtu me radhe. Per hir te se vertetes, Flor Mumajesi eshte kantautori me prodhimtar dhe me cilesor i momentit. Kete e verifikojne cmimet, shitja e albumit te tij, qe absolutisht ka thyer rekord, koncertet e tij nga Europa e deri ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kompozimet... Vazhdo
Top Show – Mali i Zi 5 vjet pas  dhe Shqiptaret
Politologu Adri Nurellari u shpreh në Top Show se në Mal të Zi presioni ndaj minoriteteve, e vecanërisht ndaj popullsisë shqiptare ka cuar në tkurrjen e përqindjes së shqiptarëve në Mal të Zi. Nurellari tha se historikisht ndaj shqiptarëve, që ka kaluar nëpër sisteme të ndryshme qeverisjeje është ushtruar vazhdimisht presion që ka detyruar banorët me kombësi shqiptare të braktisin vendin e tyre. Nurellari solli si shembull edhe privatizimin e padrejtë të pronave të shqiptarëve në bregdet e në Malësi. Edhe analistët... Vazhdo