unikkatil

Dj Blunt bashkëpunim me Unikkatil
Trevjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, “Dj Blunt” së bashku me “Real 1” e kanë kaluar në sallën “1 Tetori” ku kanë kënduar dhe performuar muzikë para se të dal në skenë reperi i njohur në botë, Frontman Scoop i cili kishte ardhur për të kënduar për nder të festës së 17 shkurtit. Dj Blunt ka thënë për gazetën “Zëri” se mbrëmja e së enjtes ka qenë shumë madhështore. “Ishte një mbrëmje fantastike. Kishte shumë të pranishëm që kishin ardhur për të na dëgjuar neve dhe reperin... Vazhdo

February 19, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dj Blunt bashkëpunim me Unikkatil
Tags: , ,

Tri Varzat 18 vjeçare organizojn në Ulqin “Rinfest 2008”
Një festë e madhe rinore Për dallim prej dy edicioneve të mëparshme, edicioni i sivjetshëm nuk kishte vetëm karakter lokal, pasi që në të morën pjesë edhe grupe të rinjësh nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, gjë që bëri që konkurrenca të jetë më e madhe dhe i dhanë Festivalit karakter rajonal. Të shtunën mbrëma, skena e “Rinfest 2008” i bashkoi të gjithë të rinjtë në një vend, në Pallatin e Kulturës në Ulqin. Maratona e kërcimeve, këngës, interpretimeve dhe emocioneve i mbajti të ngërthyer... Vazhdo