Xhamia e Klleznës themelon “FORUMIN RINOR”
Në Xhaminë e Klleznës me datën 14 dhe 15 qershor 2014, ditën e Shtune dhe të Diel u mbajtën dy mbledhje me të rinjtë e fshatit Kllezën ku u themelua për herë të parë FORUMIN RINOR në kuadër të Xhamisë së Klleznës, i cili do të jetë udhëheqës në fushën e veprimtarisë rinore, kulturore dhe morale të shoqërisë, në ngritjen dhe aftësimin e tyre. Mbas diskutimeve të shumta dhe të frytshme nga të rinjtë dhe nën mbikëqyrjen e Imamit të Xhamisë dhe Kryetarit të këshillit të Xhamisë, anëtarët e forumit... Vazhdo

June 17, 2014  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Xhamia e Klleznës themelon “FORUMIN RINOR”
Tags:

Përmbytjet në Ulqin, Gjeka kërkon ndihme per me te rrezikuarit
Reshjet  e medha  shkaktojne deme material  ne territorin e Komunes se Ulqinit ,Kryetari  Fatmir Gjeka pasi  viziton  terenin  paralajmeron ndihme  per  me  te rrezikuarit Kryetari  I Komunes se Ulqinit ,Fatmir Gjeka  I shoqeruar  nga anetaret  e komisionit  per vleresimin e demeve , vizituan  sot  zonat me te  goditura   nga reshjet.Konkretisht  ata  u ndalen ne  objektet   ne  Bune  ku  reshjet dhe stihija  kishin shkaktuar deme  te konsiderueshme materiale. Komisioni  do te percjelle  me  vemendje ... Vazhdo

June 17, 2014  :: Politika :: Comments Off on Përmbytjet në Ulqin, Gjeka kërkon ndihme per me te rrezikuarit
Tags:

Na Adi Bojani oštećeni brojni objekti od strašne oluje
U olujnom nevremenu na Adi Bojani oštećeni brojni objekti Takozvana pijavica, koja je trajala svega minut, nosila je krovove i čupala drveće U olujnom nevremenu koje je jutros u sedam časova zahvatilo područje Ade Bojane oštećene su brojne privatne kućice i ugostiteljski objekti. Takozvana pijavica, koja je trajala svega minut, nosila je krovove i čupala drveće. Jedan od objekata na kojem je napravljena velika materijalnu šteta je restoran “Ćićkova Čarda”. Smješten na ušću Bojane, bio je prvi na udaru oluje. “Restoran... Vazhdo

June 17, 2014  :: news :: Comments Off on Na Adi Bojani oštećeni brojni objekti od strašne oluje
Tags:

Pushime të sigurta në Sarandë, në shoqëri të këtij peshkaqeni – Foto Lajm
Këto ditë në bregdetin e Sarandës, peshkatarët kanë arritur ta kapin një peshkaqen jo fort larg plazheve të frekuentuara nga njerëzit. Kjo foto tregon më së miri se sa i sigurt është bregdeti i Sarandës për të kaluar një pushim pa halle e pa brenga. Gazeta Express    Vazhdo

June 17, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Pushime të sigurta në Sarandë, në shoqëri të këtij peshkaqeni – Foto Lajm
Tags:

Qyteti i Ulqinit përmbytet nga shirat + Foto – Video
Reshjet e shiut dhe era e forte ka shkaktuar probleme ne rrugët e Ulqinit. Pamvarsisht investimeve te realizuara ne komunen e Ulqinit edhe kete verë reshjet dhe permbytjet nga disa centimetra shi do te jen te pa shmangshme. Pas muajve të tërë me thatësi, ditëve të fundit shirat në shumicën e regjioneve në Mal të Zi nuk kanë të ndalur. Qendra dhe pjesë të tjera të qytetit të Ulqinit janë vërshuar nga uji i shiut, sikurse Rana, tek shkolla “Vllazerim Bashkim”, rruga ku gjendet marketi Solaris, rruga që... Vazhdo

June 17, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Qyteti i Ulqinit përmbytet nga shirat + Foto – Video
Tags:

Motrat Istrefi ‘bombardojnë’ pa të brendshme + Foto
Nora dhe Era Istrefi, vazhdojnë të jenë ndër këngëtarët më “in” për momentin. Së fundmi, në VFM,ato “mahnitën” me veshjet e tyre, apo thënë më mirë me zhveshjet e tyre. Në skenë, u ftuan Nora dhe Era, por edhe pse e paftuar, atyre ju bashkangjitë edhe Nita. Ndër më të bukurat në sallë, motrat Istrefi, ndiheshin “perfekte” dhe tejet të “lirshme” pa të brendshme, marrë parasyshë që ishte një mbrëmje bukur e nxehtë. Edhe pse Nita nuk është pjesë e estradës, ajo jo rrallë herë përshëndet... Vazhdo

June 17, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Motrat Istrefi ‘bombardojnë’ pa të brendshme + Foto
Tags:

Ulqin: Si të shmangim mushkonjat gjatë verës ? – Video
Asgjë nuk mund t’ua prish mbrëmjet romantike verore sikurse mërzia nga mushkonjat. Por me ndihmën e disa aleatëve natyrorë, zhurma dhe thumbimet do t’i takojnë të kaluarës thotë Ekologu Abedin Avdiu për TV Teutën. Nëse Ulqini nuk mund të bëjë shumë  kundër valës aktuale të nxehtësisë, ajo po tenton që ta kontrollojë gjendjen duke luftuar mushkonjat.    Vazhdo

June 17, 2014  :: Opinione :: Comments Off on Ulqin: Si të shmangim mushkonjat gjatë verës ? – Video
Tags:

Ali Bardhi ne emisionin ” Dokumentar ” Tv Teuta – Video
Emisioni  “ Dokumentar nga Ibrahim Berjashi” sjell çdo të diele një emisionin të nxehtë të javës. Çështjet më të forta,ngjarjet dhe  të ftuar të shumtë, intervista ekskluzive me Mr. Ali Bardhi. Në një rrëfim të jashtëzakonshëm për emisionin “Dokumentar” në Tv Teuta flet Mr. Ali Bardhi. Ju ftojm ta ndiqni emisionin  Vazhdo

June 17, 2014  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Ali Bardhi ne emisionin ” Dokumentar ” Tv Teuta – Video
Tags:

Ja si e vallëzon “Happy” Mimoza Kusari – Video
Kënga Happy e Pharell Williams është bërë hit i madh gjithandej globit, duke ‘infektuar’ edhe Kosovën. Tashmë kjo këngë është realizuar edhe në versionin kosovar. Në një pjesë video të publikuar në Facebook, pjesë e kësaj këngë është bërë edhe kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, e cila ka vallëzuar me “Happy” në Çarshinë e Gjakovës. Aty janë përfshirë edhe kandidatët e AKR-së për deputet, si Bernard Nikaj. /Bota Sot  Vazhdo

June 17, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ja si e vallëzon “Happy” Mimoza Kusari – Video
Tags:

Adelina Berisha rikthehet me hitin e verës
Adelina Berisha e ka lansuar sot këngën e saj të re të përcjellur me një videoklip tërheqës dhe të nxehtë. Këngëtarja e bukur kosovare ka publikuar këngën e re në bashkëpunim me Blastan, të titulluar “Diçka ma shumë”. Kënga me plot ritëm pritet të jetë hit i verës, ndërsa Adelina ka rritur temperatuarat verore me vallëzimin dhe dukjen e saj bombastike. “Ti m’bon me dekë, ti je bombë e vërtetë”, kështu është njëra nga rimat e Blastas përballë Adelinës që po paralajmëron... Vazhdo

June 17, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Berisha rikthehet me hitin e verës
Tags:

Page 100 of 214« First...102030...9899100101102...110120130...Last »