Xhemal Peroviq

“Kalendari” – ShqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi nĂ« 100 vite
“Kalendari” – ShqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi nĂ« 100 vite “Kalendari” pĂ«rfshin tri pjesĂ«,duke vĂ«nĂ« nĂ« qendĂ«r tĂ« vĂ«mendjes njĂ« epizodĂ« tĂ« jetĂ«s sĂ« ulqinakĂ«ve dhe shqiptarĂ«ve nĂ« trevat tjera nĂ« Malin e Zi nĂ« 100 vite. KundĂ«rshtitë : pesimizĂ«m – optimizĂ«m,bashkim-ndarje,lumturi-vuajtje,gĂ«zim-trishtim,pĂ«rbĂ«jn njĂ« gĂ«rshetim tĂ« veçantĂ« tĂ« shĂ«nuar nĂ« kalendar. Persiatja e shqiptarĂ«ve nĂ« Malin e Zi ndĂ«r vite,pĂ«r tĂ« hapur kufirin me shtetin AmĂ«,shĂ«nonte njĂ« ngjarje rrĂ«qenthĂ«se dhe atdhetare,si... Vazhdo

November 13, 2012  :: Lajmet / Vijesti, ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Komente (3)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

BKA organizon manifestimin “Dita e ShegĂ«s” 15 nĂ«ntor 2012
BKA organizon manifestimin “Dita e ShegĂ«s” 15 nĂ«ntor 2012, e enjte ora 11.00h nĂ« KatĂ«rkollĂ«. JENI TË MIRËSEARDHUR BIZNIS KLUB ANAMALIT Kontakt tel:  069/964-461                        biznisanamalit@gmail.com FTESË Biznis Klub Anamalit nĂ« bashkĂ«punim me komunĂ«n e Ulqinit dhe ndĂ«rmarrjen „Agro-Vita” organizojne manifestimin „Dita e ShegĂ«s” E enjte, 15 nĂ«ntor 2012, ora 11.oo – nĂ« KatĂ«rkollĂ«. ‱ Marrin pjesĂ«: prodhues tĂ« shegĂ«s dhe prodhimeve tĂ« tjera nga... Vazhdo
Hapet Panairi tĂ« artizaneve nĂ« kompleksin LAMIGA nĂ« KrythĂ« + Foto – Video
TĂ« shtunen me datĂ«n 03.11.2012, pranĂ« ambjenteve tĂ« kompleksit “Lamiga” u organizua ceremonia e hapjes sĂ« Panairit tĂ« ParĂ« MbarĂ«kombĂ«tar tĂ« ArtizanĂ«ve pĂ«r nder tĂ« DitĂ«s sĂ« Flamurit dhe 100-Vjetorit tĂ« PavarĂ«sisĂ« sĂ« ShqipĂ«risĂ«, tĂ« organizuar nga Shoqata e ArtizanĂ«ve ShqiptarĂ« por si ide e artizanit nga Ana e Malit, zotĂ«ri Ramiz Hajdarit.Ne organizimin e panairit ndihmuan shoqata “Labeatet”e zonjĂ«s Luljeta Avdiu Cura, si edhe nuk mungoi pĂ«rkrahja e KĂ«shillit Nacional i ShqiptarĂ«ve. TĂ«... Vazhdo
Panair – Ekspozite – Ftese nĂ« kompleksin LAMIGA nĂ« KrythĂ«
Jeni te mireseardhur !Panairi organizohet me perkrahjen e Keshillit Nacional te Shqiptareve. Panairi do te zhvillohet me datat 3 dhe 4 nentor 2012 ne ambientet e kompleksit LAMIGA ne Krythe te Komunes se Ulqinit me fillim ne oren 11:00.Shoqata e Artizaneve Shqiptar me rastin e Dites se Flamurit dhe 100-vjetorit te Pavaresise se Shqiperise, organizon Panairin (Ekspoziten) e Pare te Artizaneve nga trevat shqiptare. Ftese Jeni mire se ardhur…….. http://www.vimeo.com/27198257      Vazhdo
Intervistë me Fatmir Gjekën,bartës i listës së Koalicionit shqiptar,numër 7 në listën zgjedhore
7 pyetje z. Fatmir Gjeka,bartĂ«s i listĂ«s sĂ« Koalicionit shqiptar, numĂ«r 7 nĂ« listĂ«n zgjedhore “JEMI BASHKË”, PËR TË FOLUR ME NJË ZË Gjeka:Vota e shqiptarĂ«ve pĂ«r ne Ă«shtĂ« e shenjtĂ« dhe obligim moral,njerĂ«zor dhe mbi tĂ« gjitha kombĂ«tar  pĂ«r njĂ« cilĂ«si mĂ« tĂ« mirĂ« ekonomike,qytetare dhe nacionale nĂ« Mal tĂ« Zi.Do tĂ« jemi pjesĂ«marrĂ«s nĂ« edicionin e ardhĂ«m tĂ« Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi. SHPI:Z Gjeka, Koalicionin shqiptar,Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare,shqiptarĂ«t,... Vazhdo

October 5, 2012  :: Intervista / Intervju :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Video Spoti Koalicioni Shqiptar – LDnĂ«MZ, Partia Demokratike & Alternativa Shqiptare
Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim Avdiu, Aishe Gjeçbritaj, Gjoka Dukaj, Zarifja Gjoni, Isa Nikqi, Fitim Dragoviqi, Daut Ceka, Gjyljeta Nela, Agron Berishaj, Blerta Ramoviq, Besa Bardhi, Ilirjana Ujkashi, Agnesa Daci, Haxhi Sulejmani, Hajredin Kovaçi, Rifat Djinoviq, Ardita Rama, Mark Lucgjonaj, Agron Mehmedi, Alma... Vazhdo

October 5, 2012  :: Politika :: Komente (4)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

9 Arsyet per te votuar koalicionin Forca per bashkim
1. Mbrojtja dhe pĂ«rdorimi i simboleve nacionale. Ruajtja e kultivimi i identitetit kombĂ«tar. 2. Zhvillimi ekonomik duke nxitur turizmin dhe bujqĂ«sinĂ«. Eleminimi i papunĂ«sisĂ« dhe ndalim i emigracionit. 3. Mbrojtja e tĂ« drejtave tĂ« pronarĂ«ve legjitim. Kthimi i pronave tĂ« ShqiptarĂ«ve kudo qĂ« ndodhen. 4. Bashkimi shqiptarĂ«ve nĂ«pĂ«rmjet infrastrukturĂ«s rrugore. NdĂ«rtimi i rrugĂ«s sĂ« PlavĂ«s, kalimit kufitar tĂ« Zogajt dhe lidhjes Shtoj-VelipojĂ«. 5. Krijimi i KomunĂ«s sĂ« MalĂ«sisĂ«. Zgjerimi i kompetencave tĂ« qeverisjes vendore. 6.... Vazhdo

October 3, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija, Politika :: Komente (26)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ndrroi jetĂ« Ramo Çobi
NĂ« moshĂ«n 78 vjeçare u nda nga jeta Ramo Çobi ,njĂ«ri nga figurat me te shquara te mesim dhenseve Ulqinake dhe te Anes Malit. Varrimi i tĂ« ndjerit bĂ«het neser te varrezat ne KrythĂ«. Xhenazja niset te marten ne oren 17:00 prej shtepis ne Pinjesh. Te pikelluarit: Bashkeshortja Sanija,djali Iliri me familje,vajza Teuta me familje,vellezerit Osmani dhe Iseni,nipat dhe mesat,si dhe mbare farefisi. Stafi i Lajmeve nga Ulqini dergon ngushllimet e sinqerta familjes  Çobi. //  Vazhdo
Koncert në Katërkollë për nder të 100 fëmijëve nga Kosova,100 fëmi për të festuar 100 vite pamvarësi
Koncert nĂ« KatĂ«rkollĂ« pĂ«r nder tĂ« 100 fĂ«mijĂ«ve nga Kosova, 100 fĂ«mi pĂ«r tĂ« festuar 100 vite pamvarĂ«si PĂ«r tĂ« gjashtin vit organizohet ardhja e fĂ«mijĂ«ve nga Kosova, nga shoqata “Grupi veteranĂ«t e arsimit”me kryetare zonjĂ«n Naxhije Buçinca nĂ« bashkĂ«punim me shoqatĂ«n “Anima”dhe grupin e grave intelektuale nga Ulqini dhe Ana e Malit. 100 fĂ«mi, njĂ« simbolik mjaft e qĂ«lluar me njĂ« pĂ«rvjetor tĂ« rĂ«ndĂ«sishem tĂ« historisĂ« sonĂ« 100 vjetorin e pamvarĂ«sisĂ«.ËshtĂ« kjo nji mundĂ«si shumĂ« e mirĂ«... Vazhdo

June 1, 2012  :: KulturĂ« / Kultura, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Koncert nĂ« KatĂ«rkollĂ« pĂ«r nder tĂ« 100 fĂ«mijĂ«ve nga Kosova,100 fĂ«mi pĂ«r tĂ« festuar 100 vite pamvarĂ«si
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Lamiga ambjent relaksues per turistet,Ulqin – Shkoder – Video
TuristĂ«t jo vetĂ«m nga Kosova, por edhe ata nga Maqedonia e ShqipĂ«ria dhe sidomos shqiptarĂ«t nga diaspora e turistĂ« tĂ« huaj kanĂ« mundĂ«sinë  e shkĂ«lqyer qĂ« gjatĂ« rrugĂ«timit pĂ«r nĂ« Ulqin ose anasjellas   lodhjen e tyre ta relaksojnë  nĂ« njĂ« mjedis shumĂ« atraktiv  rreth tetĂ« kilometra larg kufirit të  tĂ« Malit tĂ« Zi dhe ShqipĂ«risĂ« nĂ« Ulqin konkretisht Kryth tek Qendra Tregtare Lamiga. Lamiga, kjo epiqendĂ«r relaksuese pĂ«r turistĂ«t gjendet mu nĂ« mes tĂ« dy qyteteve Ulqinit dhe ShkodrĂ«s. Ia vlen qĂ« turistĂ«t... Vazhdo

Page 4 of 7« First...23456...Last »