Reportazh / Reportaža

LDMZ dega e Rozhajës, mbajti kuvendin e saj të 5-të – Video
DEGA E ROZHAJËS E LIDHJES DEMOKRATIKE NË Mal të ZI, të dielën, më 1 mars 2015 MBAJTI KUVENDIN E SAJ TË 5-të   Rozhajë , më   01 mars 2015 Të dielën, më 1 mars 2015, Dega e Rozhajës e LD në MZ, mbajti Kuvendin e saj të 5-të, zgjedhor. Në Kuvend morën pjesë shumica e anëtarëve delegatë të kuvendit. Salla ishte e dekoruar me flamurin kombëtar shqiptar dhe me panonë ku ishte shkruar kuvendi i radhës. Kuvendi e filloi punën me himnin kombëtar shqiptar, ndësa pastaj të pranishmit mbajtën një minut heshtje... Vazhdo

March 3, 2015  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on LDMZ dega e Rozhajës, mbajti kuvendin e saj të 5-të – Video
Tags:

Gratë deputete shqiptare Me 8 mars mblidhen në Prishtinë
Në kuadër të ditës së gruas, me 8 mars, gratë deputete të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë si dhe politikanet nga Mali i Zi e Presheva do të mblidhen në Prishtinë, në një seancë të përbashkët. Kështu ka bërë të ditur deputetja e Partisë Demokratikë të Kosovës (PDK) Blerta Deliu- Kodra nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook. Sipas saj, vitin e kaluar ato ishin mbledhur në sallën e Seancave Plenare të Kuvendit të Shqipërisë, ndërkohë këtë traditë po e vazhdojnë bashkë me agjendën për... Vazhdo

March 1, 2015  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Gratë deputete shqiptare Me 8 mars mblidhen në Prishtinë
Tags:

Salih GÜZEL në vizitë zyrtare Ulqin
Vizite e shoqatës Iskit ne Ulqin Sot në Ulqin qendruan në vizitë zyrtare perfaqesuesit e Shoqates Iskit (Shoqata e Stambollit për kulturë dhe arsim) të cilët janë donatorët e Medresesë së vajzave. Ata fillimisht vizituan punimet në perfundim e siper të Medresesë se vajzave ku u priten përzemersisht nga kryeimami i Ulqinit mr. Ali ef. Bardhi, kryetari i Keshillit te Bashkësisë islame Gazmend Dollaku, anëtarët e Keshillit të BI si dhe imamët e mytevelinjtë e xhamiave të komunës së Ulqinit. Para të pranishmëve... Vazhdo

March 1, 2015  :: Real Estate, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Salih GÜZEL në vizitë zyrtare Ulqin
Tags:

Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Isha si në burg
Kjo është intervista që Ismail bej Vlora i dha një gazetari italian në Romë më 1 prill 1913, katër muaj pas shpalljes së pavarësisë. Më në fund, Ismail beu kishte arritur të dilte nga Vlora e bllokuar prej anijeve greke dhe të vizitonte kryeqytetet e Evropës. Siç e thotë edhe vetë, atij i ishte dukur sikur kishte dalë nga një burg i vërtetë, i tillë ishte ankthi që kishte shkaktuar bllokada. Kishte mundur të largohej me jahtin e një duke francez, i cili donte të bëhej princ i Shqipërisë. Kjo fotografi tregon... Vazhdo

February 28, 2015  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Isha si në burg
Tags:

Prokuroria speciale insiston për dokumentacionin e Shasit – “Dnevne novine”
“Dnevne novine” shkruajnë se pushteti komunal ka afat prej një jave që të dorëzojë dokumentacionin të cilin e kërkojë Prokuroria speciale për krim të organizuar, raporton Portali Ul.info. Siç shkruan kjo gazetë e Podgoricës, organi hetimor veçanërisht insiston në dorëzimin e dokumentacionit për rastin Shas. “Në rastin e përmendur, ish kryetari i komunës Nazif Cungu është akuzuar që ka keqpërdor pozitën dhe me sjelljen e planeve urbanistike për Shas, ku posedon pronë, vetes i ka sjell përfitim milionësh... Vazhdo

February 25, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Prokuroria speciale insiston për dokumentacionin e Shasit – “Dnevne novine”
Tags:

Xharra: Mustafa Nona ( Nano) “agjent tregtar” i turizmit malazias
I entuziamuar nga “qejfi” dhe “’lezeti “ i netëve të kaluara në Budva , Mustafa Nona ia fillon tregimit të tij :” Në fundjavën e shkuar isha në Budva dhe me të mbërritur atje zbulova se nuk isha i vetmi që kisha planifikuar ta kaloja të shtunën e të dielën në Mal të Zi. Në parkimin e hotelit, tetë në dhjetë makina ishin me targa shqiptare. Në recepsion më thanë se po, ishte e vërtetë, rreth 80% e klientëve ishin shqiptarë (një nga ditët e fundjavës përkonte me ditën e Shën Valentinit, që ne... Vazhdo

February 23, 2015  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Xharra: Mustafa Nona ( Nano) “agjent tregtar” i turizmit malazias
Tags:

Komuna e Ulqinit dhe Komuna e Prishtinës planifikojnë projekte të përbashkëta
Fitore Pacolli, udhëheqëse e kabinetit në Komunën e Prishtinës dhe drejtori i Drejtorisë për Zhvillim Ekonomik, Genc Bashota, pritën në takim një delegacion nga Komuna e Ulqinit në përbërje të nënkryetarit të kësaj komune, Ardijan Mavriqi, Milazim Mustafa, Udhëheqës i Departamentit për Ekonomi, Arsllan Hajdinaga dhe Arben Xhurreta, nga zyra për projekte. “Vizita e jonë në Kosovë ka të bëjë me bashkëpunimin ndërkufitar (CBC) ndërmjet Komunës së Ulqinit dhe komunave të tjera në Kosovë. Qëllimi është... Vazhdo

February 21, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Komuna e Ulqinit dhe Komuna e Prishtinës planifikojnë projekte të përbashkëta
Tags:

Nano: Në Budve rreth 80% e klientëve ishin shqiptarë
Le ta bëjmë Shqipërinë si… Mali i Zi! MUSTAFA NANO Në fundjavën e shkuar isha në Budva dhe me të mbërritur atje zbulova se nuk isha i vetmi që kisha planifikuar ta kaloja të shtunën e të dielën në Mal të Zi. Në parkimin e hotelit, tetë në dhjetë makina ishin me targa shqiptare. Në recepsion më thanë se po, ishte e vërtetë, rreth 80% e klientëve ishin shqiptarë (një nga ditët e fundjavës përkonte me ditën e Shën Valentinit, që ne kemi zënë ta festojmë me bujë). Nuk ishte e fshehtë për mua që Mali... Vazhdo

February 19, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Nano: Në Budve rreth 80% e klientëve ishin shqiptarë
Tags:

Halil Truma: Ku janë premtimet, z. Gjeka
KU JANE PREMTIMET?? Duke pare gjendjen aktuale te sportit ne komunen e ulqinit e ndjej si obligim qe te reagoj ne kete drejtim duke pyetur vehten perse I gjithe ky diskriminin nga institucionet komunale ndaj sportistave?? Deshmia tregon se sa ju intereson sporti eshte fikja e K.F.FEDERAL. Me qenese papritmas na u dha mundesia qe te jemi pjese e kategoria se dyte dhe cka eshte edhe me me rendesi te rinjte tanê do te luashin ne kategorin e pare dhe do te ishte nje shans per nje karier me te mire dhe kushte me te mira per zhvillimin e tyre.. Por,... Vazhdo

February 10, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Halil Truma: Ku janë premtimet, z. Gjeka
Tags:

Mehmet Bardhi me bashkëpunëtorë priti në Ulqin zotëri ERNAL FILO , ambasador në Ambasadën Shqiptare në Podgoricë
Kryetari i Lidhjes Demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi me bashkëpunëtorë priti në Ulqin zotëri ERNAL FILO, ambasador në Ambasadën Shqiptare në Podgoricë. Gjatë takimit u trajtuan shumë çështje ndër të cilat edhe mandati i shumëpërfolur i deputetit. LD në MZ në lidhje me takimin ka lëshuar një komunikatë për opinion si dhe ka bërë publike shkresën që është dorëzuar amabasadorit të Shqipërisë në Podgoricë, z. ERNAL FILO. Më poshtë mund ti lexoni të plota komunikatën dhe shkresën. Komunikatë Mehmet... Vazhdo

February 8, 2015  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Mehmet Bardhi me bashkëpunëtorë priti në Ulqin zotëri ERNAL FILO , ambasador në Ambasadën Shqiptare në Podgoricë
Tags:

Page 20 of 58« First...10...1819202122...304050...Last »