Adelina Ismajli

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Adelina zyrtarisht me “I Love You More”
Këngëtarja e njohur kosovare, Adelina Ismajli ka bërë premierën ashtu sikurse edhe ka premtuar të klipit “I Love You More”. Kënga në fakt është një bashkëpunim me këngëtarin francez “Faudel” përderisa klipi i këngës është realizuar në kryeqytetin francez Paris. Kënga ka elemente të shqipes dhe është e kënduar në anglisht, por në të janë të gërshetuar katër gjuhë – anglisht, frëngjisht, arabisht dhe shqip. Kështu këngëtarja Adelina Ismajli me këtë këngë hynë edhe në tregun e huaj pasi... Vazhdo

October 22, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina zyrtarisht me “I Love You More”
Tags: ,

Adelina thyen rekordet me “Best of Adelina”
Këngëtarja 32-vjeçare nga, urtë e butë po tregon se di të vërë në jetë çdo plan ambicioz që ka ëndërruar. Albumi më i fundit i divës Adelina Ismajli, që titullohet thjesht “Best of Adelina”, është hedhur në prej gati një viti në portalet ligjore më të mëdha muzikore, si në ITunes, VirginMega, Napster, Deezer, Musicwave, emusic, OVI-Nokia, songrila.com, ndërsa së fundmi edhe në Pure Charts në Francë, ku shtet në të cilin albumi gjendet prej disa muajsh transmeton Femina. Kjo gjë nuk ka ndodhur ende... Vazhdo

September 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina thyen rekordet me “Best of Adelina”
Tags:

Adelina Ismajli në Venedik
Këngëtarja kosovare Adelina Ismajli, është zhvendosur të jetojë në Paris dhe kohën e saj ajo ia ka kushtuar pothuajse tërësisht muzikës, për të realizuar kështu ëndrrën e saj më të madhe, per te hyrë në tregun muzikor evropian dhe botëror. Megjithatë, ajo nuk lë anash edhe vizitat në qytete të ndryshme evropiane. Mbrëmë janë publikuar fotografi të këngëtares, në webfaqen divaadelina, realizuar gjatë vizites së saj në Venedik, ku këngëtarja shfaqet mjaft e lumtur. Ndërkohë, emri i Adelines, po përmendet... Vazhdo

March 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli në Venedik
Tags:

Adelina Ismajli dukje të re superseksi
Diva e muzikës kosovare, Adelina Ismajli, definitivisht është duke planifikuar një rikthim të fuqishëm në skenën e muzikës kosovare, pasi që tashmë ndryshimet e para kanë filluar të paraqiten, sidomos në dukjen e saj. Pasi përfundoi koncertet e saj nëpër viset shqiptare, krijuesja e hitit “1 Vjet e 7 Ditë”, është rikthyer në Francë dhe Zvicër për të punuar në projektet tjera. Por, ajo është parë në një shou të madh në Ticino të Zvicrës, përballë shumë bashkatdhetarëve, me një dukje tërësisht... Vazhdo

October 10, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli dukje të re superseksi
Tags: , ,

Adelina Ismajli refuzon duetin me Unikkatilin
Adelina Ismajli, ka deklaruar në një intervistë se nuk do të refuzonte të bënte një duet me reperin e famshëm shqiptar, Unikkatil, duke thënë se një realizim i tillë do ishte një ëndërr për të. Unikkatilin e njoh që nga fëmijëria dhe definitivisht e përgëzoj për karrierën e tij fantastike. Dueti me të do të ishte vërtet diçka e bukur dhe gëzohem që edhe fansat mendojnë njëjtë, por edhe sondazhet tregojnë të njëjtën gjë”. Por, fakti që ai jeton dhe vepron në Amerikë, ndërsa unë jam në Evropë... Vazhdo

May 12, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli refuzon duetin me Unikkatilin
Tags:

Adelina Ismajli “i vuri zjarin” diskotekës “Insomnia Disco Club”
Ishte Adelina ajo që solli magjinë e vërtetë në Lozanë, magji kjo që dikotekës “Insomnia” i kishte munguar plot 5 vite. Momentalisht Adelina është duke pregaditur disa këngë të reja për stinën e verës, ndërsa është duke aranzhuar koncerte në Kosovë, Shqipëri dhe disa vende të tjera. Brohoritjet dhe duartrokitjet disa minutëshe, përveçëse “tronditën” diskotekën në fjalë, bënë që këngëtarja të qajë tre herë në skenë! Adelina as të flasë thuajse nuk mundi nga emocionet që kishte. Por, edhe... Vazhdo
Adelina Ismajli: Kam vendosur te merrem me politike
Ndërsa mbante dy fletëthirrje gjyqi në dorë, para se të kapërcejë pragun e gjykatës, Adelina Ismajli sheh edhe njëherë orën. 08:55. Fiks pesë minuta para se të niste procesi gjyqësor ku ajo në rolin e paditëses ka paditur një të përditshme, ka kaluar portën e gjykatës dhe është drejtuar në zyrën e gjyqtares së çështjes, shoqëruar nga avokati i saj shqiptar dhe menaxheri kosovar. 10 minuta më vonë, pasi Ismajli ka dhënë gjenealitetet në seancën gjyqësore dhe pasi ka pranuar se do përfaqësohej në gjykim... Vazhdo

January 24, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli: Kam vendosur te merrem me politike
Tags:

Foto Eskluzive nga Adelina Ismajli që ndezë publikun në Zvicër
Këngëtarja Adelina Ismajli edhe njëherë ka ditur që të ndezë publikun e saj të zjarrtë në Zvicër. Këngëtarja ka mbajtur një koncert në diskotekën M-Club në Zvicër, përderisa edhe kësaj radhe është paraqitur para publikut e veshur me kilota. Adelina ka bërë një numër të madh të publikut në mërgatë dhe deri me tani është këngëtarja më e paguar kosovare, pavarësisht konkurrencës së fortë që ka nga këngëtaret e reja.  Vazhdo

January 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: ,

Adelina ndez diskon Rinora 4 në Zvicër
Paraqitjet e saja asnjëherë nuk kalojnë nën hije dhe pa u vërejtur. Ngado që shkon bën zhurmë sikur të ishte e lindur për skenë pasi gjithmonë flitet rreth jetës dhe karrierës së saj. E pse mos të flitet pasi ajo sa më shumë kalojnë vitet, duket akoma më seksi dhe mosha si duket nuk i krijon aspak problem. Nuk kaloi edhe shumë gjatë që nga publikimi i albumit të fundit “Fenix”, ku ajo nuk ndaloi së promovuari atë sa në intervista, por edhe në show të ndryshëm nëpër vendet ku jetojnë shqiptarët. Në... Vazhdo

Page 1 of 212