Shtypi / Mediji

Drejtoria e Policisë për “Vijesti”: Politikanët nuk do të mësojnë më policinë
Disa bashkëbisedues nga Drejtoria e policisë jozyrtarisht për “Vijesti” se nuk është hera e parë që politikanët lokal në Ulqin “mësojnë policinë çka dhe si të punojnë”, transmeton portali Ul.info. Ato thanë se pikërisht politikanët kanë organizuar qytetarët sepse, gjoja, “pas një kohe të gjatë ato nuk mund të udhëheqin policinë dhe të ndikojnë që kushërinjtë dhe miqtë e tyre të cilët kanë shkel ligjin të lirohen, e disa ishin edhe persona me interes për sigurinë”. “Kanë zakon që, madje... Vazhdo

June 19, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Drejtoria e Policisë për “Vijesti”: Politikanët nuk do të mësojnë më policinë
Tags:

Jakupi takon ambasadorin e Kosovës, për çfarë bisedoi me të?
Lideri i Partisë qendrore shqiptare për integrime Isat Jakupi ka biseduar të enjten në Podgoricë me ambasadorin e Republikës së Kosovës në Mal të Zi Skender Durmishin, transmeton portali Ul.info. „Biseda kaloi në atmosferë kontruktive. U shqyrtuan të gjithë çështjet të cilat kanë të bëjnë me mundësinë e zgjerimit të bashkëpunimit të këtyre dy shteteve, me theks të veçantë në sezonin e ardhshëm, sepse nga Kosova vijnë shumica e mysafirëve në rivierën e Ulqinit“, u shpreh Jakupi. Po ashtu, Jakupi me... Vazhdo

June 15, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Jakupi takon ambasadorin e Kosovës, për çfarë bisedoi me të?
Tags:

Elvis Naçi pritet nga shumë qytetarë në Ulqin – Video
Elvis Naçi në Ulqin pritet nga mijëra besimtarë Elvis Naçi  është pritur nga një numër tejet i madh i qytetarëve në Ulqin. Teologu i mirënjohur i trojeve shqiptare Elvis Naçi me këtë rast ka falënderuar të gjithë qytetarët e Ulqinit për përkrahjen e pafundme që ia kanë dhënë, transmeton portali i Bashkësisë islame në Ulqin  islam-ul.com. Të shtunën në mbrëmje në Qendrën për kulturë në Ulqin ishte në programin fetar të Ramazannit ishte i ftuar teologu i mirënjohur i trojeve shqiptare Elvis Naçi. Bashkësia... Vazhdo

June 12, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Elvis Naçi pritet nga shumë qytetarë në Ulqin – Video
Tags:

N. Shaptafi nga URA: Krerët e partive shqiptare dëshirojnë që ti takoj LAVDIA dhe HAJNIA

June 7, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on N. Shaptafi nga URA: Krerët e partive shqiptare dëshirojnë që ti takoj LAVDIA dhe HAJNIA
Tags:

Jakupi tregon se çka bisedoi me Simoviqin dhe Millosheviqin
Kryetari i Partisë qendrore shqiptare për integrime (PQSHI) dr.Isat Jakupi ka biseduar sot me drejtorin politik të Partisë Demokratike të Socialistëve Tarzan Milosheviq, dhe me nënkryetarin e qeverisë Millutin Simoviq. Në bashkëbisedimin e gjatë, konstruktiv dhe miqesor kemi analizuar situatën politike në vend, me vëmndje të veçantë në zonat ku jetojnë shqiptarët si popull autokton, tha Jakupi. Siç shkruan kryetari i Partisë qendrore shqiptare për integrime (PQSHI) dr.Isat Jakupi në rrjetin social të Facebookut,... Vazhdo

June 1, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Jakupi tregon se çka bisedoi me Simoviqin dhe Millosheviqin
Tags:

Fushat e Cungut dhe Unicef: Të ndalojmë dhunën ndaj fëmijëve
Kryetari i Ulqinit mori pjesë sot në punimet e konferencës në Qendrën e kulturës në Ulqin me temën „Biseda publike për prindërit dhe fëmijët“. Siç shkruan kryetari i Ulqinit z.Nazif Cungu në rrjetin social të Facebookut, ku ai mori pjesë në aktivitetin e organizuar prej UNICEF-it me temën “Të ndalojmë dhunën”. Kjo temë është një prioritet gjithëpërfshirës sepse dhuna ndaj fëmijëve nuk njeh kufij dhe prek të gjitha shtresa te shoqërisë apo përkatësitë e ndryshme. Dhuna, pengon fëmijët që... Vazhdo

May 30, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Fushat e Cungut dhe Unicef: Të ndalojmë dhunën ndaj fëmijëve
Tags:

Arbëreshë e Ulqinakë – Vëllezër të një gjaku – Foto
Edhe pse ka kaluar mesnata, salla e madhe e hotelit “Albatros” në bregdetin tërheqës të Ulqinit, ka një gjallëri disi të veçantë. Njerëz të veshur me kostume kombëtare, Pierpaolo në fizarmonikë, dikush tjetër në dajre, Suadi e Franco që këndojnë, Lucia e Luljeta që bisedojnë, Imma regjisorja që ende është e preokupuar për spektaklin që do të jepet nesër në sallën e qendrës kulturore të Ulqinit, aktorët që qeshin e luajnë, të gjithë bashkë përbëjnë një atmosferë të bukur, nga ato që ky ambient... Vazhdo

May 26, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Arbëreshë e Ulqinakë – Vëllezër të një gjaku – Foto
Tags:

Vdes avokati i famshëm ulqinak Mustafa Cafo ÇAPUNI
IN MEMORIAM : Mustafa Cafo ÇAPUNI Të marten, në moshën 68 vjeçare ndërroj jetë Mustafa Cafo ÇAPUNI, njëri ndër qytetarët të nderuar dhe të respektuar nga shumë qytetarët e Ulqinit. Cafi ka qenë një jurist i dalluar, Kryetari i parë shqiptar i gjygjit në Ulqin, avokat i aft, personazh i veçantë . Dëshiroj ti shkruaj disa fjalë për Cafin, pasi që kemi ndjek së bashku të njejtën shkolë, dhe të njejtën klasë. Cafi ka qenë më i miri dhe më i qeti ndërmjet nesh. Edhe më vonë, kur kam dhënë mësim në Gjimnazin... Vazhdo

May 24, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Vdes avokati i famshëm ulqinak Mustafa Cafo ÇAPUNI
Tags:

Ul.info jep detaje për dërgimin e Adnanit e Mersihes për shërim në Turqi
Me shpresë se do të gjejn sherim, Adnan dhe Mersiha Resulbegoviq, sot dy javë do nisen për në Turqi, transmeton portali Ul.info. Këto fëmijë që nga lindja vuajnë nga paraliza cerebrale do të provojnë të shërohen me të ashtuquajturën metodën e qelizave amë. Me donacione vullnetare nga vendi dhe jashtë dhe me aksione humanitare për shërimin e Adnanit dhe Mersihes deri tani janë grumbulluar rreth 80 mijë euro. Qëllimi i këtij akcioni të madh humanitar është ndihmë për Mersihën dhe Adnani, dhe me këtë rast... Vazhdo

May 21, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ul.info jep detaje për dërgimin e Adnanit e Mersihes për shërim në Turqi
Tags:

Mali i Zi kremton 11vjetorin e pavarësisë
Mali i Zi sot kremton Ditën e Pavarësisë. Në referendumin më 21 maj të vitit 2006, 55.5 për qind e qytetarëve të cilët votuan në referendum u deklaruan për pavarësi të Mali të Zi PODGORICË (AA) – Mali i Zi sot kremton Ditën e Pavarësisë. Në referendumin më 21 maj të vitit 2006, 55.5 për qind e qytetarëve të cilët votuan në referendum u deklaruan për pavarësi të Mali të Zi, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas rezultateve zyrtare, pavarësinë e Malit të Zi e mbështetën nga 230.661 qytetarë ose 55.5... Vazhdo

May 21, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Mali i Zi kremton 11vjetorin e pavarësisë
Tags:

Page 2 of 18312345...102030...Last »