KoĆĄtanjijada ove subote u Ostros
Osma KoĆĄtanjijada, manifestacija posvećena kestenima i specijalitetima ploda ovog drveta, biće odrĆŸana u subotu, 15. novembra u 10:00. Tradicionalna poljoprivredno-turistička manifestacija odrĆŸava se pod pokroviteljstvom OpĆĄtine Bar i TO Bar, a organizator je MZ Ostros. Uz Maslinijadu i Festival vina i ukljeve, KoĆĄtanjijada je prilika da Bar pokaĆŸe ljepote i ovog dijela opĆĄtine i raznoliko bogatstvo kojim ga je priroda obdarila. Prema riječima predsjednika MZ Ostros Emra Durakovića, na ĆĄetaliĆĄtu će biti postavljeno petnaestak... Vazhdo

November 14, 2014  :: news :: Comments Off on KoĆĄtanjijada ove subote u Ostros
Tags:

Radio Elita: “MundĂ«sitĂ« e zhvillimit tĂ« prodhimit tĂ« pĂ«rbashkĂ«t turistik dhe promovimit’’
NĂ« Ulqin nga data 10-12.dhjetor 2014 do tĂ« mbahet Konferenca trilaterare ‘’Mali i Zi, ShqipĂ«ria dhe Kosova – MundĂ«sitĂ« e zhvillimit tĂ« prodhimit tĂ« pĂ«rbashkĂ«t turistik dhe promovimit’’ Konferenca do tĂ« zhvillojĂ« punimet nĂ« hotelin Mediteran, do tĂ« tubojĂ« disa dhjetra ekspertĂ« tĂ« turizmit nga Mali i Zi, ShqipĂ«ria, Kosova dhe ekspertĂ« vendas tĂ« cilĂ«t nĂ« menyrĂ« profesionale do tĂ« diskutojnĂ« pĂ«r temĂ«n bosht tĂ« KonferencĂ«s dhe do tĂ« dĂ«shmojnĂ« se turizmi Ă«shtĂ« dhe mbetet njĂ« sektor vibrant dhe... Vazhdo

November 13, 2014  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Radio Elita: “MundĂ«sitĂ« e zhvillimit tĂ« prodhimit tĂ« pĂ«rbashkĂ«t turistik dhe promovimit’’
Tags:

All of Me: Ja ku vjen dhe Imi Nimanbegu me kenge me te re !…Video
Imi Nimanbegu ka bere te ditur se kenga e rradhes ka perfunduar se regjistruari dhe titullohet “All of Me “. Kenga me tekst te shkruar nga vete John Legend dhe u publikua ne shum versione. Kengetari Imi Nimanbegu sot ka publikuar nĂ« You Tube kengĂ«n titullohet “All of Me “, duke lozur dhe ba prova se si po del kjo keng mĂ« nĂ« fund. Fotoja qe shihni me siper, eshtĂ« shkrepur gjate xhirimeve te videos se re tĂ« Imi Nimanbegut.  Vazhdo

November 13, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on All of Me: Ja ku vjen dhe Imi Nimanbegu me kenge me te re !…Video
Tags:

“Likud” nĂ« Mal tĂ« Zi: Investime tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nga Izraeli nĂ« Ulqin
Drejtuesi i organizatĂ«s sĂ« parĂ« joqeveritare hebreje “Likud” nĂ« Mal tĂ« Zi, Ratko Ceroviq, ka thĂ«nĂ« se pret qĂ« nĂ« periudhĂ«n e ardhshme tĂ« ketĂ« investime tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nga Izraeli nĂ« Ulqin, njofton portali Ul.info. Ai pĂ«r Portalin UL-info tha se ky qytet, pĂ«r shkak tĂ« faktit se kĂ«tu “ka jetuar, vdiq dhe u varros Sabataj Cevi mund tĂ« bĂ«het magnet pĂ«r dy milion njerĂ«z qĂ« janĂ« tĂ« bindur se ai ishte mesi”. “Do tĂ« ishte ky njĂ« fitim i madh pĂ«r Ulqin dhe tĂ«rĂ« Malin e Zi sikur tĂ« arrijmĂ« ti sjellim... Vazhdo

November 13, 2014  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on “Likud” nĂ« Mal tĂ« Zi: Investime tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nga Izraeli nĂ« Ulqin
Tags:

Likud: Ulcinj bi mogao da postane magnet za izraelske investicije
Čelnik prve jevrejske nevladine organizacije „Likud“ u Crnoj Gori, Ratko Cerović, rekao je da očekuje da će u narednom periodu biti značajnih investicija iz Izraela u Ulcinj. On je Portalu Ul-info rekao da bi ovaj grad, zbog činjenice da je „tu ĆŸivio, umro i sahranjen Sabataj Cevi mogao postati magnet za dva miliona ljudi koji su uvjereni da je on bio mesija“. „Bila bi velika dobit za Ulcinj i čitavu Crnu Gori kada bi uspjeli da te ljude dovedemo na poklonjenje Ceviju“, kazao je Cerović. Inače, sjutra će u opĆĄtini... Vazhdo

November 13, 2014  :: news :: Comments Off on Likud: Ulcinj bi mogao da postane magnet za izraelske investicije
Tags:

Art Club – Takim me shkrimtaret shkodrane – Ftese
Shoqata e ArtistĂ«ve dhe IntelektualĂ«ve “Art Club” nĂ« bashkĂ«punim me BibliotekĂ«n Publike “Marin Barleti” – ShkodĂ«r dhe ShoqatĂ«n e ShkrimtarĂ«ve ShkodĂ«r do tĂ« organizojnĂ« Takimin me shkrimtarĂ«t shkodranĂ«. Takimi do tĂ« mbahet tĂ« shtunĂ«n, mĂ« 15 nĂ«ntor 2014, nĂ« orĂ«n 18:00, nĂ« GalerinĂ« e Arteve tĂ« QendrĂ«s sĂ« KulturĂ«s – Ulqin. Ismet Kallaba +382 (0)67 281 226 +382 (0)69 376 035 ismetkallaba@gmail.com ikallaba@yahoo.com kallaba@t-com.me  Vazhdo

November 13, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Art Club – Takim me shkrimtaret shkodrane – Ftese
Tags:

Gjonaj: PrĂ«tash Zeka – nderi i MalĂ«sisĂ« sĂ« Madhe
GjekĂ« Gjonaj Thuhet se vendet e vogla nuk nxjerrin njerĂ«z tĂ« mĂ«dhenj dhe se njerĂ«zit e vendeve tĂ« vogla, sado tĂ« mĂ«dha t’i kenĂ« meritat rrallĂ«herĂ« vendosen nĂ« krye tĂ« historisĂ«. Por historia e popullit shqiptar krijoi dhe prodhoi figura e personazhe   tĂ« atillĂ« qĂ« i kapĂ«rcejnĂ« natyrshĂ«m dimensionet e vendeve tĂ« tyre. NdĂ«r personalitetet me peshĂ« qĂ« prodhoi historia e MalĂ«sisĂ« PrĂ«tash Zeka Ulaj Ă«shtĂ« njĂ« emĂ«r plotĂ«sisht i dallueshĂ«m midis tĂ« tjerĂ«ve. Trim i edukuar nĂ« votrĂ«n shqiptare PrĂ«tash Zeka... Vazhdo

November 13, 2014  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Gjonaj: PrĂ«tash Zeka – nderi i MalĂ«sisĂ« sĂ« Madhe
Tags:

Nika: Ndrekiqi xheloz ndaj GjekĂ«s nĂ« kuvend pĂ«r kredi – Shkrela pranon situatĂ«n?!!
Shkruan : Muhamet Nika LORO NDREKIQI   XHELOZ NDAJ GJEKËS NË KUVEND PËR KREDI – SHKRELA PRANON SITUATËN?!! Kryetari qĂ« thyen tabutĂ«…?! Nuk po themi nĂ« se Ă«shtĂ« mirĂ« apo keq sepse kjo pritet tĂ« dĂ«shmohet, por me GjekĂ«n po hetohen do dimensione tĂ« reja (transparence)nĂ« raport tĂ« tijin me qendrĂ«n shtetĂ«rore. KĂ«tu mendojmĂ« te bashkĂ«punimi pa komplekse dhe jo pas prapaskenave….?! DhĂ«nia e kredisĂ« la pa gojĂ« “tekst “ edhe vetĂ« DPS-in e Ulqinit i cili ish kundra dhĂ«nies sĂ« saj. Pa gojĂ« e pa... Vazhdo

November 13, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Nika: Ndrekiqi xheloz ndaj GjekĂ«s nĂ« kuvend pĂ«r kredi – Shkrela pranon situatĂ«n?!!
Tags:

Prokuroria shtetërore në Podgoroicë dorëzon fletpadi penale kundër INFORMER-it
Prokuroria e lartĂ« shtetĂ«rore nĂ« Podgoroicë  ia ka dorĂ«zuar prokurorisë  themelore shtetĂ«rore  fletpadinĂ« penale kundĂ«r gazetĂ«s INFORMER  pĂ«r shkak te veprĂ«s penale – fyerja e dinjitetit  tĂ« popullit  dhe tĂ« bashkĂ«sive tjera nacionale dhe tĂ« pakicave . Kjo gazetĂ« me 16. tetor  ka publikuar tekstin me titull “Shiptarska svinjaria”  . Deputetet e FORC-Ă«s dhe tĂ« AlternativĂ«s shqiptare Genci Nimanbegu dhe NikĂ« Gjeloshaj me parĂ« kanĂ« dorĂ«zuar fltpadinĂ« penale kundĂ«r INFORMER-it ,pĂ«r shkak tĂ« nxitjes... Vazhdo

November 12, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Prokuroria shtetĂ«rore nĂ« PodgoroicĂ« dorĂ«zon fletpadi penale kundĂ«r INFORMER-it
Tags:

“CEFTA” sot ne Budve: Rajoni-destinacion  unik turistik
Oda ekonomike e Malit tĂ« Zi i organizon konferencĂ«n rajonale me titull “ CEFTA rajoni – destinacion unikĂ« turistik, e cila do tĂ« mbahet nesĂ«r  nĂ« hotelin Queen of Montengro, nĂ« BudvĂ« . NĂ« hapjen e konferencĂ«s do tĂ« flasin nĂ«nkryetarja e OdĂ«s ekonomike tĂ« Malit tĂ« Zi, Lilana Filipoviq,  dhe sekretari shtetĂ«ror nĂ« ministrinĂ« e zhvillimit tĂ« qĂ«ndrueshĂ«m dhe turizmit, Predrag Jellushiq. MĂ« pas do t mbahen tri panele ; menaxhimi i destinacionit turistik,  oferta unike turistike e rajonit dhe prodhimet bujqĂ«sore... Vazhdo

November 12, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on “CEFTA” sot ne Budve: Rajoni-destinacion unik turistik
Tags:

Page 30 of 214« First...1020...2829303132...405060...Last »