Adelina Ismajli

Adelina 1 milion e 500 mijë klikime për 9 ditë me klipin e ri – Video
Këngëtarja e njohur nga Kosova Adelina Ismaili, e cila këto ditë po pushton vendet bregdetare me koncerte, pasi promovoi klipin më të ri në gjuhën shqipe ”Ku ma ke” dhe pas koncertit në Sarandë, destinacion kishte Ulqinin, atje ku e prisnin me padurim fansat e saj. Edhe këtë vit Adelina atje theu rekordin e rradhës me klipin e saj ”Ku ma ke” ku deri me 22.7.2007 videospoti i saj ne kanalin e saj zyrtar në youtube kishte 1,441,500 klikime. Panorama  Vazhdo

July 22, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina 1 milion e 500 mijë klikime për 9 ditë me klipin e ri – Video
Tags: ,

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Adelina Ismajli feston 32-vjetorin si “femra supersexy”
Adelina Ismajli duket se është si vera, sa më shumë vite kalojnë, aq më e mirë bëhet. Dhe me rastin e ditëlindjes së saj të 32-të, më 14 dhjetor këngëtarja ka marrë një dhuratë shumë të mirë nga fansat, një vlerësim si “Këngëtarja me seksi e vitit 2011”. Emisioni “Prive” i “Klan Kosova” ka bërë një sondazh këto ditë në publik, rezulatetet e të cilit kanë renditur të parën si këngëtaren më seksi të vitit 2011, pikërisht Adelina Ismailin. Në këtë sondazh janë përfshirë të gjitha... Vazhdo

December 18, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli feston 32-vjetorin si “femra supersexy”
Tags:

Adelina zyrtarisht me “I Love You More”
Këngëtarja e njohur kosovare, Adelina Ismajli ka bërë premierën ashtu sikurse edhe ka premtuar të klipit “I Love You More”. Kënga në fakt është një bashkëpunim me këngëtarin francez “Faudel” përderisa klipi i këngës është realizuar në kryeqytetin francez Paris. Kënga ka elemente të shqipes dhe është e kënduar në anglisht, por në të janë të gërshetuar katër gjuhë – anglisht, frëngjisht, arabisht dhe shqip. Kështu këngëtarja Adelina Ismajli me këtë këngë hynë edhe në tregun e huaj pasi... Vazhdo

October 22, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina zyrtarisht me “I Love You More”
Tags: ,

Adelina thyen rekordet me “Best of Adelina”
Këngëtarja 32-vjeçare nga, urtë e butë po tregon se di të vërë në jetë çdo plan ambicioz që ka ëndërruar. Albumi më i fundit i divës Adelina Ismajli, që titullohet thjesht “Best of Adelina”, është hedhur në prej gati një viti në portalet ligjore më të mëdha muzikore, si në ITunes, VirginMega, Napster, Deezer, Musicwave, emusic, OVI-Nokia, songrila.com, ndërsa së fundmi edhe në Pure Charts në Francë, ku shtet në të cilin albumi gjendet prej disa muajsh transmeton Femina. Kjo gjë nuk ka ndodhur ende... Vazhdo

September 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina thyen rekordet me “Best of Adelina”
Tags:

Adelina Ismajli në Venedik
Këngëtarja kosovare Adelina Ismajli, është zhvendosur të jetojë në Paris dhe kohën e saj ajo ia ka kushtuar pothuajse tërësisht muzikës, për të realizuar kështu ëndrrën e saj më të madhe, per te hyrë në tregun muzikor evropian dhe botëror. Megjithatë, ajo nuk lë anash edhe vizitat në qytete të ndryshme evropiane. Mbrëmë janë publikuar fotografi të këngëtares, në webfaqen divaadelina, realizuar gjatë vizites së saj në Venedik, ku këngëtarja shfaqet mjaft e lumtur. Ndërkohë, emri i Adelines, po përmendet... Vazhdo

March 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli në Venedik
Tags:

Adelina Ismajli, në Paris me sekrete
Në këto gjashtë muajt e fundit është folur për zhvendosjen e Adelinës në Paris, realizimin e disa projekteve muzikore me producentë të huaj, në gjuhë të huaj, por asgjë specifike nga vetë këngëtarja. Disa ditë më parë ne mësuam se një prej këngëve të Adelinës, ajo me titull “Tribalb” ishte përzgjedhur nga dj i njohur Mr. P!nk për ta remiksuar, e lançuar më pas në tregun europian, çka do të shënojë dhe fillimin e një bashkëpunimi më të gjerë midis dy artistëve. Ne arritëm të bisedonim me Adelinën... Vazhdo
Adelina, tash me zviceranë
Këngëtarja Adelina Ismajli pritet që shumë shpejt të vijë me një krijim të ri, i cili do të promovojë bashkëpunimin e saj të parë me një shtëpi të njohur franko-zvicerane. Sipas burimeve të afërta me këngëtaren Ismajli, pritet që ky bashkëpunim të bëhet shumë shpejt publik edhe nëpër media të ndryshme zvicerane. “Adelina Ismajli do ta bëjë publik shumë shpejt bashkëpunimin e parë me një kompani të njohur të show-bizz’it zviceran në fushën e muzikës house-electro”, ka thënë ky burim për Express... Vazhdo

December 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina, tash me zviceranë
Tags:

Adelina Ismajli dukje të re superseksi
Diva e muzikës kosovare, Adelina Ismajli, definitivisht është duke planifikuar një rikthim të fuqishëm në skenën e muzikës kosovare, pasi që tashmë ndryshimet e para kanë filluar të paraqiten, sidomos në dukjen e saj. Pasi përfundoi koncertet e saj nëpër viset shqiptare, krijuesja e hitit “1 Vjet e 7 Ditë”, është rikthyer në Francë dhe Zvicër për të punuar në projektet tjera. Por, ajo është parë në një shou të madh në Ticino të Zvicrës, përballë shumë bashkatdhetarëve, me një dukje tërësisht... Vazhdo

October 10, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli dukje të re superseksi
Tags: , ,

Adelina Ismajli refuzon duetin me Unikkatilin
Adelina Ismajli, ka deklaruar në një intervistë se nuk do të refuzonte të bënte një duet me reperin e famshëm shqiptar, Unikkatil, duke thënë se një realizim i tillë do ishte një ëndërr për të. Unikkatilin e njoh që nga fëmijëria dhe definitivisht e përgëzoj për karrierën e tij fantastike. Dueti me të do të ishte vërtet diçka e bukur dhe gëzohem që edhe fansat mendojnë njëjtë, por edhe sondazhet tregojnë të njëjtën gjë”. Por, fakti që ai jeton dhe vepron në Amerikë, ndërsa unë jam në Evropë... Vazhdo

May 12, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli refuzon duetin me Unikkatilin
Tags:

Page 1 of 212